isteme ve söz aynı gün olacaksa söz nasıl olur?

Konusu 'Söz Kesimi' forumundadır ve forest tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : forest
  1. forest

forest Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam kızlar :)
    Yardıma ihtiyacım var. İsteme olduğu gün söz de yapalım istiyoruz, ayrı şehirlerdeyiz çünkü. Ondan 2 sonra falan da nişan. Sevgilim bana resmi bir evlilik teklifi yapmadı henüz, tektaş alıcak ve teklif edicek. Şimdi, istemeye geldikleri gün söz nasıl yapılıcak? Yani ben söz yüzüğü almalımıyız bilmiyorum. Tektaşla söz nasıl kesilicek, erkeğe yüzük takmadan yani. Tören falan nasıl olur? Ona ayrı yüzük mü almak gerek? Söz yüzüğü alyansın daha incesi oluyo bildiğim kadarıyla. 2 ay sonra nişan olduğunda alyans alıcaz zaten. 2 yüzüğü de takıcak mıyız o zaman?
  2. 27 Ağustos 2010
  3. Chance21

Chance21 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam forest, öncelikle hayırlı olsun...
    Bizimde istemeyle söz bir arada olmuştu. Nişanda yakın tarihte oldugundan nişan alyansı aldık ve isteme-söz gününde onları taktık... Tekrar takrar alyans almanın gereği yok diye düşündük... Sizde öyle yapabilirsiniz. Nişan alyansınızı alıp,sözde takarsınız daha sonrada nişanda:)
  4. 27 Ağustos 2010
  5. Madamiks

Madamiks Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Aile büyüleri prosedürü uygular,isteme falan..sonra sana tek taşını takar sevgilin,bu kadar.Nişandada alyanslarınızı takarsınız,sevgilinin yüzük takmasına gerek yok.Bence evlenme teklifi yapmasınada gerek yok,nasılsa her şey kararlaştırılmış..
  6. 27 Ağustos 2010
  7. cigdem_k

cigdem_k Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tektaş söz yüzüğüdür zaten...söz de ailelerin tanışması, adı üstünde herkesin birbirine "eh bu iş olur artık" diye söz vermesidir...aslında biraz prosedür...sen tek taşını tak yeter...

valla bizde, ailelerin tanışması, isteme, söz, nişan vsvs hepsi aynı günde oldu sadece bir alyans taktım, 1 buçuk yıldır evliyim hala sadece aynı alyansı takıyorum..ayrı şehirlerdeydi ailelerimiz...bu kadar üzerinde düşünülecek bişey değil...canını sıkma rahat ol herşey kendiliğinden olur zaten...

bence bu kadar törene ritüele hiç gerek yok hepsine ayrı yüzük vsvs...

şimdi sen tektaşını takarsın 2 ay sonra da alyanslarınızı alıp takarsınız...
  8. 27 Ağustos 2010
  9. sssccc

sssccc Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde isteme ve söz aynı gün olacak. söz yüzüğü alalım dedi erkek arkadaşım herşey prosedüre uygun olsun diye. anneme söyledik bunu. annemde gerek yok zaten 2 ay sonra nişanınız olacak. boşuna masraf yapmayın dedi. sözde tektaş takılır sana nişan zamanı alyanslarınızı alırsınız dedi.
    sende öyle yapabilirsin. sonuçta söz ile nişan arası çok uzun olmayacak.
  10. 27 Ağustos 2010
  11. sssccc

sssccc Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evlilik teklifine gelince, mutlaka etmesi gerekir bence. siz ne kadar evlenmeye karar vermiş bile olsanız o teklifin yeri başka bence.
  12. 27 Ağustos 2010
  13. forest

forest Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

evet bence de :) bakalım teklifi nasıl yapacak :))
  14. 5 Eylül 2010
  15. blur_09_12

blur_09_12 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    20 gün sonra falan benimde aynı olacak ayrı şehirlerde olmak zor :KK43:
  16. 7 Eylül 2010
  17. burjoo

burjoo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benimde 25.09.2010 da isteme ve sözüm (nişan) olacak aynı gün:)sizin gibi... bende inanılmaz heyecanlıyım:)kıyafet aldım ama yüzükler daha alınmadı nasıl bir yüzük olsa acaba? fikir verebilirmisiniz? ayrıca nişan olmayacak bu arada..erkek arkadaşımın ailesi şehir dısında o yüzden tanışma olmadı heyecan büyük kafam karışık...
  18. 14 Eylül 2010
  19. forest

forest Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    25 ya da 26 sına istemeye geliyolar kısmetse :)) çiçek ve çikolatayla gelicekler. tektaş takılıcak bana. ayrıca söz yüzüğü almadık, nişan 1-2 ay içinde olur diye düşünüyoruz çünkü. bizde öyle damada söz tepsisi vs. hazırlama gibi adetler yok. onlarda da öyle bişeyler yok sanırım. varsa da artık nişanda yerine getiricez :))

harıl harıl elbise arıyorum. şöyle şık ama abartılı olmayan, siyah dışında bir renk. siyah elbisem var çünkü, renkli giymek istiyorum. inşallah bulurum istediğim gibi bişey :)))