ISVICREDE ASILAMA ,TüPBEBEK yaptiranlar ,yaptirmak isteyenler..........

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve ozgmrt79 tarafından 26 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

26 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ozgmrt79
  1. ozgmrt79

ozgmrt79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    slm arkadaslar isvicre,almanya vs yurt disinda ayni sorunlardan dolayi yola cikan

arkadaslar bilgi alisverisinde bulunmak isteyenler varsa benim gibi bu sayfayi degerlendirelim.....

hangi doktorlar ,hastahanelerde ne tur ilaclarla tedavi görülüyor.....

turkiyeden giren arkadaslarin yazdiklari kadariyla yapilan islemler kulaninilan ilaclar cok farkli....

tedavi sureci nasil isliyor yurdisindan giren arkadaslar lütfen tecrübelerinizi paylasin........

yoksa yurtdisindan ben tekmiyim koskaca kadinlar kulubune giren hihoyyyt

bilmiyorumkismile

2. 26 Mayıs 2010
  3. Hatice27

Hatice27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ben Fransadayim.suan hamileyim.asilamayla hamile kaldim.
    ilk asilamam tutmadi ikincide hamile kaldim.Ben puregon 50 kullandim.benim sorunum prolaktin yuksekligiydi ve esiminde sperm hareketliligi azdi.ben once prolaktini dusurmek için dostinex kullandim.sonra asilama yapildi.hamileligim gerceklestikten sonra ilk kontrole kadar dostinex'e devam ettim sonra biraktim.suan 4 bucuk aylik hamileyim.Allah nasip ederse bir oglumuz olacak.insallah sen ve butun bebek isteyenler en kisa zamanda hamile kalirsiniz.

4. 26 Mayıs 2010
  5. ozgmrt79

ozgmrt79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

slm hatice hos geldin sana bebisine saglikli bir surec diliyorumm ins. en guzel seklinde dadini cikrtarak geciriryorsundur. prolaktin ne anlama geliyor ?ve sende asilama sureci nasil uygulandi onuda belirsene guzelim.....

oglucan oldugunuda ogrenmisin cokk cok guzel , isim hazir mi ??

tedavide arastirilmis ona göre tedavi uygulanmis sende , benim doktor 4 aydir gidiyorum

kan alindi idrar sonuclarina bakildi ama hic bir tedavi uygulamadi acaba cok pasiv birimi

sadece yumurtaliklarin guclenmesi icin ilac veriyor git bes gun kullan gel asilama yapalim

uygulamasini mayista yapti ve dun yine gittim doktora ayni tedaviyi simdi haziranda uygulayacak .....

esimde sperm hareket sorunu var ama gecen ay sperm yikamada 5.8mio cikti yani orda zaten tedavi uygulamaya gerek duyulmuyor iyi deniliyor.....

umudumu umudumuzu yitirmemek dilegiyle guclubacismile

6. 26 Mayıs 2010
  7. aglama_sevdigim

aglama_sevdigim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben isvicrede kaliyorum
    doktorum 3 ay boyunca ilac tedavisi yaptirdi (serophen) ama hamile kalamadim malesef
    bu ayda hamile kalmazsam bu seferde asilama yapilacak ayyy insallah allahim hayirlisiylan hepimize bebislerimizi kucagimiza almayi nasip eder :))

8. 26 Mayıs 2010
  9. ozgmrt79

ozgmrt79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Slm gulum hos geldin birazdan Eve gecicem ins icinde olirsun bende CHdan gorusuruz

10. 26 Mayıs 2010
  11. ozgmrt79

ozgmrt79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

slm yeniden ! heycanlandim :) seni görünce cunki mayis ayinda katildim bu sayfaya ve mayis ayi bölümündekilere ayak uyduramadim cunki yukarda belirtim gibi tedavileri cok farkli...

sen kendinden öncelikle ayrintili bahs etmemissin yazarsan cok sevinirim

bana nisanda serophen verdi doktorum ve asilama yapmadan iliski tavsiye etti ve mayis ayinda ise yine serophen ve asilama yapti tutmadi...

simdi adet görüyoru ve yarin serophene basliyorum gecen iki aydan farki bu ay serophene 4.gununden itibaren basliyorum gecen iki ay ise hep 5de basladim

ve ben baseldenim sen hangi sehirdensin????

Ben SIK SIK girip kontrol ediyorum sayfayi ,umarim denk geliriz

opuyorumnanaktan

12. 26 Mayıs 2010
  13. Hatice27

Hatice27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim ben sana ilk bastan anlatayim neler yasadigimi. ben 4 yil once korunmayi birakir birakmaz hemen hamile kaldim.bebegim bir bucuk aylikken kalbi durmus.doktora gittigimizde iki aylik olmasi gerekiyodu, ama bebisimizin kalbi atmiyodu.bide ilk gidisimizdi, biz bebegimizi gorcez diye sevinirken, oyle olunca cok buyuk bi hayal kirikligi yasadik.sonrasinda 6 ay tekrar korunduk.bi kere olduya hemen olacakmis gibi. sonra bi alti ay daha gecti. olmayinca doktora gittik. doktor korkulcak bisey yok bi kere hamile kaldi yine olur diye bizi bir kac ay daha oyaladi.sonra adet duzensizligi oldu.onun için ilac verdi ve yine bebek olmayince, yumurtalari uyarmak için hap verdi. iki kerede onu kullandim olmadi.sonra rahim filmi cekildi.orda da bir sorun cikmayinca esim kontrol oldu.onun spermleri hareket azligi tespit edildi ama o kadar onemli degildi.iki kere igne tedavisi oldum,o zaman normal iliskiyle denedik.yine olmayinca bizi tup bebek merkezine yonlendirdi. bu arada bu tedaviler uygulanirken kan tahlilleri yapildi hormonlarim normaldi.bitek prolaktin hormonum biraz yuksek cikmisti ama o kadar onemli degildi.hastanede tekrar butun testler yapîldi ve prolaktin hormonum eskisinden daha yuksek cikti.doktor hemen mr cektirmemizi istedi.cektirdik ve hipofiz adenome cikti.8mm olmus.( hipofiz adenome, beyinde hormonlarin cogunu yoneten bir organ.) bu organ biraz buyudugunde hormonlari etkiliyo.özellikle prolaktin hormonunu.bu hipofizi kucultmek ve prolaktini dusurmek için 6 ay kadar. dostinex hapi kullandim.tekrar mr cekildi, kan tahlili yapildi. hipofiz kuculmemisti ama hormon normalin altina dustu.6 ay daha hapa devam ettim.tup bebek merkezine gittik. doktor ondokrinologun onayi olmadan asilama yapmam dedi.bikac ayda oyle bekledik.anliycan burada doktorlar acele etmiyolar.sonunda asilama yapilma zamani geldi.adetimin ikinci gunu puregon ignesine basladim.9. gunu yumurta kontrolune gittim.ikisi 14 mm digerleri 11mm lik 10 tane yumurtam gelismisti.iki gun sonra tekrar gelin dediler bide yumurtalarin kendiliginden catlamamasi için baska bi igne daha verdiler.iki gun sonra gittigimde buyuyen yumurtam catlamis gitmis.arkadan bi 14mm lik yumurtam geliyodu onu gelistirelim diye ignelere devam ettim.o yumurta 16mm olunca onu catlattilar ama o da duzgun buyumemisti oval bi sekildeydi.neyse sonuç negatif oldu, zaten olsaydi bu kadar aksilikle bi mucize olurdu heralde.iki ay sonra ikinciyi denedik. ben adetim baslar baslamaz ada gunde bir fincan adacayi içtim.ikinci gunde igneye basladik.9. gun gittigimizde tek bir yumurtam 19 mm olmustu. o gun hemen catlatma ignesi yapildi.36. satten sonrada asilama uygulandi.buarada adacayini 8. gunde biraktim.ve bu sefer hep pozitif dusundum cok dua ettim.500 yasin okuttum.Allah'in izniyle suan hamileyim.insallah sen benim kadar beklemeden hemen hamile kalirsin.

14. 26 Mayıs 2010
  15. Hatice27

Hatice27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ozgmrt ben strasbourg'ta kaliyorum.yani basele yakinim.kayinvalidemlerde basele 50km uzaktalar.

16. 27 Mayıs 2010
  17. ozgmrt79

ozgmrt79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Slm canim cok tesekurederim bitenem yazadin tedavini,ins saglikli sorunsuz gecirirsin hamileligini mutlu son cok duygulandirdi beni sabrin ve azimin yasadiklarin bana umut oldu... Bende bu Gun serophene basladim yumurtaliklar icin sen hatirloyormusun hangi hapi aldigini yumurtaliklar Icin?

18. 27 Mayıs 2010
  19. Hatice27

Hatice27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hapi hatirlamiyorum canim.
    bende cogu zaman umutsuzluga kapilirdim. bana hep bak bilmem kimin kac yil olmamis sonra hamile kalmis sende kalirsin dediklerinde hiç inanmazdim.bana teselli olsun diye soyluyolar derdim.bigun bende birilerine bakin bende bunlari bunlari yasadim ama en sonunda hamileyim, yada cocugum oldu diyebilecek miyim diye dusunurdum. Allah'im nasip edince vaktide gelince oluyo iste. Allah isteyen herkese en kisa zamanda hayirlisiyla hayirli evlatlar nasip etsin.