İzocam Isı Yalıtım Levhaları

Konusu 'Dış Cephe Boya & Yalıtım' forumundadır ve Elif tarafından 31 Mart 2009 başlatılmıştır.

  31 Mart 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.629
  Beğenildi:
  5.164
  Ödül Puanları:
  438
  Mantolama (dış cephe ısı yalıtımı), binanın dış kabuğunu atmosferik şartlardan dolayı oluşan yıpranmalardan koruyan bir uygulama olarak biliniyor. Isı köprülerini tamamen ortadan kaldıran mantolama, en doğru ısı yalıtım sistemleri arasında yer alıyor. Taşyünü, İzopor (Ekspande Polistiren) ve Foamboard (Ekstrüde Polistiren) Yalıtım Levhaları ile yapılan mantolama, ısı kaybını önemli ölçüde azaltıyor. İzocam Taşyünü, İzopor ve Foamboard Yalıtım Levhaları, taşıyıcı sistemde oluşan yoğuşmayı engelleyerek depreme karşı sistemin korozyona uğramasını da engelliyor.
  Taşyünü ile doğru malzeme ve bileşenlerinin seçimini takiben, doğru uygulanmış mantolama sisteminin bir diğer önemli özelliği de bina ve dış ortam arasında oluşturduğu yalıtım ile yalnızca ısı değil, ses ve yangın yalıtımı da sağlıyor olması. Bunun yanısıra dış cepheyi koruduğu için binanın daha geç yaşlanmasını sağlıyor, dolayısıyla enerji ve bakım giderlerini önemli ölçüde azaltıyor.
  Binalarda ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılan kombi, kalorifer, klima ve benzeri cihazların sarf ettiği enerjiden mantolama uygulaması ile büyük oranda tasarruf edilebiliyor. Mantolama ile binalarda hem yaz hem de kış aylarında faturaya yansıyan ısınma gideri yüzde 50 oranında azalıyor. Sonbaharda binalara yaptırılan mantolama, sıcak bir kış geçirerek, yakıt giderlerinin düşürülmesini sağlıyor. Ayrıca rutubetin oluşturduğu küf, bakteri ve kötü kokuların oluşmasını da engelliyor. Mantolama yapılan binalarda azalan yakıt tüketimi aynı zamanda hava kirliliğinin önlenmesine de destek oluyor.[​IMG]
  İzocam Yalıtım Levhaları Manto Taşyünü, Manto İzopor ve Manto Foamboard olarak üretiliyor. Manto Taşyünü ısı, ses ve yangın yalıtımında, Manto İzopor ve Manto Foamboard ise ısı yalıtımı amaçlı kullanılıyor.
  yapi.com.tr
   
 2. 13 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : Elif
 3. 27.01

  27.01 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  11 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  3.788
  Beğenildi:
  5.897
  Ödül Puanları:
  148
  bunların fıyatı hakkında bılgı verebılecek yokmuuu
   
 4. 4 Mart 2012
  Konu Sahibi : Elif
 5. beken25

  beken25 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  1 Mart 2012
  Mesajlar:
  36
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  gercekten faydalı bi ürün