İstenilen her eşyam ya verilmiyor, ya da kırılıp öyle geri veriliyor!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve MeDuSa tarafından 28 Eylül 2009 başlatılmıştır.

28 Eylül 2009
    Konu Sahibi : MeDuSa
  1. MeDuSa

MeDuSa Guest

Kızlar artık iyice bu durumdan sıkılmaya başladım.mafoldumben
    Biri bişey istiyor bende hayır diyemiyorum veriyorum.Ama geri getirdiklerinde bakıyorum, verdiğim halinden eser yok!!!!
    Bıktım artık aynı olayın tekrarlanmasından tamam birine verdim diyelim olabilir başına bi iş gelir kırılır dökülür ama bi kere olsun doğru düzgün geri gelmedi bana yaaaa.:gitme:
    Bir arkadaşa kitap verdim sayfaları paramparça geri geldi, birine wolkmen vermiştim bozuk geri verildi. Verdiğim çoğu şeyde geri getirilmedi bile. Bu yaz tatilinde tanıdığımız biri rujumu istedi yeni almıştım rengini çok beğeniyordum.Düğüne gideceğim bunu sürebilir miyim dedi.Tamam dedim. Yanımda götüreyim belki rujumu yenilemem gerekir ben sana geri getiririm dedi. 3 ay oldu ben artık geri getirmez derken, bugün geri getirmiş ruju yanında bi açtım kapağına yapışmış içindeki tüm ruj.Aaa ben baktım gelirken öyle değildi dedi resmen ruj açıkken kapak kapatılmış.Hiç kullanamamıştım çok üzüldüm ama belli etmedim önemli değil nolcak bi ruj sonuçta dedim.Ama çok beğenmiştim rengini ve bir daha bulabilir miyim bilmiyorum.Ben aslında kozmetik ürünlerimi vermiyorum ama insanlar isteyince olmaz diyemiyorum işte. Hem bi kere bile süremedim yaa neden verdiğim hiçbişey sağlam geri gelmiyor.Öncedende bir sürü eşyam var götürdüler ya geri getirilmedi yada kullanılmaz halde geri geldi bıktım artık.
    Versem bi türlü vermesem bi türlü napcam bilmiyorummmmm senağlama

2. 28 Eylül 2009
  3. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bunlardan bir ders almış olman lazım

vermiyceksin arkadaşım

nekadar ayıp bişi dimi

kırıyorsan bozuyorsan git yenisini al

insanlarda hiç utanmada kalmamış

benim malım kıymetlidir mesala

ne isterim nede veririm

4. 28 Eylül 2009
  5. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Hayır demeyi öğreneceksin Kedicimm...

6. 28 Eylül 2009
  7. MeDuSa

MeDuSa Guest

Keşke hayır diyebilsem artık mafoldumben

8. 28 Eylül 2009
  9. limor

limor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    varmiceksin verince üzülcegine verme kötü ol daha ii hem bi sürü para veriosun o esyalarına yazık deil mi canım o paraları kazanmak için ne emekler verioruz

10. 29 Eylül 2009
  11. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim ne üzüyorsun kendini bırak onlar üzülsün...vermicem de geç...benim de malım çok kıymetlidir...eve misafir geldiğinde kapımı kilitletirim o derece yani...ben başkasının eşyasını isteyemem millet nasıl istiyor anlamıyorum doğrusu...

12. 29 Eylül 2009
  13. EU3

EU3 Guest

abooo sen aynı bendensin bende biri geldiğinde ortalığı boşaltıyordumm artık herşey yerli yerinde..özellikle kıyafetlerim ve süs objelerim (neden istenirki anlamam) verirdim isteyememde vermezlerde unutmuş gibi yaparım ama bir kıyafetin peşindemiyiim enayi gibi hissettiğim için kendimi sinir oluyorum ben kimsenin bişeyini..
    artık birşey isteyene sırasıyla
    yalanlar
    aa bir arkadaş istedi verdim oda Allah bilir ne zaman getirir bende isteyemem (üstüne alınsın)
    ay canım onuda ihityacı olan birine vermiştim isteseydin sana verirdim tühhh görüyormusun
    eşimin hediyesi
    aaa evet çokk güzel annemin hatırası
    kardeşim en yok zamanında son kalan parasıyla almıştı kusura bakma canım ama gelecek geldiğinde görmezse kırılır.
    aa öylemii bir davette giyinecem ben onu bütün takılarımı o kıfayefete göre ayarlamıştım..üzgünüm
    (en sonunda bazılarına da )
    kusura bakma canım sana kocamın şu, benim çok beğenerek aldığım şuyumu, birde gece elbisemi vermiştim.. onları getirdiğinde bunuda alabilirsin.
    (satıp paraya çevirip borcunu ödemek için altınlarımı isteyen olduğunda)
    ahhh canımmm :))) sen onları altınmı sandın onların hepsi gümüş çok iyi taklit değilmi (hepsi ya altın ya pırlantadır ama bütün altınlarım saf beyazdır)
    veee artık kimse bişeyimi istemiyor...

14. 29 Eylül 2009
  15. EU3

EU3 Guest

ha birde bişey istemeye yeltendiklerini gördüğünde bir süs eşyası falan gibi yada ne olursa işte...
    hani böyle o isteyecekleri şeyi istemeden önce sulanıyorlar ya hah işte o zaman ben şunu yapıyorum
    :))) gülerek ..çokkk güzell dimiiii bende çokk beğenerek aldımm zatenn ..400 milyon diyorum direk kaçıyorlar...aldıklarımda pahalı şeyler inanıyorlar, başına bişey geldiğinde ödeyemecekleri için uzaklaşıyorlar..
    tavırda şu
    bi tuhaf yüz hareketiyle hımmm öylemi yaa öyle diyorum:))))))))))))))) ay çok hoş kurtuldummm beni yolanlardan

16. 29 Eylül 2009
  17. princess.17

princess.17 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    başkasına hayır demek niye bu kadar zor ki bak olan sana oluyo sen kırılcağına onlara anlıycakları cinsten bi söz söyle daha öyle bişey yapma cesaretini gösteremezler canım sana yazık böyle

18. 29 Eylül 2009
  19. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bende yaşıyorum zaman zaman bunu,genelliklede verdiğim kitap ya verilmiyor yada eskisi gibi geri dönmüyor...kendime ait en değerli eşyam ise benim için kitap....
    hele ruj nasıl ödünç istenir onu hiç anlayamıyorum,asla başkasının ağzına sürülmüş ruju kullanmam,bir nevi öpüşmüş gibi olursunuz...bööööğğğ
    ben ödünç eşya alımına hoş bakmıyorum,yoksa kullanma kardeşim...yine bir defasında pantolon ceket kıyafetimi bir düğünde giymek üzere bir tanıdığımız istemişti,düğünden sonra geri getirdi ben olduğu gibi hediye ettim...giyemem başkasının kokusu sinmişse....