İzmir hastane ve doktor önerilerinizi bekliyorum

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve MyFairyDaphne tarafından 9 Ocak 2009 başlatılmıştır.

9 Ocak 2009
    Konu Sahibi : MyFairyDaphne
  1. MyFairyDaphne

MyFairyDaphne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar,
    İzmirde hastane bakımından ve doktor bakımından önerebileceğiniz bir yerler var mı?
    Dokuz Eylül veya Ege Üniversitesi Tıp Fakülteleri arasında çok kararsızım. Aranızda buralarda doğumunu gerçekleştirenler var mı ? Nasıl memnun kaldınız mı ?
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

2. 9 Ocak 2009
  3. basak 35

basak 35 iki melek annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşım dogum için bir hastane arıyorsun zannedersem ben ege üniversitesinde infertilite servisinde tedavi oldum ama özel bir dr gitmedim şimdi bende senin gibi dogum için hastane araştırmasına girdim gerçi dogumuma çok var ama en azından dr kontrollerimi yapıldıgı yerde dogum yapmak istiyorum ege üniversitesini bende düşünüyorum ama ilk dogumumu ssk yaptıgım için şimdi korkuyorum oradan özel bir yerde yapmak istiyorum dogumumu ben çınırlı hastanesini düşünüyorum orayla anlaşması olan bir ssk dr bulursam testlerimi ssk dogumu çınarlıda yada egede düşünebilirim inşallah sende içine sinen bir dr bulursun canım çünki dr şans meselesi gibi oldu bu zamanda

4. 9 Ocak 2009
  5. MyFairyDaphne

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım aslında benimde daha doğumuma çok zaman var. Seninde söylediğin gibi kontrollerimin yapıldığı hastanede doğum yapmak istiyorum. Ben tire'de oturuyorum.
    Yarında saat 14:30'da ilk kontrol için doktorla randevum var. Tiredeki Devlet Hastanesi
    için hiç iyi şeyler duymadım bugün ve iyice allak bullak oldum.senağlama Acaba kontrollerime Tirede özel doktora gitsem doğum için Ege'yi veya Dokuz Eylül'ü mü tercih etsem diye düşünüyorum.

6. 9 Ocak 2009
  7. basak 35

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    tabi neden olmasın zaten rutin kontrolleri anasaglıgında bulunan uzman dr yapabiliyor önemli olan belli zamanlardaki tahliler mesala 2 li 3 lü tarama testleri gibi tire izmire fazla uzak degil canım ben kontrole gittigim dr benim dogumumada girsin istiyorum kızımda dr girmiyordu doguma bende özel bir dr tercih etmedim ama hastaneden yana şansım olmadı yine büyük konuşmak istemiyorum ama ssk asla olmaz bende senin gibi bekliyorum egede dogum yapmış bir arkadaşımız memnun kalmışmı diye yazmasını ona göre tercihimi yapıcam bende

8. 9 Ocak 2009
  9. MyFairyDaphne

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Anladım canım. Sen hangi SSK'da yapmıştın daha önce? Evet orası öyle Tire İzmire pek uzak değil.
    Ayrıca sezeryan mı olacaksın yoksa normal doğum mu ? Tirede normal doğumu epidural olarak yapmıyorlarmış. O nedenle Tire'de olursam eğer sezeryan istiyorum . Kontrollere gittiğin doktorda belli bir ücret karşılığı ameliyata girebiliyormuş. Arkadaşından bilgi gelince beni de haberdar edebilir misin?
    Ayrıca senin doğuma daha ne kadar zaman var?

10. 9 Ocak 2009
  11. basak 35

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    tepecik ssk dan bahsediyorum benim kaburga kemiklerimi ezdiler bastırarak abimin hanımınında bastırmışlar o zayıftı içeride bebegin kalçasına yakın bir yerden bacagını kırdılar yavrum dogmadan kırıkla tanıştı çok zor günler geçirdi bende 40 gün bebegimi kucagıma alamdım
    ben normal yaptım ilk dogumumu 2 ciyide normal istiyorum ama taniyonum yükseliyor öyle olursa seeryanda yapabilirler diye düşünüyorum ama tercihim normal ama epidural istemiyorum korkuyorum çünki
    benim dogumum agustos 14 canım sen ne kadarlık hamilesin

12. 9 Ocak 2009
  13. MyFairyDaphne

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım tam olarak net bilmiyorum doktora yarın gideceğim için. Ama SAT tarihime göre 7 haftalık diyebilirim. Tepecik SSK hakkında zaten bende çok kötü şeyler duydum. En son zaten bir sürü bebek ölümü oldu orda. Ben sanırım bu duyduklarımdan sonra normal doğum düşünemeyeceğim yoksa normal istiyordum. Valla nasıl sıkıldım bilemezsin. Yazık deseler oturup ağlayacağım...

14. 9 Ocak 2009
  15. basak 35

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    hımmmm ben bugün 9 haftayı bitirdim demek fazla yok aramız neyse bende bugün kan tahlileri yaptırdım saat 3 sonuçları alıcagım ama birde hormon tahlili istemiş dr neden anlamadım

16. 9 Ocak 2009
  17. MyFairyDaphne

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben daha yarın ilk kez gideceğim için pek bilgili değilim açıkcası bu konuda.
    Kilonla alakalı olabilir belki. Dediğin gibi eğer benim hesaplarım doğruysa aramızda
    pek zaman farkı yok. İnşallah herşey yolundadır. Sonuçlar istediğin gibi çıkar bugün...

18. 10 Ocak 2009
  19. melek_ada

melek_ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar bende 32 haftalık hamileyim size bir önerim var eğer sizin içinde uygunsa kocaman hastanesini tavsiye ediyorum.orda doğum yapan arkadaşım var çok memenun kalmış.ayrıca bende orda kontrollere gidiyorum ve doğumuda orda düşünüyorum.ayrıca izmirdeki özel hastanelerden en uygun fiyatlı olanı.ve dr.müjgan hanımdanda çok memnununum.giden arkadaşlar varsa biliyodur.