işyerinde süt muhafaza etme kabusu

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve zehrakca tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

18 Eylül 2010
    Konu Sahibi : zehrakca
  1. zehrakca

zehrakca DERENİM BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar pazartesi okullar açılıyor ve ben de işe başlıyorum.okulda sağdığım sütü koyabileceğim bir buzdolabı vesaire yok,sütümü sağdıktan takriben 6 saat sonra evde olabiliyorum yani 6 saat sonra buzdolabına koyabilirim ancak.bu süre içerisinde süt ertesi güne kullanılmak üzere saklanırsa bozulur mu oda sıcaklığında 6 saaat diye biliyorum ama 6 saat sonra buzdolabına konulur mu?lütfen bilgisi olanlar varsa acil cevap bekliyorum.yoksa kuzucuğum aç kalacak.(yada kantindeki buzdolabına koysam 1 saat sonra eve getirip tekrar buzdolabına koysam o bir saatlik yolculuk sırasında bozulur mu)

2. 18 Eylül 2010
  3. oslm82

oslm82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    hayatım havalar sıcakya oda sıcaklıgında 4 ssat kalıyor. ben 2saati, gecince yalan yok içirmiyorum. buzdolabındada 24 saat direk koymna gerekiyor.bu rada buzdolabına kapağınakoyma içine koyacaksın sütü. yada geceden sag . poşetleri var ondan al. dondurucuya at.kullanacagın zamnada sıcak süyün içine atıp çözdür.şimdiden baslaki biriksin

4. 18 Eylül 2010
  5. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    ne yazik ki gun icinde de sutunu sagman gerek yoksa azalir.Ben de bazen sutumu dolaptan cikarip isitiyorum(buzluktan degil) yavruma yediriyorum,ama bazen cogunu yemiyor ve ben yeniden dolaba koyuyorum.Benim de aklima takiliyor hep acaba bozulur mu,yada degerini kaybeder mi diye,arkadaslarin yorumlarini ben de takib edicem.

6. 18 Eylül 2010
  7. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Isıtılmış sütü sakın tekrar kullanmayın...
    Okulda buzdolabı yok demişsiniz. Okulda kantin yok mu? İçecekler için bir buzdolabı olması gerekiyor. Rica etseniz içeceklerin arkasına bir yere koymazlar mı?

8. 18 Eylül 2010
  9. zehrakca

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım okulda kantin var pazartesi bakacağım artık oraya koyabilirim sanırım ama yolda gelirken nasıl getircem buzdolabına termosla koyup dönerken o termosla getirsem bozulmaz sanırım.

10. 18 Eylül 2010
  11. zehrakca

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bence sütü içeceği kadar çıkar tekrar vermene gerek kalmaz o zaman.

12. 18 Eylül 2010
  13. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    ne yazik ki kizimin ne zaman ne kadar icecegi belli olmuyor,o yuzden bazen cok fazla ziyan oluyor.Arkadas kantine koyarsa bile yolda yine isinmis ve dolaba koydugunda bir daha sogutulmush olacak.Dondurulup isitilmis sutu bir daha kullanmamak gerektigini biliyorum ama bu sekilde kendiliginden isinmis sutu bir daha sogutup kullanabilir mi acaba?

14. 18 Eylül 2010
  15. zehrakca

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Kızlar lansinoh marka manuel bir pompa aldım çok zorlanıyorum damala damla sağıyor.Bu pompa ile taş çatlasa 24 saat içinde 300 ml kadar süt sağıyorum ve bu miktarı sabahtan geceye kadar en az 7-8 defa sağarak çıkartabiliyorum bu normal mi sizce ?Acaba elektirikli olanların vakum gücü daha mı yüksektir ya da daha kısa zamanda mı sağarlar.Bilginiz var mı acaba?

16. 18 Eylül 2010
  17. oslm82

oslm82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ben medala aldım. çokta iyi ,işk baslarda bviraz acıdı ama suan sorun yok.

18. 19 Eylül 2010
  19. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    bende medela elektrkli kullaniyorum,basta aventin manuelini kullandim ama cok zorlandim,cunku nerdeyse her ogun icin sutumu sagiyorum,medeladan memnunum.Sagdigin miktar kullandigin pompaya gore degisebilir,daha uzun sure sagarak sut vereceksen elektrikli almaya deger.