Isteme & Söz hic beraber olurmu kizlar? yardim!

Konusu 'Kız İsteme' forumundadır ve Gurbetcikiz tarafından 11 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Gurbetcikiz
  1. Gurbetcikiz

Gurbetcikiz Guest

Kizlar,,,

kafam cok karisik yardim edin lutfen, sevgilim ailesi yani sulalesiyle gelcekler beni istemeye amca, dayi, hala, teyze ne varsa iste 20 kisiyi geciyor? Ama daha once ailemi gormediler sadece dayilariyla tanismaya gelmislerdi.. Yani bu kadar kisiyle kiz istemek dogalmi??

Babam zaten biraz isteksiz gibi hem ilk kiziyim fln onun icin baya zorluk cikarcak gibi, sevgilimde ben yuzuklerle gelicegim yuzukleride takaris dedi? babam istemeyi sindiremezken o soz isini nasil sindirecek kesin kafayi yer kavga mavga cikar.. Napicagimi sasirdim, yani hem uzak yoldan gelcekler hemde isteme soz bir arada olcak hemde sulalecek gercekler normalmi bu? :gitme:

2. 11 Ağustos 2009
  3. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Canım bunu baştan konuşmalısınız...
    Bizlerde genelde isteme ve söz birlikte olur ama baştan konuşulur...
    Kuzenimin aileside aynen senin gibi hiç tanımıyordu karşı trafı fakat hiç sorun olmadı, karşı taraf sabah erkenden geldi daha ii kaynaşabilmek için bizim aile büyükleride akşama gittiler, hiç sorun olmadı...
    Bence söz konusunu baban bilmeli...

4. 11 Ağustos 2009
  5. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    canim valla bilmiyorum sizin aile icinde olagan bi durummu bu ama beni istemeye rahat bi 30 kisi gelmislerdi,o arada yüzüklerde takildi.ertesi haftada nisan yapildi.
    bilmiyorum aslinda bana sorarsan normal..
    bizim aileler tanisiyorlardi ama geleceklerini duyurduklarinda babam kendi aile büyüklerimizide toplayip fikirlerini almisti,berabercede konustuk,istedigimi söyledim ve o aksamda sorun cikmadi.
    baban senin istedigini biliyorsa neden sorun ciksin?kiz babalari icin cok zor bir durum ama o aksam hersey yolunda gider merak etme :KK66:

6. 11 Ağustos 2009
  7. Gurbetcikiz

Gurbetcikiz Guest

Ay valla o kadar uzgunumki su anda.. Babam hala icine sindirememis, gelip gitsinler sonra karar verilri diye, ya anlatamiyordumda bir insani 3/5 kere gormekle taniyamiyacagini benim sozume guvensinler yeter isterim, ben taniyacagim kadar taniyorum evlenmek isteidigim kisiyi.. Hersey gonlumce olmak isterken, annem ve babam isteksiz gibi hem uzak oldugunu (2saat mesafe) , bisey buluyorlar yani..
    O gun soz olursa ne guzel aileler birbirine gelip gider kaynasirlar tanisirlar, ama bunu uygun bir dille nasil babama anlatacagim..

Hem babam butun sulaleyle geliceklerinide bilmiyor tek babasi ve oglu zannediyor, yani hem sulalecek gelinince sok gecircek hemde yuzuk olayi acilinca off kafayi yiyecegim kizlar..

Bunlar genc kizin en guzel gunleri olmasi gerekirken destek almiyorum hicbiryerden.. senaglama

8. 11 Ağustos 2009
  9. gulbeyaz_31

gulbeyaz_31 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    113
    kaç kişi geleceklerini solemelisin babana hatta annen solesin bence babanda düşündüğün gibi bi durum yaratmıcak sonuçta sen istiosun şimdi sana ole geliodur inan bana herşey yolunda gitcek sonucunu yaz ama buraya

10. 11 Ağustos 2009
  11. Gurbetcikiz

Gurbetcikiz Guest

Valla babam cok anlayisli bir insan beni gozunden sakinir cok sever, ama boyle erkek isi araya girdimi beni herseyden kiskanir yani vermek istemiyor bahaneler uretecek hep zorliyacak fln, sonrada karsi tarafi biktaracak, olan bizim iliskimize olacak...

12. 11 Ağustos 2009
  13. _DeReN_

_DeReN_ _Mucizem'sin Oğlum_ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bizimkide Öyle Oldu Gayette Güzel Geçti Canım Bende Babamdan Korkuyordum Son Anda Bişey Çıkaracak Diye Fakat Kayın Babamla Muhabbet Etmekten Beni Pek Gözü Görmedi..
    Hatta Öyle Olduki Bir Ara İstemeyi Unutacaklar Sandım -tatlicadiarzu-
    Hiç Kafana Takma Relax Ol ilk Yarım Saatten Sonra Taşlar Yerine Oturuyor kaydirigubbakcemile5
    Şimdiden Hayırlı Olsun :1hug:

14. 11 Ağustos 2009
  15. Gurbetcikiz

Gurbetcikiz Guest

Istemeye geldiklerinde hemen yuzuklerlemi gelmisler cnm? peki baban ilk defami goruyordu bu aileyi?

16. 11 Ağustos 2009
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım çok normal..hangi devirde yaşıyoruzki..karşı tarafa eziyet etmek niye..
    bence babanla görüş bu konuyu.ki sizinkilerde bir kere görüşmüşler zaten..
    bizde de 2 hafta önce tanışmaya geldiler.tanışıldı.sonra isteme nişan bir arada olacak dedik biz babama.biz eşimle böyle karar verdik ailelerde saygı duydular.
    o gece biz hazırlandık.
    istemeye geldiklerindede babam verdi.oldu bitti..

18. 11 Ağustos 2009
  19. gulbeyaz_31

gulbeyaz_31 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    113
    bak canım bende ailenin tek kızıyım ve senin baban nasılsa benimkide oleydi benm sevgilim ve ailesinin bize ilk gelişleriydi hatta babam öncesinde benle konuştuğunda bakarız demişti sadece ama geldiler 2. günü istendim ve verildim emin ol baban da senin düşündüğün kadar yapmıcaktır..