iSVEC'te Üniversite Egitimi

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım İsveç' forumundadır ve Kuzey tarafından 20 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  20 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Kuzey
 1. Kuzey

  Kuzey Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.039
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  [​IMG]  Isvecte Üniversite Egitimi  İsveç, Avrupa'nın yüksek refah oranlarına sahip ülkelerinden birisidir. İsveç'te eğitime verilen önem ülkeyi dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisi haline getirmiştir. İsveç'te üniversiteler Devlet üniversitesidir. Ülkede 27 farklı üniversitede lisans ve yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Tüm üniversitelerde eğitim pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi ücretsizdir. Ancak yaşam maliyetleri için yılda 6000-7000 Euro civarında bir miktar gereklidir. İsveç Üniversiteleri özellikle yüksek lisans seviyesinde İngilizce Eğitim vermektedirler.

  Tüm İsveç Devlet üniversiteleri YÖK tarafından onaylıdırlar. Bu nedenle öğrenciler almış oldukları diplomaları Türkiye'de geçerli kılabilirler. Ayrıca, İsveç üniversiteleri diplomaları dünya genelinde geçerlidir.
  İsveç'te eğitim ücretsiz olduğu için üniversiteler öğrenci kabulünde çok seçicidirler. İngilizce programlara katılacak öğrencilerin Toefl en az 213 , IELTS en az 6,5 not almaları gerekir. Ayrıca, yüksek lisans eğitimi yapmak isteyenlerin üniversite not ortalaması en az 4 üzerinden 3 olmalıdır. Üniversite başvuruları eğitim yılı başlama tarihinden en az 6 ay önce yapılmalıdır. Global Vizyon -UPSOT (University Placement Services of Turkey) İsveç üniversitelerine yerleştirme hizmeti vermektedir. Danışmanlık ücreti; her bir üniversite başvurusu için 500 Euro 'dur.

  İsveç'te eğitim hakkında kapsamlı bilgi için: http://www.studyinsweden.se

  İsveç'te İngilizce dilinde Yüksek Lisans Yapabileceğiniz Üniversiteler ve İnternet siteleri;

  IT University of Göteborg http://www.ituniv.se
  University College Boras http://www.hb.se