İşyerimdeki lokasyon değişikliği sorunum hakkında fikir verir misiniz ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve papatya2507 tarafından 29 Ekim 2010 başlatılmıştır.

29 Ekim 2010
    Konu Sahibi : papatya2507
  1. papatya2507

papatya2507 Doruk'um herşeyim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba,
    İşyerimle alakalı karar vermem gerekiyor.
    Evleneli 1,5 ay olacak. Yeni evim iş yerime çok ter. Sabahın 06:30 unda yola çıkıyorum. Evden otobüse biniyorum.Yarım saatte sefaköye geliyorum. 25 dk. erken bıraktığı için servis bekliyorum. Anlayacağınız zor şartlarla işe geliyorum...Cmrt ta gün çalışıyorum. Resmi tatilllerde şirketimiz tatil olsa da bizim bölüm çalışıyor..
    Kısacası motivemi kıran bir takım olumsuzluklar var. Bunların üstüne birde geçenlerde müdürüm beni Maslak lokasyonunda işe devam edeceğimi söyledi. Servisi hiç yok. Yol parası veriyorlar ama belli bir limitini..Yani 3 vesayit gideceğim. Diyelimki yolum 150 tutuyor ama iş yeri 90 lira verecek.Artı şuanda tam anlamı ile satış destek görevlisiyim.Sorumluluklarım çok raporlamalar vs. Maslak'a geçince girişte yani resepsiyonda olacağım. Telefonlara bakacağım birde satış destekli yapacağım.
    Girişte oturmak istemiyorum telefonlara da bakmak.Ama ordaki eleman bunu yapıyor...Eşimle konuştum Maslak ta yapamazsın çok ters her gün 3 vesayit gidiş-3 vesayit geliş çekilir mi diyor.:kızgın: Kim bilir evde kaçta olurum.
    Müdürüme lütfen beni göndermeyin diyorum sana güvendiğim için seni gönderiorum diyor. Yaparsın diyor. Bu kararımın dönüşü yok diyor..
    Kıslar moralim o kadar bozukki..Çok fazla olmasa da 5-6 bin Tl borcumuz var.Ev kendimizin. Eşim çok fazla maaş almıyor. Ayrılırsam yeni evlendiğim için 7 yıllık tazminatımı alırım..Yinede içimden gelmiyor.Gideyim şansımı deneyim diyorum diğer taraftan kabul etme diyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var.:çok üzgünüm:

2. 29 Ekim 2010
  3. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238

denemenizde fayda var

4. 29 Ekim 2010
  5. Benimdilemmam

Benimdilemmam Pain... Üye

Beğenildi:
    1.019
    Ödül Puanları:
    163
    canım 7 yıldır calısıyorsan bır yandan ıs basvurusu yapsan olmaz mı
    madem tecrubelısın
    yenı ısyerıne de bu sartlardan dolayı ıstıfa ettıgını soylersın

6. 29 Ekim 2010
  7. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    denemeden karar vermeyin bence
    en azindan denedim ama olmadi diyebilirsiniz
    deneseydim belkide iyi olurdu demekde var

8. 29 Ekim 2010
  9. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    canım çalışma şartlarını sen biliyosun biz değil..
    o yolu çekicek olanda sen olucaksın..eğer değer diyosan işine devam et..
    ama yapamam zor olur diyosan da bırakıcaksın demektir..
    ama bu devirde iş bulmak da çok zor onuda belirtiyim..
    bulsan bile yeni işe yeni ortama alışmak daha zor gelebilir..karar senin eşinle beraber verin bu kararı

10. 29 Ekim 2010
  11. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148

tabii ki eşinizle karar vereceksiniz ama işyeriniz çok da iyiniyetli gelmedi bana. evinizin yerini biliyorlar ve bu kadar ters bir yere sizi gönderiyorlar ayrıca yol paranızında tamamını karşılamıyorlar. Evet iş bulmak bu devirde zorama ben olsan tazminatımı alıp ayrılırım ve harıl harıl iş ararım. maaşı daha az da olsa evime ulaşımı kolaybir yerde çalışırım. siz bu teklifi sununca belki iş yeriniz makul bir çözüm önerir..

12. 29 Ekim 2010
  13. kardelen.im

kardelen.im olmuyosa zorlamıycaksın.. Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    canım kesinlikle denemelisin o kadar emek vermişsin bende işim uzakta olduğu için 06:20 de yola çıkıyorum ve 3 araç değiştiriyorum yanlız değilsin üstelik ben yol paramı devlet memuru olduğumdan cebimden karşılıyorum şimdi mesai saatleri 8 e alınacak ve ben8 de işte olabilmek için mücadele vericem.eşimin işi burda ve ben işime yakına taşınamam kızım özel okulda okuyor eğitimi çok iyi sırf bu yüzden cebimden ödeyerek her kuruşunu ben bile çekiyorum mücadelenden vazgeçme derim ama yinede sen bilirsin ....kolaylıklar diliyorum sana kendime ve bizim durumumuzda olan herkese....

14. 30 Ekim 2010
  15. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Patronunuz sonuçta düşünmesi gerekmiyor belki ama,
    sizi neden bu kadar zor duruma sokmak için çabalıyor ki.
    Artılarını-eksilerini değerlendirmek lazım.
    Sonuç sizi yoracaksa, devam etmemenizde fayda var.
    Bu işlerde pek kimse kimseyi düşünmüyor ama,
    son kararım illa sen gideceksin demesini de anlayamadım patronunuzun.
    Maaşınız nasıl mesela, yol parası filanda çıkınca, getirisi götürüsü ne.
    Emek olarak, yol olarak, yorgunluğu ne olacak, karşılığı var mı, iyi değerlendirin.

16. 30 Ekim 2010
  17. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Bence de deneyin, bakarsınız memnun olursunuz. Gerçi sanki sizi ayrılmaya zorluyorlar gibime geldi. Hem servissiz bir yere veriyorlar, hem yol parasını düşük veriyorlar, hemde kararlarında esneklik yapmıyorlar.
    Sizi gerçekten zor durumda bırakmışlar. Ama yinede denemeden ayrılmayın.

18. 30 Ekim 2010
  19. papatya2507

papatya2507 Doruk'um herşeyim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kıslar değerli yorumlarınız için çok tşk ediyorum.
    Eşimin kararı kesinlikle çıkmam yönünde. Beni sevdiğini söyleyen yaptığm işten memmun olduğunu söyleyen müdürüm beni uzak bir yere yollmasında bana güvendiği için senden başka gönderebileceğim başka biri yok diyor (kendininin sağ kolu gibiyimdir) Merkezde tamaman satış desteğim ama orda hem gelen telefonlara bakmak hem müşteri karşılamak istemiyorum..Pozisyonumda düşüklük olmasıda beni çok üzüyor..Maaş konusuna gelince 7 yılın onca iş yükünün karşılığı 820 TL
    Yaklaşık 5 ay önce işe alınan resepsiyona bakan arkadaşımızın maaşıda 800 TL çok adil değil mi:çok üzgünüm:
    3. ayda bir ikimizde hemen hemen yakın primler alıyoruz. 6ayda birde ikramiyesi var..
    Bu Ocak ayında maaşımda ciddi bir artıırım olmaz ise zaten çıkmayı düşünüyordum.
    Ayda 90 lira felan yol param var. (Servise binmek için dolmuşa biniyorum) Maslakta olacak 200.Şirket verecek 100
    90 da sabah kahvaltıya vs. gitse.
    Öle işte...

Son düzenleme: 30 Ekim 2010