IUGR nedeniyle erken doğum

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Premete tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Mart 2010
    Konu Sahibi : Premete
  1. Premete

Premete Mete ve Tolga'nın annesi Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    Doktor Bey merhaba;

Ben de 2009 nisanda 29 haftalık IUGR nedeniyle sezeryanla doğum yaptım. Bebeğim 71 gün yaşadı sonra kaybettik. Genetik testlerim yapıldı mthfr 1298 heterozigot, PAI 4g/4g, ACE D\D mutasyonları çıktı diğer bütün değerlerim normal. Tedavi olarak gebelik öncesi hergün bemiks, coraspin ve haftada 2 gün folbiol kullanmam önerildi. Ocak ayında tekrar hamile kaldım, 5. haftada 0.4 cleksan kullanmay başladım fakat 6 haftalık düşük yaptım, bebek henüz oluşmamıştı. Erken doğumum ve düşüğüm bendeki genetik mutasyonlardan mı kaynaklıdır yoksa rastlantısal olma ihtimali de var mı. Tekrar gebelik düşünüyorum başka yaptırmam gereken tetkikler var mı. Uygulanan tedavi sizce doğru mu ya da sizin önerebileceğiz başka bir tedavi var mı.
    Teşekkürler

2. 12 Mart 2010
    Konu Sahibi : Premete
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar son yaptıgınız dusuk rastlantısal olma ihtimali yüksek am siz yine de erken doguma bagli rahim ve kanallarınızda bir problem olmadıgını kontrol ettirin diger bir konuda clexana ı bir dahaki gebeliginizde 0.4 gunde iki kez tam doz kullanın saygılar gecmiş olsun

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.