İyi ki almışım diyeceğiniz eşyalar...

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve innuk tarafından 5 Mart 2010 başlatılmıştır.

5 Mart 2010
    Konu Sahibi : innuk
  1. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Kızlar merhaba..ben hamileyken özellikle son aylarda alınacaklar konusunda kafam çok karışmıştı.. O yüzden size belki yardımcı olur diye açtım bu konuyu..
    Alışveriş yaparken gereksiz bişeler almak istemiyorsanız. Aşağıdaki listeye bir göz atın bu aldıklarım için asla ve asla pişman olmadım..

1. Kanguru; Bebek arabası ya da pusetle asla kıyaslamayım hem evin içinde hem kısa mesafelerde hemde otobüs dolmuş vs. binerken çok rahat ediyorsunuz. Bebek arabası özellikle baston tipte değilse büyük sorun yaratıyor. Ben kanguruyu evde süpürge paspas yaparken de kullanıyorum. ıyi ki almışım..

2. Emzirme yastığı; ılk başta gereksiz gelmişti almamıştım ama hastanede bebeğim memeyi tutsun diye hemşireler yastıkla alıştırdılar eve dönünce hemen eşime bi tane aldırdım. ıllaki satın almanız gerekmiyor normal bir yastıkta kullanabilirsiniz.Ama piyasada satılan U şeklindeki yastıkları bebk 3 aylık olduğunda yüzüstü yatış 6 aylık olduğunda oturma desteği için kullanbiliyorsunuz. Ayrıca kol boyun sırt ağrılarını önlüyor. Bağdaş pozisyonu en rahatı...Ayrıca eliniz yatkınsa kendiniz bile dikebilirsiniz..

3. Süt pompası; Bunada başta gerek yok demiştim. Ama 40 ı bile çıkamdan orda burda işim çıkıp gitmem gerektiğinde çok işime yaradı.. sağıp eve süt bırakıyordum annem veriyordu. Birde bebeklerin emmek istemedikleri bir dönem oluyor 2. aydan sonra o dönemde göğüslerin tıkanmaması için sağmak gerekiyor. Medela almıştım çokta memnun kaldım.. Manuel olanları değil mutlaka elektirikli olanlarından alın. Çalışacaksanız hiç tereddüt etmeyin. Alamıyorsanız kiralayın...

4. Dönence; ilk dönemlerde aman dedim farkında bile değil.. ama 2. aydan sonra oğlumun en sevdiği şey oldu. Çok basit kurmalı bir dönence aldık. kuruyorum çığlık çığlığa seviniyor onlar döndükçe. Bazen onunla uykuya bile dalıyor..

5. Ana kucağı - Oto koltuğu; Bizimki bebek arabasının bir parçası.. Ama çok rahat dışarı çıktığımızda oto koltuğu evde ana kucağı. Mutfakta iş yaparken, çamaşır sererken yanıma alıyorum.Salıncak gibide kullandık bir dönem. Gerçi artık çabuk sıkılıyor ama bana çok faydası oluyor...

7. Emzik; Hamilelik döneminde kesinlikle alıştırmam diyordum ama 15 gün sonra pes ettim. Çünkü sürekli tek göğsüm oğlumda emzik olarak beni kullanıyordu... Ama dikkat sadece uyurken verdim. Uyanıkken değil !!! Şimdi uykuya dalacağı zaman veriyorum. Uyuduktan bir müddetsonra pıt diye ağzından atıyor.. kaydirigubbakcemile3

8.Mama sandalyesi; Biz daha kullanmaya başlamadık ama herkes iyiki almışım diyor. Hakikaten bebişler doğduktan sonra en çok ailenizle masada aynı anda oturup yemek yemeyi özleyeceksiniz. Şimdi yemeği ya o uyurken yada dönüşümlü yiyoruz ama 2 aya kadar oturmaya başladığında sofrada bir birey gibi oturmuş olacak..

9. Dijital Ateş ölçer ; Kulaktan yada alından ölçenlerden.

10. Uyku Tulumu; kış ve bahar bebekleri için.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar... daha çıktıkça yazarım..
    Başka annelerde yazsınlar tavsiylerini bende sonuçta daha yeni anneyim...
    Hepiniz bebişlerinizi sağlıkla alın kucağınıza...

Son düzenleme: 8 Mart 2010
  2. 5 Mart 2010
  3. esila@mxixsra

esila@mxixsra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım paylaşımın için teşekkürler...mutlaka işimize yarayacak bu tavsiyeler...

4. 5 Mart 2010
  5. pamukprensler

pamukprensler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    daha ne kaldı ki almak için:eek:

6. 5 Mart 2010
  7. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    paylaşım için teşekürlerr

8. 5 Mart 2010
  9. annesinin_melegi

annesinin_melegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bilgiler için tesekkurler

10. 5 Mart 2010
  11. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Canımcım o kadar çok şey varkiii. Daha bizim bile almadığımız çok şey var. Bunlar sadece buz dağının görünen kısmı kaydirigubbakcemile3

12. 5 Mart 2010
  13. Sonbahar

Sonbahar o bir anne : ) Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kocamannn uzunnn listeler var ya bebek marketine gidince çeşitleri görünce korkmuyor değilim :roflol:

14. 5 Mart 2010
  15. NuPe

NuPe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bilgilendirdiğin için teşekkürler...

16. 5 Mart 2010
  17. dtbernat

dtbernat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok saol cnm faydalı olmuş bende pompa hakkında tereddütlüydüm iyi oldu hadi tecrübeli anneler buraya

18. 5 Mart 2010
  19. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cok güzel bilgiler bunlar tesekkür ederim...
    o kadar seyler varki insan herseyi almaya kalksa odaya sigmaz bütceyide asar:)