işyerlerinde kadınlar arası kısaknçlık krizi

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve mxuxhendis_17 tarafından 6 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : mxuxhendis_17
  1. mxuxhendis_17

mxuxhendis_17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kadınlar arasında zaten çekişmeler ve kıskançlık vazgeçilmez..Bi de bu iş yerinde olunca çekilmez oluyor..Ben bu konuda çok dertliyim..Gelin kızlar birbirimize akıl verelim.kötükedihüso

2. 6 Ağustos 2008
  3. mxuxhendis_17

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar aslında sorunumu anlatsam çok ama çok uzun..Kısaca özetliyim: 2 senedir Özel bi şirkette çlışıyorum..Şefimle abla kardeş gibiydik..ta ki o 40 kilo 1,40 boyundaki kız gelene kadar..Herkesle olduğu gibi kızlada aram iiydi.Bizim şirkette inanılmaz gruplaşma ve kıskançlık var.Marka hastlarıda cabası..Neyse..Bizim grubumuz 4 kişi..Bu kızla bi çocuk üniversiteden arkadaş..çocuk bu kız gelince resmen beni sattı..Çocuğu da işe aldıran benm bu arada..Kızla aramda bi tartışma geçti..BEnde evlilik hazırlığı yapıyodum önemsemedim..Meğerse kız bunu kin haline getirmiş..Benm şefimde evlenmemem için elinde geleni yaptı.Eşim Öğretmenmiş ben mühendis..BEnim kendi mesleğimden biriyle evlenmem gerekmiş bunu da geçtim..Bu kızla çocuk grup oldu,şefe de hergün yalakalık yaptılar.(zaten yalakalığa bayılan bi kadın)beni dışladılar.Balayına gittim geldi resmen dışlanıyorum..Onun öncesindede kadınla abla kardeş gibi olduğumuz için sözde..kızınca bana etmediği hakaret kalmıyodu..bende her defasında hem ağlayıp hem cevap veriyodum..Şimdi şefim ve o salaklar bir olmuş beni kıskandırıyolar.bense şefime hiç bişey olmamış gibi davranıyorum..o da aynısını yapıyo çünkü :KK43:(( bıktım yoruldum resmen..hergün gidip anneme,kardeşime ve eşime bunlar yüzünden ağlıyorum..napıcağımı şaşırdım.İşten çıkamam ev kredisi ödüyoruz..Biraz karışık anlattım ama kızlar bi çıkış yoluna ihtiyacım var..gelin birlikte bulalım..

4. 6 Ağustos 2008
  5. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Allah yardimcin olsun ya, ne cok var bu tur insanlardan..
    mecbur kalmadikca iletisim kurma ne o kizla nede diger adamla. is yuzunden mecbur kalirsanda kisa olsun iletisiminiz, kendi isine bak hep, hep mesgul et kendini bu ise yarar, cunku baska cøzum bulamiyorum, sjefine anlat dicem zaten oda bu isin icindeymis ne yazikki
    istende cikamazsin bunuda anliyorum tabiki.

Ama bu tamamen cekilmez bir hal alirda daha cok rahatsiz edici olursa zamanla, ki olabilir ..simdiden is bak kendine derim buluncada cikarsin o is yerinden, hergun gidip gununun cogunu gecirdigin biryer sonucta isyerin, rahat olmak huzurlu olmak ister insan. Allah kolaylik versin

6. 6 Ağustos 2008
  7. seraphima

seraphima Guest

Canım bence senin kapasitene, bilgine ve yeteneğine yetişemediği için kıskançlık ve mobbing yoluna gidiyor.
    İşyerinde daima köpekbalıkları ile yüzmek zorundasın. Ben de yaşadım çoğunu. Ama ne yaptım, her seferinde daha fazla çalıştım, yeri geldi üç memurun işini yapacak kadar iş çıkardım. Önüne dakikalık raporlar koydum.
    O insanlara da hiç ama hiç aldırış etmedim. Çünkü bu bir tek sende değil, herkesin başında var.
    Bak, biraz abartılı olacak ama,sırnaşık şey olayı Çanakkale savaşları gibi düşün. Düşman ne kadar donanımlı, silah ve insan gücü ne kadar üstündü. Bizim yiyecek ekmeğimiz, atımlık barutumuz yoktu yeri geldiğinde. Ama ağlamak yerine siperlerimizi terk etmedik. Çünkü bizim vatanımızdı ve gidecek yerimiz yoktu.
    Sen de böyle düşün canım bence.
    Siperleri terk etmek yok. Sakın ha!a.s.

8. 6 Ağustos 2008
  9. mxuxhendis_17

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar cidden süpersiniz..tavsiyeleriniz biraz olsun içimi rahatlattı ama artık savaştan yoruldum..bi de beni en çok üzen nankörlük şefim olacak insan eşinden boşanmasın diye elimden geleni yaptım,şimdi bebişleride var..ya iyiki üye oldum bu siteye biraz daha iyiyim.. inanırmısınz dengem bozuldu..şu anda içerde çay içip keyif yapıyolar bense buurda tekim :KK43:(

10. 6 Ağustos 2008
  11. seraphima

seraphima Guest

Ya bak canım, sen zaten gerekeni yapmışsın,iyilik yapıp denize atmışsın . Balık bilmez ise halik bilsin, o şefin de zaten o iyiliğin kadrini bilseydi, bunu yapmazdı.
    Boşver, senin de çay değil, Brezilya aromalı kahveni höpürdetip, belki de Cuba usulü el sarımı püro içeceğin zamanın da gelecek.şakkıdı. Ama siperleri terk etme, sakın ha.
    Bu yolda yorulmak, küsmek olmaz. Öpüyorum canım, kolay gelsin.

12. 6 Ağustos 2008
  13. mxuxhendis_17

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    saol bebişim..beni çok fena gaza getirdin.. cidden dediğin gibi..daha çok çalışma..daha azimli olma..yılmak yok..tekrar konuşmak üzere canım..öpüyorum çokk..kolay gelsin

14. 6 Ağustos 2008
  15. mxuxhendis_17

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar sizce o kızın gitiiği yerde benim arkdaşlarımda olmuş oluyo çay saatinde falan bende gittim bi kere yanlarna kız 2 dk sonra kalktı :)) hoşuma gitti aslında.. demekki onu rahatsız ettim..ama karar veremedim devam ediyim mi böyle yapmaya..bi de onlar şefim olacak insanla geyik yaparken bende çayımı alıp gitsem küçük duruma düşermiyiim..kızlar valla biliyorum bunalltım sizi ama napim?hadi biraz daha gazza ve taktiğe ihtiyacım var :))

16. 6 Ağustos 2008
  17. Benado

Benado Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bence bu kıskançlık yapan kadınlar hep bir eksiği,kompleksi olan kadınlar.Ben de nefret ediyorum bu tiplerden!Sen aklı başında,olgun,kendine güvenen,düşünce yapısı sağlam bir kadına benziyorsun.Küçük duruma düşen kıskançlık yapan taraf olur ve sonunda da eline hiç ama hiçbirşey geçmez kendini yemekten başka.Allah karşıma çıkarmasın böyle kıskanç tipleri valla fena benzetirim,iş miş dinlemem:)

18. 6 Ağustos 2008
  19. Fey_zaaa

Fey_zaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    allah yardımcın olsun canım bende aynı durumdayım desem yalan olmaz bende 3 senedir özel bi şirkette calışıyorum ozaman stajer olarak girmiştim sonra kadroya alındım patronumla abi kardeş gibiyiz hatta suan akrabayız:) kayınbiladeriyle nişanlıyım allah kısmet edersede 2,5 ay sonra dügünüm var buradakiler patronumla akraba olmamı ve iyi bi yerde oldugumu cekemeyen inan cok ama cok insan var
    artı onlar bende kademe ollarakta düşük restarasyoncular.ben onlara göre hayli kücük oldugum için ve artı mimar oldugum için hiç cekemiolar hep böle laf sokma derdindeler yok torpillisin yok sölesin yok böle ama inan bende altta kalmıyorum ne söylerlerse 2 katını söyleyip kenara cekiliorum :))))