İstenmeyen gelin olabilirim, neler yapmalıyım???

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve DustHaze tarafından 18 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

18 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : DustHaze
  1. DustHaze

DustHaze Dedesinin Meneksesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba,

3 yıldır oldukça düzgün giden bir ilişkim var. Hoş aileler biraz surat yapsalar da bu arkadaşlığa henuz çok "ciddi" gözüyle bakmadıklarından ses çıkmıyor.

Benım ailem ile ilgili sorunu şimdilik rafa kaldırdım. Ama bu seferde erkek arkadaşımın ailesi ile ilgili şeyler üzerime üzerime gelmeye başladı.

o benı seviyor ve her durumda yanımda olacağını soyluyor. bu zamana kadar oyle de oldu. ilk gorustuğumuz zamanlar annesi ve kızkardeşi bana "uzak dur" diye mesaj atmışlardı. ama şimdi ikisiyle de görüşüp konusuyorum. bu onun çabalarıyla oldu.

Ama aileleri biraz kapalı. yanı dışardan kız almak istemıyorlar pek. buna yasadıkları bazı kotu tecrubeler de sebep. Aileler görüş olarak da (siyasi) çok yakın değiller. onun ailesi bunu sorun ediyor- edebilirmiş. yani iki tarafın birbirini tanımadan boyle bir yaklaşıma girmesi bana çok saçma geliyor ama "insanlık" diyip herkese saygı duymaya çalışıyorum.

bundan sonraki adımlarımı nasıl atmalıyım?

arkadaşımla ilişkime nasıl yon vermeliyim bilmiyorum.

aslında onun yanımda olduğunu bildiğim sürece ben de savaşırım hiç çkinmeden. şuan için onun beni yalnız bırakmıyacağına da guvenıyorum. ama arada bir aklıma "acaba"lar takılabiliyor. 3 yıl sonra ya istenmezsem ve o da artık bunla mucadele edemezse?

belki bunları dusunmek için daha erken ama ne bileyim şimdi çok fena kafama takıldı?

2. 18 Temmuz 2009
  3. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    bende senle benzer şeyler yaşadım hemde söz-nişanımın oldugu gunmafoldumben
    bizdede onun tarafı mezhep farkı yüzünden sorun çıkardılar benim ailemin çıkarmasını beklerken onlar yaptı
    ama nişanlım hep yanımda oldu onlar artık yok ne onun hayatında nede benim bizim en güzel gunumuzu mahveden insanlar hayatımızda olamaz dedik
    aşkıma sonuna kadar guveniorum aileme bile hiçbiriniz istemese bile giderim dedm onlarda ona ne kadar güvendiğimi anladılar ve artık içleri rahat
    bu olay sevgilinde çözülüyor ona çok güveniyorsan yanında ayrılma

4. 18 Temmuz 2009
  5. EU2

EU2 Guest

sen bunları düşünme,ortada halledilemiycek sorun yok,3 sene göğüs germişsiniz bundan sonra hafif olumsuzluklaramı geremiyceksiniz
    kimsenin siyasi görüşü kimseyi ilgilendirmez..herkez özgür bir bireydir,ailenin bunu sorun etmeside çok komik ayrıca:nazar:
    kafanın karışık olması normal,büyük sorunlardan sonra bu raddeye gelmişsin,doğal olarak korkuyosun,saygını kaybetme aileye karşı,ama her dediklerinede yvallahın olmasın..o dengeyi en iyi şekilde ayarlıycağına eminim canım..mutluluklar

6. 18 Temmuz 2009
  7. poyyeb

poyyeb 2. dereceden bilinmeyenim :) Üye

Beğenildi:
    500
    Ödül Puanları:
    93
    olabilir canım her şey olabilir ama risk almakta budur zaten sana demiyorum 3 yıl bekle belki senin hala arkanda olur belki de yok ben artık ailemin sözüyle devam edeceğim diye düşünceler çıkabilir. Buna siz karar vereceksiniz sevgilinizi siz tanıyacaksınız ki biraz tanımışsınızdır. Bence konuş açıkça düşüncelerini şüphelerini herşeyini açıkça paylaş. Paylaş ki onunda fikirlerini öğrenebilesin. Onunda konuşmaya ihtiyacı vardır belki sen açılınca oda sana dürüst olacaktır

8. 18 Temmuz 2009
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    bilemiyorum;arkadaşından bile emin değilsin?CADIARZU
    ben şahsen bu tarz düşünüyor olsaydım ilişkimi 3 yıl uzatmazdım..
    şu an istemiyorlarsada emin ol evliliğinde hep gölge gibi olacaklar..gamyoncuiremsu
    ailelerin sorunlu olduğu bir evlilikte ne kadar mutlu olabilirsin bu tartışılır!:nazar:

10. 18 Temmuz 2009
  11. zehra61

zehra61 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    zaten 3 yıldır aranızda kişisel sorununuz yok sana hep destek vermiş aileler arasındada büyük bir problem yok annesi ve kardeşiylede görüşüyosun daha ne diyim büyütme bence 3 sene 4 sene sonra ne olur diye
    saygında kusur etme gerisini zamana bırak

12. 18 Temmuz 2009
  13. ozlew

ozlew Daha ne olsun! Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ne yazikki flort doneminde yanindayim diyen bi cok erkek evlendikten sonra degisebiliyor...
    burada bir cok ornegini okuduk...
    ben evliliklerde ailelerin cok onemli bi faktor olduguna inanirim..biraraya geldiklerinde konusacak bisey bulamayan,mecburen birbirine katlanan insanlar gormekten hic hoslanmam..cunku bi yerde kopuyor bu mecburiyet..
    bundan sonraki adimlarin eger o olmazsa olmaz diyorsan arkadasinin ne kadar sana destek verdigini,koruyup kolladigini gozetlemen olabilir..
    zamanla hersey daha iyi anlasilacaktir zamanada birakabilirsin...

14. 18 Temmuz 2009
  15. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    herşey arkadaşında bitiyor,ona güveniyorsan seninde arkanda durabiliyorsa sorun olmaz o zaman...

16. 18 Temmuz 2009
  17. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi aranızda sorunlar var diye ilerde de aranızda sorun olacak diye birşey yok..
    Belki aranızda sorun hiç kalamayacak..
    Şimdi iyi olup ilerde gene aranız kötü olabilir..Hiçbirşeyin garantisi yok malesef..
    Eğer sevgilin senin arkandaysa sorun olacağını sanmıyorum ben..:eek:lmaz:

18. 18 Temmuz 2009
  19. ssengun

ssengun Bal Böceğim SeLeNiM Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Eğer sevgilin senin arkandaysa sorun olacağını sanmıyorum ama baya bı zorluklarla mucadele etmek zorunda kalabilirsin canım