İyi ki okumamışım

Konusu 'Eğitime Dair (Eğitim Şart !)' forumundadır ve Krdi tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Krdi
  1. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar merhaba uzuuuun aradan sonra ben yine sahnedeyimgamyoncuiremsu

Bugün gazetede bir haber okudum sizin de yorumlarınızı merak ettim çünkü ben haberin sonunda 'Doğru söylemiş ne denir ki' dedim... Siz ne diyorsunuz bakalım

Bir manken hanımefendi şöyle bi açıklama yapmış: İyi ki üniversite okumamışım. 17 yaşımda mankenliğe başlamışım ve şu anda kendi ayaklarım üzerinde durabiliyorum. Üniversite mezunlarının atanmadığını, kura ile atandığını ve işsiz kaldıklarını görünce iyi ki zamanında böyle bir karar almışım diyorum
    diyor...

Sizler ne diyorsunuz bakim?

İyi ki okumuşum aç da kalsam kültürlüyüm hihoyyyt mü?

İyi ki okumuşum diplomasız ben bir hiçim :çok üzgünüm: mi?

Bende vücut da yok okumiyim napıcem benneyaptımki mi?

Ya da yazık ki Türkiye'de okumuş olmak hem çok büyük kültür de çok büyük iş de sağlamyor... Okudum ama ömrümün o dönemini hatırlamak istemiyorum:1no2: mu?

Asla pişman değilim gene olsa gene okurdumkaydirigubbakcemile5 mu?

2. 1 Aralık 2008
  3. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    okudum iyi kide okumuşum ama keşke zamanında başka bölümlere gitseydim diyorum :KK43:((

4. 1 Aralık 2008
  5. ozdenarda

ozdenarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Ben okuduğum için memnunum evet üniversite yıllarında zorlandım şu an çalışmıyorum görünüşe göre boşa eziyet çektim ama ben asla öyle düşünmüyorum bana katkısı çok oldu. En azından üzerimde bir özgüven var istesem çalışabilirim düşüncesi sonra eğitimin kişisel gelişimde de mutlaka bir katkısı vardır diye düşünüyorum. Oğlum var şimdi eğitim hayatında ona bir eğitimci olarak daha iyi destek verdiğimi düşünüyorum

6. 1 Aralık 2008
  7. masal perisi

masal perisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    O ;17 yaşında iyi ki okumamışım mankenliğe başlamışım diyen hanımefendi manken olana kadar ve olduktan sonra ödediği bedelleri neden anlatmamış acaba? O kadar kolay mı herşey, laylaylom mu?Gençlere kötü örnek oluyor...Kadınların herzaman okuyup kendi ayakları üzerinde durması ve parasını hiçbir bedel ödemeden aklı ve bilgisiyle kazanması lazım!!!!!!!!!!!!!!!

8. 1 Aralık 2008
  9. NEFERTARi

NEFERTARi Ne mutlu TÜRKÜM diyene!!! Pro Üye

Beğenildi:
    155
    Ödül Puanları:
    113
    Şimdi söyleyeceklerimden işini gerçekten hakkıyla yapanları tenzih ediyorumsengözlerimebaksanab
    Amaaa şu anda yaşadıkları standartı sadece mankenlikten elde edebileceklerini pek aklım almıyor benim...
    Yani her işi yaparken aynı zamanda o mesleğe yatırım yapmak zorunda kalırsınız
    Atıyorum kendinizi geliştirmek için kitap okumanız gerekir,kitap alırsınız
    Müzisyensinizdir enstürmanınızı yenilersiniz vs.vs.vs.
    Manken olan bir insanın kendine ve görünüşüne oldukça özen göstermesi gerekiyor ki günümüzde kazandıklarının bakımlarına ancak yettiğini kendileri söylüyorlar zaten
    Bu durumda mankenliği paravan olarak kullanıp dönem dönem yaşadığı ilişkilerden ev,araba,vs. gibi yatırımları elde edebilecek kapasiteye sahip olursa insan okumasına gerek kalmaz amaaaaa....
    Şahsım adına ben aç kalırdım:nazar::nazar::nazar:

10. 1 Aralık 2008
  11. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Ama ben bu konuya açarken, mankenin özel yaşantısını irdelemek ya da nasıl bu hallere geldiğini tartışmak için açmadım. Söylediği söze dikkatinizi çekmek istedim. Okumamışım 17 yaşımdan beri çalışıyorum, kendi ayaklarım üzerinde duruyorum....
    Aslında Türkiye şartlarında hak verilmeyecek bir durum değil bence. Yıllarca okuyorsunuz çabalıyorsunuz ama ekmek parası kazanacak iş yok. Mesela öğretmenliği okuyorsunuz üstüne kpss'ye giriyorsunuz yetmiyor lisans yapıyorsunuz kpss'den 85 alıyorsunuz ama yine yetmiyor atanmıyorsunuz... Bu kısır döngü senelerce sürüyor (bu örnekteki ben değilim ama biri kızkardeşim, biri arkadaşı birisi arkadaşım falan falan) Ya da diploma aramayan bir okulu bitiriyorsunuz misal iletişim fakültesi:)) Her kendine güvenen gazeteci, televizyoncu olup çıkıyor kimse hani diploma demiyor... Öyle bir okulu bitirmek sadece 'eğitim' amaçlı oluyor.Hatta çoğu zaman fikrim 'Okumak az gelişmiş ülke insanın taleplerini arttırmaktan başka birşeye yaramıyor' olmuştur. Bunu yanıltan çok az örnek var. Ha hiç mi okumayacaksınız elbette ki okuyacaksınız. Ben sadece kültür için okudum çalışmasam da olur diyorsanız mutlaka okuyun... Ama okuduğunuz fakülte sonunda ekmek beklemek şimdiki şartlarda çok zor. Onun yerine 16-17 yaşından itibaren meslek öğrenen, hayatına yön verenler dikkat ediyorum da daha şanslılar... En azından hayata dair çok fazla şey bilmeden, beklemeden yaşamayı öğrenmişlerdir. Bana öyle geliyor:sm_confused:

12. 1 Aralık 2008
  13. çilekli reçel

çilekli reçel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yazık yazıkk.....
    yanı okuyunca çok da saşırmadım doğrusu
    her insanın kafatasının içinde beyin var ama onuda kullanmak bi maharet işte
    okuyunca bunu anlamış oldum bi kere daha
    çok boş konuşmuş, konuşmak olmak için konuşmuş
    çok değerli sanatçımız Kemal Sunal açmıydı yada açıktamıydı da o yaşında kaç sene üniverste mezunu olmak için uğraştı....

14. 1 Aralık 2008
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    iyiki okumuşum hiç pişman olmadım..

16. 1 Aralık 2008
  17. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    okumak sadece para kazanmak için değildir
    üniversite mezunu bryle ılkokul mezunu bir ınsan arasında
    kim ne derse desn dağlar kadar fark varrr
    be bunu bilirim bunu söylerim
    herseyı bırkenara bırakalım üniversite öğrenciliği
    hayatın taa kendisi neler öğrenmedik ki dört senede?
    herseyden öte kültürlü bir anne olmuş olmak var

18. 1 Aralık 2008
  19. billuxsx

billuxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tatlım ben sana birşey söyliyeyim mi böyle insanlar eksiklerini örtbas etmek için böyle yollara başvurabilirler adı üzerinde manken %90 ı daha cumhuriyet bayramının tarihini bilmiyor ama belden aşağı yada magazinsel birşey sor prof. olmuşlar yazık böyle insanlara asıl bizim gibi kültürlü insanlar acıyor onlar gibi zayıf insanlara
    yazık çok yazık diyorum ki iyiki okumuşum ve iyiki kültürlüyüm :)