İsteme-söz

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve belemir84 tarafından 17 Aralık 2008 başlatılmıştır.

17 Aralık 2008
    Konu Sahibi : belemir84
  1. belemir84

belemir84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlara.s.
    pazartesi günü beni istemeye gelicekler:eek:
    ama aklıma takılan bazı şeyler var.
    erkek arkadaşımın babası ilk gittigimiz gün
    yüzükleri takarız demiş.:jeyyar:
    ama bizde istemeye gelirler aradan 1 hafta sonra falan tekrar çağrılır
    yüzük takılır nasıl olcak bu isteme söz olayları biraz fikir verebilirmisiniz.:enbuyukkk:

2. 17 Aralık 2008
  3. isaura

isaura Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım hayırlı olsun öncelikle.. ben yeni atlattım bu isteme söz olayını.. geçen hafta oldu benimki de.. aileler iki ayrı şehirde olduğu için bizim isteme ve söz aynı anda oldu.. tekrar gidip gelme olmasın diye.. önceden anneler tanışmıştı zaten ama babalar ve diğer aile üyeleri o gün tanıştılar..sonuçta siz sevmişsiniz birbirinizi ve aileler karşı çıkmıyorsa bence aynı anda yapılabilir.. hem o gün kız tarafı için baya bi heyecanlı ve yoğun geçiyor. o kadar misafir ağırlamak kolay olmuyor.. çay kahve çikolata kek börek çörek dağıtımı derken baya bi yük biniyo omuzlara..biz evde 32 kişiydik toplam o gün.. ama gelin kısmı hiçbişi yapmazmış bana öle dediler sadece kahve dağıttım ve getirdikleri çikolatayı dağıttım o kadar :))) olan diğer kızlara oldu.. durmadan çay tazelediler hehe.. yüzük sadece bana takıldı tek taş taktılar..evlenme teklif ederken verdiği tektaşı..benimki hala yüzüksüz geziyo :)) gerek yok dedik ayrıca yüzüğe, zaten bikaç aya kadar nişan da yapılmış olcak alyanslar takılcak boşa masraf sonra çöpe gidiyo o söz yüzükleri..

yani sözün özü.. aynı anda olursa sizin için de iki kere telaş olmamış olur.. tabii ki önceden damat beyi görüp onayladıysa ailen..

4. 17 Aralık 2008
  5. BenUgurBocugu

BenUgurBocugu CEYİS BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    298
    bızdede en az 2 kez ıstenır sonra erkek tarafının evıne gıdılır tanışılır bakılır nasıl ınsanlar falan sonrada söz günü belırlenır o gun söz yüzüğü takılır yerimseniben neden öle dedıkı uzaktalar mı :uhm:

6. 17 Aralık 2008
  7. qadife

qadife Rabbim Sana Emanetiz... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Hayırlı olsun öncelikle...
    canım tanısma olmadıysa önce o olur eger olduysa isteme olurrrrr
    eger iki tarafında gönlü varsa zaten o günde söz takılırr ama eger yok düşünme payı istenirse daha tanıcaklar bakcaklar demektirrrr yani senin ailen onlarıı arastırcak sorup ögrencek yada biraz daha zaman gecsin diye beklicekler sonada zaten cevap verirlerrrr
    bide uzaklık yakınlık meselesi var oda bu durumu degiştiriyo

8. 17 Aralık 2008
  9. belemir84

belemir84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    uzakta değiller canım onların sülalesi beni tanıyor
    demirinde annem halamlar ve eşleri tanıyor
    anneme söyledim olmaz dedi 2. kez gelcekelr

10. 17 Aralık 2008
  11. edda1985

edda1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    :) öncelikle hayırlı olsun benim sözde isuranınkinden 1 gün sonra oldu.. aynı dediği gibi oldu .. kız bana 2. tek taş söz için pırlanta aldırdım onlara :))) öncekini hatıra saklıyacagımm :KK66:
    o yüzük takıyo bizim eski pastane yüzüklerinden :)))) boş gezmesin kızzz hemen takın nişan yüzükleriniii (buarada bizim başlıga gelde nişanı nasıl yapcaz onu konuşalım kader arkadaşım)
    kalabalıktı evet benimde isteme söz bir arada oldu çünkü görücü usulu değilki bu tabiki olabilir... annen şeyden diyordur hani geldiler biz hemen kızı verdik olayı olmasın diye.. ama 1 tantanaya gerek yok inan tek fark bir yüzük.. nişanı nasılsa ayrı yapacaksınızz..
    biz nişan yüzüklerini takmadık ona bile pişman olduk keşke o tantanayla oda çıksaydı aradan şimdi nişan hazırlıkları yapıyoz ayrı dert...
    bence annenle güzelce konuş sen olmasanda büyük biri konuşsun anlıyacaktır eminimm

12. 17 Aralık 2008
  13. qadife

qadife Rabbim Sana Emanetiz... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ohhhhh 1 kere gelmişlerrr iyi tanısmada olmusss buda güzel işler daha kolay
    istedilermi o geldiklerinde yoksa tanıstılarmı sadece?

14. 17 Aralık 2008
  15. isaura

isaura Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kıs kıyamadım ben valla ya ikinci yüzük aldırmaya.. gerek yok boşfer o masrafı evimize harcatcam çatır çatır :))) evimi herşeyden önde tutuyorum yüzük nişan düğün gelip geçici şeyler ama o evde bi ömür geçecek istediğim gibi olması lazım :lepi:

bizim başlık nere looo :))) 2009 yazı evlenceklerin alanı mı;? yoksa 2010 görücüye çıkacakların alanı mı? yad a bilmediğim başka bi baişlık mı var kıs naniknanik

16. 17 Aralık 2008
  17. edda1985

edda1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    evettt gel oraya gidelim canım diger konulaarımızada bakalımm

18. 17 Aralık 2008
  19. dasilvadido

dasilvadido NoŞugar:) Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim de sözden 2 hafta önce tanışma oldu, aile büyükleri şehir dışında olduğu için isteme-söz aynı anda oldu..biz de söz yüzüğü yerine direkt alyans aldıkhihoyyyt
    hayırlsıı olsun canım:nazar: