İşten ayrılış ibranamesi

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve buzdevri tarafından 22 Aralık 2009 başlatılmıştır.

22 Aralık 2009
    Konu Sahibi : buzdevri
  1. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba;

İşten ayrılacağım. Bana doldurmam istenen bir ibraname var. Avukat arakaşlardan burada yazanları anlayamadığım için açıklama rica ediyorum...

"........'ndeki görevimden ....... tarih itibariyle herhangi bir baskı olmaksızın kendi isteğimle şahsi sebeplerle ayrılmış bulunmaktayım.

Görev yapmış bulunduğum şirketten masraf, harcama veya her ne ad altında olursa olsun başkaca hak ve alacağım kalmamış olduğunu belirtir, çalıştığım süre zarfında tüm ücretlerimi alıp, hafta tatilleri, senelik izin, ulusal ve dini bayramlardaki izin haklarım dahil olmak üzere her türlü izinlerimi kullandığımı bildiririm. Mevzuattan ve akitten doğan tüm haklarımı aldığımdan ve başkaca hak ve alacağım kalmadığından ötürü, işvereni ve vekillerini gayri kabilli rücu olmak üzere ibra eder, her türlü talep ve dava haklarımı iskat ile serbest irademle bildiririm."

Kırmızıyla yazdığım kısımda ne demek isteniyor açıklarsanız çok sevinirim ....a.s.

2. 22 Aralık 2009
  3. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Ben el yazımla dilekçeyi yazacağım. BU ibraname de ilerde sorun çıkaracak yasal bir boşluk var mı bilmek istedim.

4. 22 Aralık 2009
  5. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    İlave bir sorum daha var...

İstifa mektubunun altına, tek maddelik bir şart yazabilirmiyim iş yeriyle ilgili...

Mesela şu şu bilgileri 2 yıl boyunca hiç bir firma ile paylaşmayacağıma söz veriyorum gibi...

İş sözlemem yok belirteyim...

6. 22 Aralık 2009
  7. dicerr

dicerr Guest

sevgili buzdevrı zaten2 yıl sure ıle rekabet etme yasagın var yanı sır acıklamyamazsın oradakı müşterileriyenı sırketıne davet edemezs vs..

ama bu dılekce tamamen ısverenını gozeten bır dılekce yanı daha sonra eger bır dava aacak isen oradakı tum hakrdan vazgectıgını belırtıyor ne tazmınat ne kıdem ne bır sey ....

8. 22 Aralık 2009
  9. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    kısaca sana diyorki burdan çıktınmı elimde tapu gibi imzalı evrakın var dava açsan bile hiç bir şey alamazsın herşeyindne feragat ( vazgeçmiş ) sayılıyorsun...

10. 22 Aralık 2009
  11. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Çok teşekkür ederim...Yani ekstra bir madde imzalamama gerek yok. Zaten 2 yıl saklamam gerekiyor...
    Dava açmayı düşnümüyorum. Onlar bana bulaşmasınlar herhangi bir şekilde o yeter.

12. 22 Aralık 2009
  13. dicerr

dicerr Guest

içerde alacagın vs var ıse bence bunu imzalama
    cunku boyle bır dıretme hakları bulunmuyor ka kısı calışıyor bu işyerıne eger 30 dan fazla ise iş güvencesınden faydalanabılıyorsun

14. 22 Aralık 2009
  15. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    dava açmayı düşnümüyorum zaten..alacak verecek yok...onların alehime kullanabileceği bir durum olmasın bana yeter... teşekkürler :))

16. 22 Aralık 2009
  17. dicerr

dicerr Guest

yenı hayatında basarılar o zaman :)

18. 22 Aralık 2009
  19. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    30 kişiden az maalesef sevgili Dİccer....İçerde kalmış hiç bir hakkım yok...o konu da sıkıntım yok...
    bana karşı kullanacakları bir durum olmamalı ki içim rahat ayrılayım..​