İzmir'deki hamişler hangi hastanede doğum yapmalıyım?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Elif Gxoxren tarafından 14 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : Elif Gxoxren
  1. Elif Gxoxren

Elif Gxoxren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar lütfen yardım edin 28 haftalık hamileyim gittiğim bi doktorum var Yeşilyurt devlet hastanesine bağlı ama bu arada Çankaya Tıp Merkezinde Murat Aslan'a da gidiyorum ama benim için asıl önemli olan hangi hastanede doğum yapmalıyım? gebelikte sorun olmadıkça dr. o kadar da önemli değil gibi geldi bana ama hastane konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
    Fiyat açısından da uygun olan bi hastane arıyorum şimdiden teşekkürler...:uhm:

2. 14 Temmuz 2008
  3. minervaduygu

minervaduygu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım,öncelikle tebrikler şimdiden.allah sağlıkla ve kolayca kucağına almayı nasip etsin bebişini.benim kardeşimin eşi haziranda alsancak ege sağlık hastanesinde doğum yaptı.herşeyiyle çok güzel bir hastane.çocuk doktorundan hemşirelerine kadar çok ilgili ve profesyonellerdi.doktoru o hastaneyle anlaşmalıydı.özel muayenehanesine gittiler hep.doktor doğum için hastaneden ayrı 1750 lira aldı.hastane de yengem bğkurlu olduğu için tam olarak 462 lira aldı.bunun içinde ilaçlar.ameliyathane masrafları,bir gece özel odada kalma var.herşey içinde yani.eğer sosyal güvencen varsa hastane masrafları aşağı yokarı bu kadar tutar.tabi ekstra ihtiyaçlar fiyatı değiştiriyor.iyi şanslar diliyorum:1hug:

4. 15 Temmuz 2008
  5. Elif Gxoxren

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım teşekkür ederim güzel dileklerin ve bilgi için..
    Bornova Şifa hakkında bilgisi olan var mı pekii orayı da çok öven oldu orası da Normal doğuma 1.300 alıyormuş, bunun yanında Kent Hastanesi hakkında bilgim var ama diğer hastaneleri hiç bilmiyorum nerde doğum yapacağıma karar veremedim birde hastaneye öyle astronomik rakamlar ödemek istemiyorum gerek yok bazı yerler acayip fiyatlar söylüyor. Bebeğim için en iyisini istiyorum
    (SSK'lıyım)

6. 15 Temmuz 2008
  7. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım merhaba şimdi senın yengen drunla gıttiği için dra para odemiş.
    şimdi biz dırek kent hastanesıne gıtsekdoğum ıcın emeklı sandığıyla 462 lıra mı odeyeceğiz yani?

8. 15 Temmuz 2008
  9. Elif Gxoxren

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kent Hastanesinde ücretler :
    SSk için: Normal Doğum Uzman doktorda 3.225 ytl. profesörle olunca normal doğum: 3.867 ytl oluyor
    ama emekli sandığıyla ne kadar bilmiyorum

10. 16 Temmuz 2008
  11. allah sağlıklı sıhatli kucağınıza almayı nasip etsin.ben konak özel hayat hastanesini tavsiye edyorum.ssk iseniz avantajları iyi.ayrıca doktorlarıda çok ilgili ve anlayışlı.bende 31 haftalık hamileyim ve kontrolerim için oraya gidiyorum.

12. 16 Temmuz 2008
  13. EU1

EU1 Guest

kent hastanesind emaalesef öyle bir lüks yok ssk olsa da olmasa da 140 ytl muayeneye ödüyorsun ne anladım ben o zaman ssk m var mesela yararlanamadıkdan sonra kent çok pahalı neden çınarlıyı düşünmüyorsunuz normal dogum yaparsan 900 sezeryan olursa 1100 kendi dr ları girerse normal e 1500 sezeryana 2100 ödüyorsun.....

14. 16 Temmuz 2008
  15. bayan peggy

bayan peggy kitaptutkusu.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Buca Tıp ı hiç düşünmedin mi? Benim arkadaşım 3 ay önce orada doğum yaptı . Epidural sezeryan için 1000 ytl ödedi (ssk lı) çocuk dr u gelip gidip çocuğa baktı. doğumunu yapan kendi dr u da sürekli odasına gelip ilgilendi. hemşirelerde çok ilgilendi.

16. 16 Temmuz 2008
  17. ceko

ceko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben kent hastanesinde yapıcam dr.um 2.300 istedi ama eğer kenti ariip ben ssk lıyım doğumumu sizde düşünüorum dersen 3.500uzman 4.400prof.isteyecektir.eğer kent istiosan orda doğuma giren dışardanbi dr.bulursan senin için daha karlı olur.çınarlıda öle düşünüldüü kadar ucuz değil 2.100 istendi benden ve yaptıım araştırmalarda son 2 yıl enfeksiyon yuvası diolar tabii karar kişiseldir ben bunu duyduumda beni çok etkiledi sonuçta sezeryan olucam bir amelyiat bunun içinde oldukça hassasım.

18. 16 Temmuz 2008
  19. Elif Gxoxren

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çınarlı Hastanesinin Küvözü yokmuş.. Tam teşekküllü bi hastane güya en önemli şey yok!
    Ben bildiklerimi yazayım buraya arkadaşlar.
    Çınarlı Hast:muayene:30 ytl
    Normal Doğum:2000 ytl
    Sezeryan:1500 ytl

Şifa Hast: muayene:30 ytl
    Normal Doğum:1300 ytl
    Sezeryan :8mecburi durumda):1300 ytl
    Sezeryan (tercih doğrultusunda):1775 ytl
    epidural için ekstra 100 ytl alınıyor.

Kenti yazmıyorum bile gerek yok pahalı