İtalyanlarla akraba mıyız?

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve realist tarafından 23 Haziran 2007 başlatılmıştır.

23 Haziran 2007
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    İtalyanlar Türk Çıktı

İtalyanlar Türk Çıktı

Roma İmparatorluğu'dan önce İtalya'nın orta bölgelerinde hüküm sürmüş Etrüksler'in ataları bulundu.
    Haber Avrupa medyasından. Ciddi bir bilimsel araştırmanın sonuçları şaşırttı...

Guardian, ''Etrüks uygarlığının nihayet gün ışığına çıkan sırrını'' yazdı... Roma İmparatorluğu'dan önce İtalya'nın Toskana dahil orta bölgelerinde hüküm sürmüş Etrükslerin Ataları bulundu.

Esrar perdesini Avrupalı genetik bilimciler çözdü. Buna göre Etrüksler'in DNA'sı Türkler ile aynı... Guardian bu haberi, İtalyanların atası ''Günümüz Türkiye'si'' diye duyurdu.

Cumartesi günü Avrupa İnsan Genetiği Konferansı'nda sunulan araştırma sonuçları, Guardian'a göre bilimsel yönden çok güçlü bulgulara dayanıyor.

Etrüks kalıntılarından yola çıkarak DNA örneklerini çeşitli bölgelerin halklarıyla karşılaştıran bilimadamları, en yakın genetik benzerliğin Batı Anadolu'da bulunduğunu ortaya çıkartıyor. Öyle ki bazı testlerde Türk DNA'sı ile birebir aynı çıktı.

Guardian'ın ifadesiyle, Toskana bölgesindeki İtalyanların genetik akrabalarını İtalya'nın başka yerlerinde değil, İzmir dolaylarında aramak daha doğru.

2. 24 Haziran 2007
  3. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Daha önce duymultum bu konuyu ama hiçde ihtimal vermedim nedense...
    Bana sorulursa,İtalyanlar ve Türkler....

Sürsen bulaşmaz valla,ben kim,onlar kim...

4. 24 Haziran 2007
  5. Eski_dxuxnya

Eski_dxuxnya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle katılıyorum sana, burnunu sokmadıkları yer genetiğimiz kalmıştı bir, türk olmaya hevesleniyor garipler yaaa, bırakın biraz sevinsinler:))) bu öyle koyun klonlamaya benzemez hooooppp, kanında ve ruhunda taşıyacaksın türlük kim siz kim bee,hösssttt. destur deyin hele.

6. 24 Haziran 2007
  7. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146

Ben de sana katıldım tatlım..

Valla senin yorumuyun yanında benim ki fersiz kaldı açıkçası...
    Çok çok beğendim cümlelerini...yerimseniben

8. 24 Haziran 2007
  9. Eski_dxuxnya

Eski_dxuxnya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bilmukabele hayatım, senin yazdığın herşeyin altına imzamı atarım, muhabbetle

10. 24 Haziran 2007
  11. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlarım; Eğer insanoğlunun varoluşu Ademle Havva'ya dayanıyorsa (ki;tabi bu doğru) bence değil İtalyanlar,bütün dünyayla akrabayız.Bir de bu gözle bakmanızı isterim.A

12. 24 Haziran 2007
  13. zeyno07

zeyno07 Guest

olabilir zaten türklere benziyorlar . dedelerimiz oradada yaşamış olabilirler.

14. 2 Temmuz 2007
  15. tuba01

tuba01 Denniz ' m <3 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence tüm dünya kardeş olmalı hepimiz adem ve havva anadan gelmeyiz arkadaşlar ataları türk çıkarsa ben bundan mutluluk duyarım ne güsel işteee :S sizce güsel olmayabvilir ama bence iiii

16. 3 Temmuz 2007
  17. monochrome

monochrome Guest