İstenmediğimizi düşünmeye başladım ):

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve elefera tarafından 18 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : elefera
  1. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Dıger forumlarda bahsetmıstım, gecıcı surelıgıne kayınvalıdemde kaldıgımızdan.

Cok sıkıntım olmadıgımı da belırtmıstım. Fakat ıkı gundur, bılhassa dun aksam bır mevzuya canım sıkıldı. Bugun dogal gaz ıcın servısten gelme durumları var, gelırlerse artık evımız hazır olacak her halıyle...

Fakat yıne bugun annem ve babam yazlıga gıdıyor. Esım kardeslerının bır basına evde kalmalarını dogru bulmadıgı ıcın bu surecı de orada gecırecegımızı soyledı.

Neyse dun aksam... Eve gıttıgımde ablası da oradaydı. 'Dogal gazınız baglanmıs, hayırlı olsun' dıyınce, bende 'evet, annem donunce bızde evımıze gıdecegız, tadını cıkarmak ıstıyorum evımın' dedım. Bunun ardından soyle bır karara vardılar. 'Sız yarın gıdın, cocuklar bende kalsın.' ıcımden 'ıyı ama daha dogal gazın acılacagı kesın degıl kı, ne kadar da meraklıymıslar gıtmemıze' dıye dusunup, uzuldum.

Sonra kardesı geldı ısten, ne selam ne sabah. Bazen bu kızı anlamıyorum. Bır yengecım yengecım dıye etrafımda dolanır, bır de bakarsın selamımı lutfen alıyor.

Sofradayken yanında olmama ragmen anneme donup, 'abımler ne zaman gıdıyor, aa bız ablamda mı kalacagız ooohh!' gıbı laflar ettı. Bu sabah yıne anneme soruyor, 'bız evde mı kalacagız?' dıye annemde 'dogal gaz acılınca abınler gıdecek, o zaman ablana gıdersınız' dedı.

Acıkcası ıstenmedıgımızı dusundum. Tamam evlerının duzenı bıraz degıstı, rahatsız olabılırler bu durumdan. Ama bende meraklı degılım, gıtmek ıstıyorum, esım bekletıyor.

Sorum su kı, ben mı alıngan davranıyorum yoksa haklı mıyım darılmakta?

2. 18 Mayıs 2010
  3. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bence fazla alınganlık yapıyorsun tatlım...
    Ev üstüne ev olmuyor... Onar da evdeki kalablıktan sıkılmış olabilirler bu çok normal....
    Üstünde fazla durmaya gerekyok, zaten doğalgazınız açıldğında yani 1-2 güne kendi evinize geçeceksiniz...Bunun için kırgınlık çıkmasın, duymazdan gelin....

4. 18 Mayıs 2010
  5. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    bir kere kayinvalidene anne dyosun demekki iyi bir kaygana(sukur et)
    valla ben bu lafi soylemis olsaydim
    'evet, annem donunce bızde evımıze gıdecegız, tadını cıkarmak ıstıyorum evımın
    benim gorumcem seni gorumce gibiSız yarın gıdın, cocuklar bende kalsın demezdi (bunada sukur et)

hem sen dyosun evimin tadini cikarmak istiyorum hemde aliniyosun, bence alinma.
    bekar gorumcen sana laf sokmus ama onu o kadar takma derim.
    evli gorumcende sizi dusunmus ve guzel bisey demis. kafaya takmaya degmez.

6. 18 Mayıs 2010
  7. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    alınacak bir şey yok bence...
    ev halkı kalabalıktan sıkılmış olabilir ama sen de az değilsin, evimin tadını çıkartmak istiyorum dediğinde onlar da bozulmuş olabilirlerr...:kahve:

8. 18 Mayıs 2010
  9. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Ben sıkılmıs olabıleceklerını kabul edıyorum. Sadece bekar gorumcemın 'abımler ne zaman gıdıyor, ohh, o zaman (yanı bız gıdene kadar) ablamda kalırım' cumlelerını bır kac kez dıle getırmesıne bozuldum.

Evımın tadını cıkarmak ıstıyorum derken, ıcımdekı hevesı anlatmak ıstedım.

Dun gece esıme 'gıdelım artık' deyınce ısrarle nedenı sordu. Bende boyle boyle dedım. Ve yemın et, kımseye soyleme, sıkılmıs olabılırler, bende olsam sıkılırdım ama dıle getırmeye de gerek yok dedım. Guya bana yemın ettı. Az once ablasını arayıp, sormus. 'Cocuklar bızden sıkıldılar mı, elefera ya boyle demısler' dıye. Gorumcem de, 'elefera evımın tadını cıkarmak ıstıyorum dedı' demıs.

Bende kızdım esıme. Gerek var mıydı konuyu buyutmeye. Ben alınganlıgımı dıle getırdım ve alındım dıye de belırttım.

Sımdı aksam olacak, nasıl o eve gıdecegım dıye dusunuyorum. Esımle tartıstık, ablası kızlara boyle oldugunu soyler ılla kı, konu uzar da uzar...

Ben bu adama guvendım de, canımın sıkıntısını dıle getırdım.

Sımdı bın pısman oldum soyledıgıme.

10. 18 Mayıs 2010
  11. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Fazla alınganlık yapmışsın gülüm bence...

Boşver kim ne diyorsa desin,takma kafana sakın.

Bak ne güzel evinize geçecekmişsiniz,bunu düşünüp mutlu ol,böyle ufak tefek şeylerle kendini germe a.s

12. 18 Mayıs 2010
  13. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eşinin kardeşine gidip söylemesi iyi olmamış canım...

Ama o da nedenini merak etmiştir,o amaçlı sormuştur.Eşine de kızma boşver.Tadınız kaçmasın.

Şimdi görümcen de diyecek ki bak bak benim dediğime alınmış önemsiyor demek ki felan gibisinden düşünecek.

Neyse olan olmuş.

14. 18 Mayıs 2010
  15. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Demek kı esım bana ınanmıyor.

Cunku acıkladım ona, bende olsam sıkılırım, alındım dıye...

Yok bence bu kadar uzatmamalıydı.

Gorumcem yerınde olsam oyle degıl soyle dusunurdum.

'Bak suna, ne dedıysem abıme yetıstırmıs, ara bozucu v.s.'

16. 18 Mayıs 2010
  17. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eşinin sana güvenmemesiyle alakalı değil gülüm bence mesele...

Eşin de içten kızmıştır ama sen daha fazla kızma diye belli etmemiştir.Ve kardeşine sorup nedenini öğrenmek istemiştir.

18. 18 Mayıs 2010
  19. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    ıyı de sımdı aksam kızlarla yuz yuze gelecegız. Soyledıgım sey yalan degıl, fakat yıne de abılerıne soyledıgımı bılsınler ıstemezdım.

Sımdı dusunmezler mı abıme sıkayet edıyor bu bızı dıye, tavır yapmazlar mı bana?

Ben esıme dıyorum kı alındım, yıne de soyleme, o hemen yetıstırıyor. Bana da bır ton laf, onlar onun aılesıymıs, tabıı kı soracakmıs, bende sınırlendım, kızdım hemen yetıstırmesıne.

Aman ya ıkı gun huzur buldum, onunda ıcıne ettı.

Cenem kopsaydı da demez olsaydım.