İzmir'de Göğüs Küçültme Ameliyatı-lütfen okuyun

Konusu 'Meme Estetiği' forumundadır ve mbural tarafından 19 Haziran 2010 başlatılmıştır.

19 Haziran 2010
    Konu Sahibi : mbural
  1. mbural

mbural Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    herkese merhaba,

ben, aranıza yeni katıldım hanımlar ve yaşadığım deneyimi ihtiyacı olan herkes ile paylaşmak için bu siteye üye oldum.
    yaklaşık 9 gün önce göğüs küçültme ameliyatı oldum.inanmayacaksınız ama,çok başırılı ve çok keyifli bir süreçti.şimdi çok ama çok iyiyim.

Ameliyat öncesi internetten yaptığım araştırmanın da desteği ile Ege Üniversitesinde Prof .Dr.Cüneyt Özek'ten randevu alarak ilk görüşmemi gerçekleştirdim... ve bu görüşme sonucunda başka hiçbir doktora muayene olmadan
    Cüneyt beyin doğru doktor olduğuna karar verdim ve ameliyat öncesi hazırlıklara ve işlemlere başladım.

Cüneyt bey, kişiliği ile hastasının çok rahat olmasını,tecrübesi sayesinde de ameliyat sonrasında çok az sıkıntı yaşamınızı sağlıyor.

Benim ameliyat sonrasında hiç ama hiç ağrım olmadı,9 gündür evde dinleniyorum, pazartesi günü işe başlayacağım ve günlük yaşantıma geri döneceğim

Bunu son 9 gündür her gün söylüyorum ve birkez daha burada da dile getirmek istiyorum...Prof.Dr.Cüneyt Özek, sihirli elleriniz, güler yüzünüz ve samimiyetiniz için sonsuz teşekkürler, yeni hayatıma bomba gibi başlayacağım (sayenizde) alkisalkisalkis

Bu konuda sormak istediğiniz herşeyi benimle paylaşabilirsiniz hanımlar, yaşadığım deneyim sayesinde size seve seve yardımcı olurum.Ben şuan çok rahat,çok mutluyum ve "keşke çok daha önce bu ameliyatı olsaydım" diye kendime kızıyorum.
    Eğer ki sizin de bu konuda sıkıtılarınız var ise lütfen vakit kaybetmeden bir an önce ameliyat olun ve hayatınızı değiştirin.

Görüşmek üzere, Sevgilerimle hihoyyyt

2. 19 Haziran 2010
  3. ilkemm

ilkemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende ızmırde dusunuyorum artık..bu yazın ıcınde ayrıca eskkur ederım...amelıyat surecını anlatırsan vede fıyat nedır?benım en cok merak ettığım seylerden bırı sonda takılıyormu mesala?

4. 19 Haziran 2010
  5. ilkemm

ilkemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bıde olcun neydı ne oldu?yanı ıstedımız kadar kucultme ımkanımız varmı?bunu drmu bızmı karar verıyoruz nasıl oluyor?

6. 22 Haziran 2010
  7. mbural

mbural Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba ilkem,
    sırayla sorularına cevap vermeye çalışacağım.
    ameliyat günü ve saati, bir süre birşey yemeden hastaneye gidiyorsunuz
    kendiniz yürüyerek ameliyathane kadar giriyorsunuz :) ameliyat süresi sanırım ortalama 3-4 saat gibi ki
    bu durum kişiye ve duruma göre değişkenlik gösteriyor.
    genel anestezi uygulanmaktadır. siz uyandığınızda yeni bir kişi olmuş oluyorsunuz.
    ameliyat sonrasında göğüsten sırtınıza da içine alarak sargılama yapıyorlar.
    her iki göğüsün altına küçük direnler yerleştiriyorlar ama siz bunları hiç hissetmiyorsunuz
    o sargı birkaç gün sonra yenileniyor, direnleriniz alınıyor ve ameliyat gününden sonra 1 hafta içerisinde sargılar açılıyor sporcu sütyeni giymeye başlıyorsunuz.
    ben 40 gün boyunca bu çamaşırı sürekli giyeceğim hiç çıkarmadan.
    fiyatı sanırım kişiye ve göğüs durumuna göre değişiyor, 4.500 - 5.000 civarında olduğunu biliyorum ama dediğim gibi bunu muayeneden sonra doktor ile konuşmak çok daha doğru.
    benim durumum gerçekten sıkıntılı olduğu ve sağlığımı da olumsuz etkliledeği için heyet raporu çıkardım ve ssk'dan da destek aldım :)
    benim göğüs ölçüm 85 - D idi. şimdi ise 85 - B... iki beden küçüldü göğüs cabım
    göğüs bedenine benim doktorum kendi karar veriyor ve kişinin bedenine göre orantılı bir ölçü belirliyor.
    ama tabii ki siz de fikrinizi beyan ederek daha ayrıntılı konuşabilirsiniz.
    sanırım bütün sorularını yanıtladım. izmir de ve cüneyt beyde karar kılarsanız eğer size telefonunu da verebilirim.

umarım en kısa sürede herşey istediğin gibi olur:) sakın geciktirme, bir gün bile çok değerli bence :)
    iyi şanslar, lütfen gelişme oldukça bana yaz olur mu ?

görüşmek üzere :)

8. 22 Haziran 2010
  9. ilkemm

ilkemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben kasım ayında dusunuyorum amelıyatı bebeğim 4 aylık emzırme ıslemım bıttı ama ustunden enaz 3 ay gecmesı gerekıyor.benım benım 95 c umarım 80 bedenlerde olurum..cunku hıc ıstemıyorum artık goğus okadar sıklıdım kı senınde bıldığın sorunlardan..netten adres ve telını buldum..aklıma takılan bısey olursa sana ulasırım canım..cok saoll..

10. 22 Haziran 2010
  11. ...DiLeK...

...DiLeK... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle gecmis olsun ve güle güle kullan

Benim de 75 e ve b olmasini istiyorum. Umarim olur, doktor henuz görmedi yazistik da genelde c olsun diyorlar, izler cok belli olurmus.
    ben de kuculunce, tamamen kücülsün istiyorum.
    siz sasil karar verdiniz buna?
    bir de ayriyetten diklestirme islemi yapildi mi, dik mi su an göguslerin canim?

12. 23 Haziran 2010
  13. mbural

mbural Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba dilek,

teşekkür ederim iyi dileklerin için:)
    kendimi bildim bileli göğüs bedenim büyüktü benim, hayatımı nasıl olumsuz etkilediğini ve kısıtladığını zaten anlatmama gerek yok, sizler de bunu çok iyi biliyorsunuz.
    bu ameliyat yıllardır düşündüğüm ve istediğim bir ameliyattı, ama yaklaşık 1-2 ay önce birden karar verdim ve araştırmaya başladım, ve herşey iplik söküğü gibi geldi. çok da iyi etmişim, diyorum ya keşke önceden yaptırsaymışım.görüntü dışında sağlığıma da olumsuz etkileri vardı bunu hastaneye gidince çekilen filmlerden de daha iyi anladım. kamburlaşma başlamış, omurga kemiklerimde daralma olmuş yükten dolayı, ve boyun kemiğimde sivrileşme....sütyen askısından omuzlarımda da çukurlanma vardır.omuzum düz değil benim şuan askı yeri içeri çökmüş durumda...umarım zamanla düzelir.neyse,
    bunları görünce tabi hiç durmadan hızlıca hareket ettim ve şimdi çok şükür allahıma gayet iyiyim ve daha da iyi olacağım:) allahım isteyen herkese nasip etsin.
    bu arada ameliyat sırasında göğüslerimden tam 2 kilo aldılar... düşünsene 2 kilo :KK43:
    benim göğüslerim şuan dik duruyor bunun için ayrı işlem yapılmadı diye biliyorum, zaten fazlalığı alınca herşey normale dönüyor ve dikleşiyor.
    senin şuan ki çamaşır bedenin nedir peki?
    sen hangi şehirde yaşıyorsun ve hangi doktor ile görüşüyorsun?
    kaç yaşındasın?
    görüşmek üzere, iyi şanslar :)

14. 23 Haziran 2010
  15. petal

petal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    mbural ne kadar cesaret verdin bana. Benimde gogus kucultturme ameliyatim temmuz 22. cok heyecanliyim.Aslinda en buyuk korkum ameliyattan 10 gun sonra ise donecek olmam. Sen zorlanmamissin ne guzel. Ya calisamazsam diye cok korkuyorum. Doktorumun dedigine gore her iki gogusten 1800 gr cikacak. Yazilarinda kendimi gordum benim de omuzlarim deforme olmus sekilde.

16. 24 Haziran 2010
  17. mbural

mbural Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba petal,
    yazdıkların beni çok sevindirdi :) teşekkür ederim...
    masa başında çalışıyorsan işe geri dönme konusunda tedirginlik yaşama, ancak dikkat etmen gereken şeyler, ağır kaldırma, yüksek bir yere uzanma, kolunu tam olarak yukarı kaldırma.... vs
    doktorun muhakkak anlatacaktır.herşey ne kadar yolunda giderse gitsin hareketlerine dikkat etmen lazım.bazı insanların ameliyat sürecini duydum o kadar şaşırdım ki 1 ay 2 ay kollarını hiç kaldırmamışlar bir bardak almamışlar ellerine...
    ben ameliyat öncesi hep kendimi pozitif yönde adapte ettim. bunda tabi doktorun da etkisi çok :) çok ağrım olmayacak, hemen ayaklanacağım, iyi olacağım gibi ki gerçekten öyle oldu. şimdi her hafta kontrole gidiyorum.biraz daha sabredersem herşey eskisinden çok daha güzel normale dönecektir.
    bu arada fransada yaşıyorsun sanırım, orada havalar nasıl bilmiyorum ama burası sıcak... ve doktorumun söylediği şey dikişlerimin bir an önce iyileşmesi için terlememem gerektiği... o nedenle dikkat et lütfen sen de
    sana iyi şasnlar diliyorum, olumlu düşün, nasıl güzel olacağını hayal et, bak herşey çok güzel olacak
    sık sık yaz olur mu, özellikle de ameliyat sonrası.. çok merak ederim.

sevgilerimle, görüşmek üzere

18. 24 Haziran 2010
  19. ...DiLeK...

...DiLeK... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili mburalcigim

sagol cevabin icin

ölcüm 75 E
    yasim 35 sence B yaparlar mi, ay cok heyecanliyim
    eylül gibi düsünüyorum olmayi bakalim
    ne kadar hafifledigini cok iyi tahmin edebiliyorum inan.
    ben bide gögüslerim büyük oldugu icin emzirmede de cok sorun yasamistim, kabus gibiydi.
    o zamanlar da ölcüm G faladi, nasil utaniyordum neyse bitti gitti, simdi spora gidiyorum, su göbegimi halletmek istiyorum ameliyata kadar, sonrasinda gögüselr kücülsün, ama B yaparlar mi, cok askinim :))