Istikbal mobilya ile sorun, yardim!!!!

Konusu 'Tüketici Şikayetleri' forumundadır ve jeyloo tarafından 7 Ekim 2008 başlatılmıştır.

7 Ekim 2008
    Konu Sahibi : jeyloo
  1. jeyloo

jeyloo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaslar bir sorum olacak umarim yardimci olabilirsinz.
    Annem istikbalden koltuk almis, eve gelince koltuklarin odaya göre cok büyük oldugunu fark etmis, adamlarla hemen geri göndermek istemis, kabul etmemisler.
    Sonra dükkanada gitmis anlasmaya calismis falan kabul etmemisler.
    Simdide 3 koltuk cökmüs, serivisi aramislar güya birilerini göndereceklermis ama gelen giden yok,
    bugün armis annemler tel kapanmis birdaha ulasamamislar.
    Yani satana kadar iyi sonrasi sorun, lütfen yardimci olun.
    Türkiyede bu isler nasil cözülür bilmiyorum, ama hicmi tüketici haklari yok???
    Bilgisi olan bana bilgi versin lütfen, nasil yapariz bu koltuklari geri veririz???

2. 7 Ekim 2008
  3. lepi

lepi ♥˙·٠•●♥ &# Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    az önce tam olarak yazamadım kusura bakma olayı ben sana anlatıtim şimd tam olarak

biz istikbalden koltuk aldık fakat hem geç geldi hem de bazı sakatlıkları vardı geri vermek istedik

almadılar biz de belediyeye gidip tüketici haklarına şikayet ettik ordan bizi yönlendirdiler sanırım sonra

tüketici hakları mahkemesine gittik bilir kişi geldi baktı haklı olduğumuzu söyleyerek rapor verdi biz

bunla mahkemeye başvurduk kazandık ve paramızı geri ödediler

4. 7 Ekim 2008
  5. EU1

EU1 Guest

canım ben sana bie tane site adı vereceğim hemen oraya üye ol ve şikayetini çok açık bir dille yaz 24 saat içinde göreceksin sorunun nasıl bak çözülecek sevğiler

6. 7 Ekim 2008
  7. EU1

EU1 Guest

şikayet var com sitenin adı hemen üye olcanım

8. 8 Ekim 2008
  9. jeyloo

jeyloo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    sag olun arkadaslar,
    evet sikayetvar.com sitesine girdim okudum bazi sikayetleri, ama altinda hep sey yaziyor, iste müsterile hal ettik falan filan diye, bende hani gecistiriyorlar gibi geldi, ama gercekden sorunu cözüyorlarsa hemen sikayet edeyim oraya:)

Genel olarak türkiyede birseyi begenmeyince veya uymayinca veya nebilim iste, geri verme veya degistime hakki varmi yokmu?
    Ve böyle ürünlerin kac ay veya sene garantisi oluyor?

10. 8 Ekim 2008
  11. kuzeyli

kuzeyli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Biz de İstikbal den koltuk takımı almıştık. Aynen annen gibi, biz de eve geldiğinde gördük ki salonda pek hoş durmuyor. Bir de büyük koltuğun arkasında kumaşta aşınma vardı. Aradık, söyledik. Gelip aldılar. Annem yeni bir model seçti ve onu getirdiler.

Daha sonra bu koltuk takımına uygun bir kanepeye ihtiyaç duyduk. Seçtiğimiz modeli bizim koltuk takımının kumaşıyla yapıp getirdiler. Kumaşta kullanımdan dolayı aşınma oldu, bildirdik, gelip güzelce aşınma olan kısmı tümden değiştiler.

Hep kaliteli hizmet aldık, satış sırasında ve sonrasında.

Sanırım sizin aldığınız mağazayla da ilgili. Tüketici haklarını biliyorsanız, değiştirmek sizin en doğal hakkınız olduğunu da biliyorsunuzdur. Mağaza müdürüne söyleyin. Laftan anlamıyorsa tehdit edin ve en yakın tüketici derneğine gidin. İstikbal'in sitesinden de şikayet maili gönderin, mağaza ismini de vererek.

12. 5 Kasım 2008
  13. jeyloo

jeyloo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    2-3 haftadir sikayet com á bu konuyu yazip duruyorum ne ilgilenen var ne birsey,
    kafayi yicem insanla resmen dalga geciyor bunlar yaaa.
    Bi aradilar gelcez haftaya diyene gelen ne giden annem ariyor dalga gecer gibi yok bir daha ki hafatya deyip duruyorlar.

Türkiyede de tüketici hakalri oldugunu bilyiorum ama neler oldugunu bilmiyorum, birseyei geri verme hakki varmi mesela?

Veya nasil bu haklarima sahip olurum ?
    Tüketici haklari dernegimi var?
    Hic duymamistim.

Yardimci olursaniz sevinirim.

14. 5 Kasım 2008
  15. jeyloo

jeyloo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Hic kimsenin bir bilgisi yokmu yani?????

16. 7 Mart 2011
  17. samara

samara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    benımde koltukalrda cokme rente acılam oldu kabul etmedıler ılgılenmedıler tuketıcı haklarıan basvurdum o zman daha yenı ılgılendıler ortulerını degıstırecekelr

18. 7 Mart 2011
  19. samara

samara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    alahtan bu tuketıcı hakları dernegı var