İzmir Alsancak sokak modası

Konusu 'Trendler - Sokak Modası' forumundadır ve Elif tarafından 26 Şubat 2009 başlatılmıştır.

26 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.147
    Ödül Puanları:
    438
    İzmir Sokak Modası olarak ,gerçekleştirilmesi düşünülen araştırmamızın ilk adımına Alsancak Sokak Modası diye başladık ve Alsancak 'ı kendi içerisinde giyim stiline göre iki bölgeye ayırdık.Bu iki bölge arasındaki sınırı da sevinç pastanesi olarak kabul ettik.
    Kıbrıs Şehitleri ve Gül sokak olarak ayırdığımız bölgelerde araştırmamızı gerçekleştirirken;bazen eğlenceli,bazen ise düşündürücü anlar yaşadık....
    Araştırmamıza Kıbrıs Şehitleri'nden başlamaya karar verdik .İletişim kurmaya çalışırken,çok zorlandığımızı düşünüyoruz..Özellikle gözümüze ilk çarpan asi,isyankar ve aykırı renklerin kullanıldığı bir giyim tarzının hakim olduğu yönündeydi.Böyle bir giyim tarzının yanında;Kıbrıs şehitlerinde bay ve bayan ların giyimlerini görüntülemenin gerçekten zor olduğunu anladık.Kesinlikle hiçbir şekilde fotoğraf çektirmeyi kabul ettiremedik ve sonuç olarak bu davranışlarının temelinde güvensizlik olduğu kanaatine vardık.[​IMG]Oysa araştırmamızın en başında;Kıbrıs şehitlerini gezen kişilerin,Gül Sokak Bölgesine göre daha ılımlı,insancıl ve girişken olabileceğini düşünmüştük....
    Kıbrıs şehitleri bölgesinden sonra,Gül sokağa doğru ilerlemeye başladık.Değişimi adım adım izlerken,Gül sokaktaki bay ve bayanların daha ılımlı giyindiklerini fark ettik.Giyimde aykırı renk ve tarzın olmadığı,daha klasik ve daha sofistike bir tarzın hakim olduğunu anladık.İletişim kurmaya çalıştığımız kişiler,bize daha yakın davrandı ve araştırmamızın amacını anlattıktan sonra görüntülenmekten çekinmediler.Oysa Kıbrıs şehitlerinde bunu kabul ettirebilmek zor olmuştu....
    Belirlediğimiz her iki bölgede de ; çok net olarak farklı tutum ve davranışlar,apayrı giyim tarzları ve renklerin kullanıldığını gözlemledik.Gerçi bu farklılığın çeşitli etkenlere bağımlıdır.Özellikle maddiyat bizce çok belirleyici bir unsurdur ve giyim tarzına etkisi tartışılamaz.Diesel giyen bir bayanla Colin s giyen bir bayanın dışa yansıması çok farkl olabilir.Ancak tabi ki para güzel giyinmenin tek unsuru olamaz.Öncelikle kişi biraz zevkliyse; çok az para ile uyumlu renkleri ve kıyafetleri çok güzel taşıyabilir.
    Moda ve Giyimde de bizce; Farklılığı oluşturan sosyo ekonomik bir çok neden var....

HAZIRLAYANLAR:

KERRY BORG- ARZU TÜRKEL

izterkon.org.tr

2. 26 Şubat 2009
  3. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    üstteki kızda pek hoşmuş. tevekkeli değil,izmir kızlarının güzelliği dillere destan. maşallah valla...

4. 26 Şubat 2009
  5. EvCadisi

EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    106
    Ayhh güzel memleketim...

6. 27 Şubat 2009
  7. goztepearzu

goztepearzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İzmir adı geçince yorum yapmadan geçmek olmaz diye düşündüm.
    Çok güzel bir çalışma olmuş emeğinize sağlık kendi adıma teşekkür ederim.

8. 14 Mart 2009
  9. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    yaaa izmirin harika hatunları bu kadar mı

bir izmirli olarak devamını bekliyorummmm

10. 14 Mart 2009
  11. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    devamını bekliyoruzzz canım...eline sağlık..

12. 15 Nisan 2009
  13. carpatia85

carpatia85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kusura bakmacanim ama ben yazidaki su cumleni elestiricem. diceksin ki niye ustune aliniyorsun? sorduklarin arasinda ben yoktum tabiki ama fotograf cekilmesini istememek guvensizlik olarak nitelendirilemez bence. sonucta kim kimdir nedir sokakta gordugun rastgele biri senin fotografini cekmek istese kabul edermiydin ? izin vermeyenlerin cogunlukta olmasi normal bence

14. 17 Nisan 2009
  15. EU3

EU3 Guest

Üstteki kız tam benim tarzımdan giyiniyor. Genelde ızmir kızları hep bu tarz giyiniyor ztn... Devamını bekliyoruz...

16. 1 Haziran 2009
  17. nehar35

nehar35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    süper ama izmirli kızlar bukadar değil daha fazla resim bekliyoruz

18. 2 Haziran 2009
  19. EU1

EU1 Guest

evet evet beklıyoruz belkı tanıdık neyım cıkar :)