iye batması

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve rabisp tarafından 27 Haziran 2009 başlatılmıştır.

27 Haziran 2009
    Konu Sahibi : rabisp
  1. rabisp

rabisp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İye batması diye bişey duydunuz mu ya? Annemin dediğine göre ole bişey varmış ve bebek memeyi almazmış iyesi battığı zaman. bu doğru mu acaba? yüzüstü yatarken sağ elle sol ayağını çapraz birleştirilince birbirine değmezse iyesi batmış oluyormuş. ben pek anlamadım anlamsız geldi ama arada benim bebeğim de meme almıyo acaba onun da iyesi batmış mıdır?

2. 27 Haziran 2009
  3. ChoqSeqeR

ChoqSeqeR hayırlısını nasip et ALLAHım Üye

Beğenildi:
    1.145
    Ödül Puanları:
    238
    valla canım bence inanma böyle şeylere bebeğini de üzme mutlaka emer yeni doğdu sanırım gazı vardır ondan emmek istemiyordur doktora götür sen boşver

4. 28 Haziran 2009
  5. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence de saçmalık hayatımda ilkkez duydum (( hurafe )) canım benımde bebeğim emmiyodu sürekli ağlıyordu çok sinirliydi doktora gittim meğer hem göğsümü almıyormuş uç yok dıye hemde alsa bile sütüm yetmıyomuş aç kalmış bebeğim şimdi sağıyorum ve sütümde var çok şükür bence sen kimsenin ağzına bakma ve teknolojinin peşinden koş ..

6. 28 Haziran 2009
  7. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Ben eğe batması diye birşey duydum ama bebeklerle ilgili değil. Eğe kaburga kemiği demek, kaburgayı zorlama ya da kaburganın bir zorlanma sonucu o blgedeki yumuşak dokuya batmasına deniyor sanırım. Ama hiç bebeklerle ilgili birşey duymadım.

8. 28 Haziran 2009
  9. efetubi

efetubi Guest

cnm iye batması ne biliormusun hani 4 5 aylık olana kadar oturur pozisyona gelemiyorya senin onu oturtman sonucu kasıktaki kemiklerin beline batması bunun cıkıs noktası eskiler gelinlerine cocuklarını cok sevip zarar wermesin die söylenen korkutma yöntemi :eek:lmaz: o bahsi gecen egzersizde cok yararlı sabah egsersizlridir yüz üstü sag sol bacaga sol el sag bacaga sırt üstü iki elini ellerinle tut capraz kapatıp öpücük seside cıkart bayılır annesi kaydirigubbakcemile2

ekyk bunu beğendi.
  10. 28 Haziran 2009
  11. ChoqSeqeR

ChoqSeqeR hayırlısını nasip et ALLAHım Üye

Beğenildi:
    1.145
    Ödül Puanları:
    238
    canım bir de eğitimcisin inanma böyle safsatalara

12. 28 Haziran 2009
  13. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    emen emiyor yiyen yiyor be güzel dostum kendini hiç böyle şeyler düşünerek üzme.

14. 29 Haziran 2009
  15. kelebek41

kelebek41 Kalbinurum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ah şu büyükler....

16. 29 Haziran 2009
  17. butterflys73

butterflys73 Tek Bayrak Tek Millet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımın hiçbiyeri batmamıştı ama yine de emmedi, 4 ay emzirdim ama bana sor yalvar yakar zorlaaaa........... sanki meme vermiyor etlerini koparıyordum öyle ağlıyordu

18. 4 Temmuz 2009
  19. gamze-20

gamze-20 2012 yeni bir ben Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım bende duydum buyukler soyluyor eger bebek cok huysuzsa surekli aglıyorsa emmekte sıkıntı cekiyor yada emmek istemiyorsa iyosu yadaiyesi egrilmiş diyorlar ve bebeği sırt ustu cevirip capraz ayak ve elleri bir birine yaklastırıyor ama bu bebege acı vermiyor verse aglar zaten benim ogluma malasef cok yaparlardı