iyilikten şerr doğarmı ki...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Banu7677Banu tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Banu7677Banu
  1. Banu7677Banu

Banu7677Banu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    278
    Ödül Puanları:
    153
    Kızlar.,,,,

Geçen yolda yürürken bir evin camında Peygamber Efendimizin (S.A.V.)bir hadisini gördüm..Ve bu hadisin anlamından ürküttüm ve üzüldüm açıkca..niye böyle diye..ve bugün bir olaya sahit oldum ve bu hadis aklıma geldi.

Hadis aynen söyle idi:-Allahım beni iyilik yaptığım insanların şerrinden kötülüğünden koru...

Neden böyle bişey demiş efendimiz..o kadar kafam karıştı ki...

Hatta buna benzer bir hikayeyi büyüklerimden duymuştum..

Adamın biri bir alime gitmiş...demiş ben bugünlerde çok üzüntülü çok mutsuzum hayatım kötüye gidiyor.Alimde sunu demiş bugünlerde sen iyilik yaptın mı..KIsaca anlattım datay vermeden bu hikayeyi...Tuhaf dimi...

Yaşadığım daha doğrusu gördüğüm olayda bu şeyleri hatırlama vesile oldu..İş yerimden bir bayan arkadaşımn eli açıktır.herkese boç verir.çekmecesi hep yiyeceklerle doludur açıkan cekinmesinden çeker alır..çoğumuz öyleyizdi.ama bugün bişey oldu.belkide test etti belkide bilmeden oldu..Bugün brikaç kişi meyva almaya kara verdik.herkes para verdi bu bayan arkadaş aaa bende para çıkmadı deyip veremedi..neyse meyvalar falan alındı..herkes bir güzel yedi..bende yedim..derken aklıma arkadaş geldi ya onada verelim dedim..masadaki bir kaç arkadaş mudahale etti..o para vermedi gerek yok dedi...ve benim erik boğzamda kaldı çok şaşırdım çok...gittim arkadaşın masasına tabağımla istermisin gel paylaşaım dedim aldı yedi..ama yuzune baktım gözleri dolmuştu patladı patlayacak...bende sakın üzülme ya dedi..öğrenmiş oldun işte dedim.ama çok üzüldüm duymuşta üstüne...

işte diyorum hayat ve bazı insanlar.merak ediyorum o kişiler gene gelecekmi arkadaş payalaşacakmı?ama vermek kadar güzel bişey varmı?

ama ben sunu diyorum acaba doğrumu diyorum..iyilik yap denize at balık bilmesse halik bilir...

sizinde başınıza geldimi peki böyle şeyler ve ne yaptınız..ben çok üzüldüm çokkk

2. 28 Haziran 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.627
    Ödül Puanları:
    363
    Cıkssss doğmaz..
    Sen karşılık beklemeden bu dünyada bir iyilik yaparsan mutlaka mükafatlandırılırsın..
    Bu dünyada ya da öte dünyada..:eek:
    Eğer iyilik yaptığından kötülük görüyorsan zaten karşılık beklemişsindir de ondan bu kadar çok üzülürsün..:1closedeyes:
    Ayyyy sabahtan beri işim çoktu bak yazı yazmayı bile unuttum..
    Karmakarışık yazmışım..
    Biraz kafamı toplayınca daha netleştiririrm inşallah!bayanssulusmile

4. 28 Haziran 2010
  5. AYLINNN7677

AYLINNN7677 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ama ama iyiilik yapınca bazen adamı salak görmyorlarmı acaba

6. 28 Haziran 2010
  7. ahsen76

ahsen76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle laale arkadasıma katılıyorum canım karsılık beklenmemeli,sen Allah rızası icin yapmalısın bencede ahirette mükafat.ama bu dünyadada rabbim sıkıstıgın anda sanada baskasını sebep eder yardımına.

8. 28 Haziran 2010
  9. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    iyiliği insan oğlunun bilmediği doğru ama Allah hiç bi zaman unutmaz o yapılan iyiliğide kötülüğüde hatta lafı bile var iyilik yap denize at balık görmezse malik görür diye yani Allah mutlaka görür,ama evet insanların nankör olduğu bi devirdeyiz benim çokkkk başıma geldi çokk hemde bütün arkadaşalrımda hemde benim malım kamu malı gibi olurken ihtiyacım olsa bişiye o yanında her zman olduğum kişiler nedense hep olmuyolar:umursamaz:

10. 28 Haziran 2010
  11. Banu7677Banu

Beğenildi:
    278
    Ödül Puanları:
    153
    birde söyle bişey peygamber efendimiz bile demiş iyilik yaptığım insanların şerrinden beni koru ..ne demek istemiş şer derken ne gibi şer..

12. 28 Haziran 2010
  13. Banu7677Banu

Beğenildi:
    278
    Ödül Puanları:
    153
    bu kadar yetmez ya ama yorum bak kız üzülüyor...ama duymuş dediklerini..hem karşılık bekleyecek biri değil...kısaca gönül işi..

14. 28 Haziran 2010
  15. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    dün tek başıma ege ünv. kampüsüne gitmiştim... film izlemeye... yaz okulu daha açılmadığı ve de günlerden pazar olduğu için ortalıkta in cin top oynuyor... neyse film salonuna 200mt filan kaldı... bir amca bisikletiyle geliyordu... ben de karşı kaldırıma geçtim... sonra durdu ; benden yardım istedi... bisikletiyle ilgili ama...

kusura bakmayın bir yere yetişmem gerek dedim ama korktum da açıkçası... sonra sadece 1dk dedi... etrafıma baktım biraz uzakta bikaç kişi vardı ; kusura bakmayın arkadaşlara sorun dedim...

birebir konuyla alakalı değil ama yardım edeyim derken zarar görmeyeyim kısmına uyuyor sanırım...
    bir ara acaba yardım etsemiydim dedim ama sanırım o an yaptığım doğru şeydi... tanımadığım bir adamın yanına neden gideyim değil mi... hem de ıssız bir yerde...

16. 28 Haziran 2010
  17. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    bu sanırım benim durumuma uyan.. ben işimi Allaha bırakmadan kendimi korudum sanırım sempatiksalakcinni

18. 28 Haziran 2010
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.627
    Ödül Puanları:
    363
    Başkasının bizi nasıl gördüğü mü önemli yoksa bizim kendimizi nasıl hissettiğimiz mi?
    Tabii ki aptal yerine konduğumuzu hissediyorsak uzak durmak en güzeli..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.