İZMİRDE genetik araştırma için yardım lütfen

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve dyln tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

22 Nisan 2010
    Konu Sahibi : dyln
  1. dyln

dyln meleğim gel artık Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadşlar ben tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım ve 9. haftada bebeğimi kaybettim. doktorum genetik araştırma yaptırmamı söyledi genetik araştırmasını İZMİRDE yaptıran arkadaşlar varsa nerde yaptırdı benim bu konu hakkında hiç bir bilgim yok genetik araştırma nasıl yapılır ve maliyeti nedir bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürederim

2. 23 Nisan 2010
  3. pembedana

pembedana Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tatlım kesinlikle ama kesinlikle ege üniversitesi diyorum. dün sonuçlarımı aldım. 16. haftama giriyorum. bebeğim hasta hemde inanılmaz bir hastalık.genetik bölümündekiler inanaılaz iyiler. işi şansa asla bırakmazlar. hatta cvs-amniosentez ne yaptıracaksan kesinlikle egede yaptır diyorum. hijyen çok önemli.

4. 23 Nisan 2010
  5. 28mavi

28mavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de dün genetik için kan verdim Aydındayım burda yaptırıyorum sonuçlar 1 ay sonra çıkıyor sağlık güvencen varsa ödeme yapmıyorsun benim eşime de yaptılar zor bir şey değil kan vermen yeterli

6. 23 Nisan 2010
  7. 28mavi

28mavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğindeki hastalık ne canım merak ettim bir de hamileyken de genetik testler yapılabilyor mu nasıl oluyor şimdi bebek için ne tedavisi yapılacak ben bebeğimi 28 haftalık kaybettim şimdi genetik testleri yaptırıyoruz

8. 24 Nisan 2010
  9. dyln

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bildiğim kadarıyla hamileykende hatta hamilelikten önce bile genetik testler yapılıyor benimde bebeğimde ufak tefek problemler varmış şimdi benim ve eşimin sanırım genlerine bakılıcak DNA , KROMOZOM gibi testler neticesinde bir problem anlaşılırsa tüp bebek yaparken embriyoya genetik tanı yapılarak rahime konulucak sen nerde yaptırdın genetik testleri ve sana yapılan testler neler bir ücret ödedinmi

10. 1 Mayıs 2010
  11. pembedana

pembedana Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    biz eşimle beraber talasemi taşıyıcısıyız. bebişimizin %25 hasta olma ihtimaline karşı 12. haftada kordon villus biopsisi yaptırdık. en erken tanı bu çünkü 3 haftada kesin sonuçlar alındı. %100 sağlıklı bebeiş. ama bu seferde inanılmaz bir lekilde tamamen rastlantısal bir hastalık olan turner sendromuna yakalanmışız. 1 haftadır, hastanelerde heyete girmek için uğraşıyoruz...bebişimle haftaya ayrılıcaz...

12. 1 Mayıs 2010
  13. dyln

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    PEMBEDANA çok geçmiş olsun umudunu hep saklı tut ancak bebeğimle vedalaşmak umarım tahmin ettiğim şey değildir

14. 2 Mayıs 2010
  15. seko4517

seko4517 can oglum, bal oglum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    dusuk sonrasi istenilen test kardiovaskuler hastaliklara yatkinlik taramasi tahlili (genetik laboratuari)ozelde 1 750 yi buluyor. universitelerde ucretsiz kadina yapiliyor.sonuclar 1 1bucuk ayi buluyor
    bide kadin ve erkege yapilan kromozom tahlili (bu ozelde 300 tl) universitelerde ucretsiz
    birde biyokimya laboratuarinda protein s ve c aktivitesi baktir