iyot ve saç dökülmesi

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve ayseall tarafından 20 Ekim 2010 başlatılmıştır.

20 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ayseall
  1. ayseall

ayseall Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bayanlar,
    Saç dökülmesi ile ilgili okumadığım kitap, bilgi kalmadı. Ama birkaç gün önce,hiç duymadığım birşeyle karşılaştım. Iyot. Evet demirdi çinkoydu biotindi derken bir de iyot. Iyot EN çok deniz mahsüllerinde bulunuyor, yumurta ve yoğurttan biraz geliyor ama en çok deniz mahsüllerinde var. Ben deniz ürünlerini ağzıma koymam. Iyotlu tuzların ise aslında iyot kaynağı olarak kullanılmayacağını okudum. Yani masa tuzunuz iyotlu diye yeterince iyot aldığınızı düşünmeyin. Ve iyot eksikliği müthiş derecede saç dökülmesine, hatta alopecia denilen kelliğe kadar varan sorunlara yol açıyor.Tamamen kel olan hastaların bazılarına iyot takviyesi yapılarak saçlarını hepsinin geri gelmesi sağlanmış. Size tavsiyem eğer saç dökülmesinden şikayet ediyorsaniz, idrardaki iyot oranınızı da mutlaka ölçtürün. Ama kendiliğinizden iyot hapları ile sakın takviyeler yapmayın, çünkü fazlası tehlikeli oluyor. Benim tüm kan değerlerim normal ama doktora gidip iyot testimi de yaptıracağım, size de tavsiye ederim. Saç dökülmesi bizim gibi uzun yıllardır devam edenler için, artık eski saçlara kavuşmak bir mucize hatta imkansız geliyor ama bazen çok ufak bir değişiklik bile sorunu çözebiliyor. inşallah hepimiz eski saçlarımıza kavuşuruz.
  2. 20 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ayseall
  3. zerenim01

zerenim01 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ilk defa duyuyorum. teşekkürler bilgi için