İzmitli Hamişler Fikir Alışverişi Yapalımmı

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve Sezen tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Sezen
  1. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    İzmitli hamişler bebeklerimize aldığımız cicileri nereden aldığımızı kaça aldığımı neler alıdığımızı burada paylaşalımmı

hastane çıkışları ciciler yataklar beşikler bebeğimizin uyku setleri vs. vs. vs.

özellikle park yatak alan varsa nerden ve kaça aldınız lütfen yazınnnnnnnnn benim 6 haftam kalmasına ragmen bebeğimin kıyafetlerini ve bakım ürünlerini aldık sadece yatacağı yere dair hiçbir plan ve hazırlık yapmadık ( niye yapmadıgımız anlamış değilim ya neysee )

kısacası burada birbirimize inridimli ürünleri yada avantajlı ürünleri birbirimize önerelim

sizleri bekliyorumm a.s.

2. 17 Temmuz 2009
  3. nursahin

nursahin Guest

Sezencim ben Gölcük de yaşıyorum burada özdeller diye bebek ürünleri satan mağaza var onlardan aldım park yatağı kraft jenny(150 tl) arabası kraft atlanta çift yönlü(250 tl) tomurcuk marka hastane çıkış seti aldım yumuşak pamuklu bir takım beşiğin içine zinde yatağa 60*110 yatak yaptırdım kenarlarda biraz açıklık kalıyor ama beşiği kasmasını istemedim çanta olarak nivea nın atta çanta setini aldım internetten izmitte fetiye cad. pasaj var ismini hatırlayamıyorum alt katta bebek ürünleri satan mağaza var oradan da kıyafet aldım bebişime benim son 2,5 haftam Hayırlı doğumlar diliyorum.

4. 17 Temmuz 2009
  5. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım merhaba,
    Ben hastane çıkışını idilbabyden almayı düşünüyordum ama 90 lira çok pahalı geldi. ızmitteki Belsanın karşısındaki avantajda da Özdilekte de aynı fiyataydı. Öztalay çarşısında kuzey çıkışında pasaj içinde bebe eşyaları satan bi dükkandan aldım biçok şeyini.Hastane çıkışını 30 liraya aldım ve çok güzel. Banyo havlusunu 12 liraya aldım bebetto'nun... Kadife battaniyesini özdilekten aldım mink'in 24,50-TL /4 taksit yapıyorlar. Küveti sevi bebenin 16,00-TL'ye aldım. Banyo filesini 10 liraya aldım dediğim pasaj içindeki dükkandan. Uyku seti bebeko'nun izmit merkezdeki uygunlar alış veriş merkezinden aldım. Nevresim takımı altınbaşağın internet sitesinden aldım 26,00-TL..bir de çok kaliteli bi havlu gönderdiler. Çocuk bezleri Carrefurda ve çakmak markette daha uygun. Evy baby almış eşim ama prima yenidoğan almayı da düşünüyoruz. pazen battaniye çeşitleri en fazla olan yer ise çavuşoğlu mağazasının karşısında bi kumaşçı var adını tam bilmiyorum ordan aldım.
    Emzik nuk'u tercih ettim. 4-5 lira bişey. Biberonda da cihicco ve dr. browns arasında kaldım ve henüz almadım.

6. 17 Temmuz 2009
  7. Sezen

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler kızlar bende aldıklarımı yazayım
    avantajdan aldım birçok ürününü aslında pınar tektilinde toptan yerinde daha çok seçenek varmı ama sonra keşfettim orayı neyse avantajdan aldıklarımı yazayım
    hastane çıkışını idilbabynin 90 tl lik olanı ama içinde
    banyo havlusu
    battaniyesi
    tek üst zıbın
    kenarlardan çıtçıtlı üst zıbın ve tatili alt pijaması
    kolsuz tulum
    önden çıtçıtlı penye hırka ve yine penyeden hırkanın altına pantolon
    ikitane penye mendil
    2 çorap
    2 şapka
    2 eldiven
    2 önlük
    kolsuz çıtçıtlı atlet
    atlet külot
    ( tüm bunların hepsi set halinde ve yumuşacııııııkkkk )

8. 17 Temmuz 2009
  9. nursahin

nursahin Guest

Wetw nevresim takımı almam gerekiyor altınbaşağın internet sitesinde bende baktım 26 tl ye olan nevresim takımlarına ama cesaret edip sipariş veremedim kalitesi nasıl beğendinmi iyi dersen bende sipariş vermek istiyorum cevabını bekliyorum...

10. 18 Temmuz 2009
  11. Sezen

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    dün çıkmak zorunda kaldım devamınıda yazayım
    yine avantajdan
    elyaflı alt açması aldım yastıgıda var ayrı bir şekilde idilbabynin 23 tl ( alt açması olarak kullanımayı düşünmüyorum onu misafirliğe giderken yatak gibi sericem altına
    idilbabynin yedek battaniyesini aldım 26 tl ( almaz olaydım özdilekte ufaklık diye bir markanın battaniyesini ablam almış 12 tl ye çok güzel ve yumuşacıkk)

sonra özdilekten ufaklığın penye hırkasından aldım 7,90
    penye yelek 6,90
    baket içinde ikitane alt pijama tatili 7,90

bilim pasajındaki altkatta olan mağazanın adı bebe dünyası
    ordanda bebek bakım çantası aldım silinebilirözellik
    alt aççması
    terbal biberon kılıfı
    deri sap
    valiz sapı 55 tl
    bioderin tırnak makası çıtçıt makası ve törpülü setini aldım 9 tl
    biederin göğüs pedini aldım 40lı 6 tl
    wee emzik 3 tl ( nuk istiyordum yaşı kalmamıştı görümcem sonra unu almış)
    realden banyo seti aldım jhonson babynin 30tl ( saç şampuanı , vücut şampuanı , bebe yağı, pişik kremi ıslak mendili çantalı set halinde)

geriye beşik kaldı park yatak istiyorum içine uykuseti ve sanırım ek yatak almam lazım

NURSAHıN ben knedime kulnaıyorum altınbaşak nevresim takımı gerçekten çok güzelllllll taç gibi aynııı

12. 20 Temmuz 2009
  13. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben henüz yıkamadım bile ama çok güzel. Dokunduğunda yumuşacık. İnternetten alışverişte de bi sorun yaşamadım. Ben Pembe üzerinde köpek ve çiçek olan takımı aldım. Yanına bir de yüz havlusu koymuşlardı hediye olarak, en kaliteli diye bildiğim özdileğe 10 basar..

14. 20 Temmuz 2009
  15. nursahin

nursahin Guest

Teşekür ederim arkadaşlar paylaşımınız için nevresim takımını sipariş vermek istiyorum tek sorunum kayınvalideme yorganını 70*120 olarak yaptırdım nevresim takımı 100*150 ebatlarında büyük gelecek ölçüsü hiç araştırmadan beşiğe göre ölçü vermiştim kayınvalideme bugün nevresim takımı diken dükkanlara bakıcam güzel kalitede kumaş ve güzel bir desen bulursam ölçüsüne göre diktireceğim artık en çok beşiğini hazırlamakta zorlandım haftasonu izmitte havlu baktım bebetto marka bulamadım mini damla diye bir markanın havlusu var satıcılar iyi diyor ama almadım mini damla markayı biliyomusunuz tavsiye edermisiniz

16. 20 Temmuz 2009
  17. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar biberon konusundaki düşüneleriniz nedir? Cam mı polikarkon mu? Ben chicco'nun 120 ml olan polikarbon biberonunu aldım. Aslında Dr. Browns istiyordum ama satan yeri bulamadım. ınternette de geniş ağızlı olan yok.

18. 20 Temmuz 2009
  19. Sezen

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    nurşahincim uyku seti alıcaksan bebeğine ona sipariş edersin artık nevresimini ben yorgan yaptırmadım önce beşik sonra uykuseti sonrada nevresim almayı düşünüyorum uykusetinin nevresimini kullanıcam
    mini damlanın atletleri iki yıkamada yamuluyo ben hiç beğenmiyorum ama hvalusunu bilemem

wewt canımevet bende altınbaşağın nevresim takımını knedime kullanıştım çok güzel gerçekten taç gibi bekarken kullanıyordum şimdi annem kardeşime seriyor hala taş gibi rengide solmamış 3 sene oldu

ama bişiy sorcam ödemeyi kapıdamı yaptın birde kargo ücreti aldılarmı yoksa sadece 26 tlmi verdin bende baktım çok beğendim gerçi bekirderede filan varmış bayiliği araştırdım hafta sonu eşimle gidicez onada bakıcamm

biberona gelince kkesinlikle dr.browns doğal akış biberonunu öneririm memeden soğumaması için eczanelerde filan yokmu siparişle mutlaka getirirler
    polikarbon alabirsin kullanış açısından daha rahat kırılmaz filan sık sık kaynatırsan sağlıklı olur ve geniş ağızlı değilde dar agızlıyı öneriyolar yine anne memesinden soğumasın bebek diye

birde wewt sen bebeğine yatak hazırladınmı varmı izmitte bildiğin yerler bebedünyası haricinde

Son düzenleme: 20 Temmuz 2009