İyi ki sezeryan yapmışım diyen var mı aranızda?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve betxuxl19 tarafından 10 Şubat 2009 başlatılmıştır.

10 Şubat 2009
    Konu Sahibi : betxuxl19
  1. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ooooooooooohhhhhhhhhh iyiki sezeryan yapmışım diyen var mı aranızda.acımadı ki acmadı ki gibilerinden.bende korkudan sezeryan yaparım herhalde o yüzden soruyorum:jeyyar:

nihangu bunu beğendi.
  2. 10 Şubat 2009
  3. deryadeniz8380

deryadeniz8380 Oğlum EGE abi oluyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    betül bende aynı şeyi merak ediyorum ya bütün sağlıkçılar en azından benim etrafımdakiler hep sezaryen olmuş ama birde bakıyorum ünlüler falan normal doğuruyor bu işin doğrusu hangisi?acaba hangisini yapabilirim?diye düşünüyorum

4. 10 Şubat 2009
  5. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    benim teyzem iki normal bir sezeryan oldu ve normali tavsiye etmem.saatlerce acı çekiyorsun korkuyorsun üstüne bir de üstten dikiş yerine alttan dikiş oluyor dedi.ama bir solukta doğuranlarda bir anda çıkıverdi dedi.
    ben kandan bayılırım o kadar uzun saat strese gelemem gibi geliyo.bebeğime bişey olcak diye çok korkarım.ayrıca eşim ve annem de bana normal doğum yapabileceğim konusunda güvenmiyorlar.ve doktorumda normal doğum saatler süren bişey ben gelemem diyor.yani ebelere ve beni tanımayan nöbetçi doktora kalcam üstelik .sizce bu bir risk mi
    bir de sezeryan olan arkadaşlaaaardan çok zayıflar var göbek kalıyo bir yalan yalnızca biraz daha şiş dolaşıyorsun diyolar
    üfffff ne yapsak kki!!!laelaelaelaelae

6. 10 Şubat 2009
  7. deryadeniz8380

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla bilemiyorum aslında herkesin hikayesi kendine ablamın ilk bebeği sezaryen ikincisi normaldi.normal tabiki daha iyi ama sezaryende öyle felaket bişey değil diyor.Normal yapan arkadaşımla konuşuyorum kesinlikle normal diyor eltilerim kesinlikle sezaryen diyor.sendedemii kan tutma olayı var

8. 10 Şubat 2009
  9. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ben normali bilmiyorum ama sezeryanda cok kolay degil yani epidural olursa farklı olur diye düşünüyorum.. ama şu an tekrar sezeryan olmaya korkardım ne yalan söyleyim ama normal dogumdanda korkardım ama epidural olursanız tavsiye ederim ama genel anestezi hoş degil

10. 10 Şubat 2009
  11. birgxuxl38

birgxuxl38 biricigim benim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    slm arkadaslar bende bir ay önce dogum yaptim normal olarak bende normali tavsiye ederim ben dogumdan 20 dak sonra ayaktaydim bide kandan bahsetmissiniz tamam kan gelior ama ben hic görmedim yinede secim sizin seciminiz hakkinizda hayirlisi ne ise o olsun

12. 10 Şubat 2009
  13. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    ben varım ben benhihoyyytohhhhhhhhhhhhhh iyiki sezeryan olmuşumm :lepi:
    dr çok önemlikızlar bu konuda sağolsun en ufak bir sancım olmadı :nazar:

14. 10 Şubat 2009
  15. deryadeniz8380

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    amin hayırlısı ne ise olsun.Kesi yapıldığını hissediyormusunuz normal doğumda

16. 10 Şubat 2009
  17. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    ben sezeryan oldum tabiki normali tavsiye ediyorum sadece sezeryanda diyorlarya yok yarım insan oluyorsun falan o doğru değil ama tabiki bi ameliyat ve normal doğumda arkadaşın dediği gibi daha çabuk toparlanıyorsun ama sezeryanda biraz daha geç toparlanıyorsun allah hayırlı doğumlar versin

18. 10 Şubat 2009
  19. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bebeğimin 4300 doğduğunu öğrenince dedim iyi ki sezryan olmuşum diye
    ağrım da pek olmadı ama normal doğum çok içimdekaldı, doğum anını görememek, bebeğimi kucağıma hemen alamamak falan
    apar topar sezeryan olmayıp araştırmış olsaydım kesinlikle epidural sezeyan olurdum