iyi beslenemiyorum korkusu yaşayanlar....

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve belelim tarafından 18 Mart 2010 başlatılmıştır.

18 Mart 2010
    Konu Sahibi : belelim
  1. belelim

belelim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 10. haftadayım ama doğru düzgün hiç bişey yiyemiyorum..sütten ve sudan tiksindim.çok kötü ama yaaa...kimseye bişey diyemiyorum ama bebeğim beslenemicek diye çook korkuyorum...

2. 18 Mart 2010
  3. UTKN

UTKN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim dr.um bulantıların geçene kadar kendini zorlama ne yiyebiliyosan onu ye demişti.
    bulantıların geçince dikkat edersin bence a.s

4. 18 Mart 2010
  5. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende senin gibi hiç bişey yiyemedim tokkluk nedir unutmuştum ama suyu ihmal etmedim su mutlaka iç. çok kötü olursan serum taktır.

6. 18 Mart 2010
  7. Ela82

Ela82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    cnm dert etme daha çok yenisin.bulantıların geçsin hele sen o zaman gör.bende ilk haftalar çubuk havuç leblebi falan yiyodum.12.haftadan sonra geçti.

8. 18 Mart 2010
  9. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Benim doktorum da "ilk üç ay ne yiyebiliyorsan onu ye yeter" demişti. Balıktan, cevizden, tavuktan, tatlıdan, yağlı herşeyden ve en önemlisi sudan tiksinmiştim. Zamanı gelince bıçakla kesilir gibi geçti. Hiç endişelenme, bebeğin ihtiyacı çok az zaten ilk aylarda. Azıcık da yesen beslenir o. Kilo kaybı bile normal ilk üç ay.

10. 18 Mart 2010
  11. esssraaa

esssraaa minik kurabiyenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canının istediği şeyleri ye canım,kendini zorlama hiç..bulantıların geçecek o zaman dikkat edersin..
    ama bunu dert edip stres yapman bebişine daha çok zarar veriyor..lütfen rahat ol,vücudumuz muhteşem bir kompleks,zamanı geldiğinde,ihtiyaç olduğunda seni uyarıyor,canın da istiyor zaten:)

12. 18 Mart 2010
  13. lokumm

lokumm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım hiç dert etme. ben 22 haftalık olana kadar sadece serum taktırdım. su bile içemiyordum.5-6kilo verdim. ve şimdi 31.haftamdayım çok şükür bebeğim olması gereken haftada ve kiloda hatta bacak boyu uzunmuş bile.inş benimki kadar sürmez ama ilk aylar bebek alacağını senden alıyo zaten.sadece tahlillerini ihmal etme ve gerekirse serum taktır.

14. 19 Mart 2010
  15. belelim

belelim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar çook saolun içimi rahatlattınız.çevremden sürekli baskı var ilk bebeğim olduğu için sanırım o yüzden bende stres yaptım korktum biraz...inş dediğiniz gibi bende herşeyden yemeye başlarım...

16. 19 Mart 2010
  17. iipekk

iipekk Dikkat! bebek var :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bizde 15. haftadayız ama sut ıcemıyorum hala
    dısım sızlamaya basladı ıns daha fazla agrı fılan olmaz
    yogurt yıyeyım dıyorum yogurtta eskıden berı hıc yıyemem yutamam daha dogrusu
    ayrandan tıksındım ıkısını yıyemeyınce ayran ıceyım dıye zorladım oda tıksındırdı
    bılmyorum ne olacak :KK43:

18. 19 Mart 2010
  19. weyden

weyden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar hamileliğin başlarında bulantılardan dolayı çok zorlamayın kendinizi.sadece rahat yiyebildiğiniz midenizi rahatsız etmeyecek gıdalar tüketin.zaten bebekler 5. aydan sonra kilo alıp gelişmeye başlıyor.4.aydan sonra bulantılar bitiyor pekte sorun kalmıyor.