Jean Christophe Grande - Leyleklerin Uçuşu

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve PrensesPeri tarafından 6 Aralık 2007 başlatılmıştır.

  6 Aralık 2007
  Konu Sahibi : PrensesPeri
 1. PrensesPeri

  PrensesPeri yepyeni bir yaşam :) Pro Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.752
  Beğenildi:
  568
  Ödül Puanları:
  188
  [​IMG]

  Göçmen kuşlardır Leylekler. Her bahar Avrupa'ya gelir, yaz sonunda tekrar Afrikaya doğru yola çıkarlar. Ama bu yıl geri dönmeyecekler... Louis Antioche'un kayıp leyleklerin sırrını çözmek için çıktığı yolculuk kısa sürede kabusa dönüşür. Grangé’nin korku labirentinin bir yanında dünyanın en sıkı denetlenen elmas madenlerinden yapılan kaçakçılık, diğer yanında da kalpleri çalınmış cesetler duruyor.Arayışı onu, Bulgaristan'daki Çingene mahallelerinden işgal altındaki toprakların güneşte kavrulan kibutzlarına, Orta Afrika Cumhuriyeti'nin balta girmemiş ormanlarından Kalküta'nın arka sokaklarına kadar götürecektir. Hatta dünyadaki cehenneme kadar...

  Leyleklerin Uçuşu... nefis bir gerilim. Gerilimin nesi nefis olabilir, diyenler çıkabilir. Ama kitabı bitirince anlayacaksınız. Hastaneye gittiğinizde verdiğiniz kan örneklerinin kimlere ulaştırılabileceğini düşünerek dehşete düşecek; dünyaca bilinip, çalışmaları hayranlıkla izlenen kuruluşların arkasında yatan bir gizli sebep olup olamayacağı kuşkusuna kapılacak; bu dünyada zengin olmanın arka planında yasadışı çalışmaların yer aldığını ister istemez aklınızdan geçirecek; güven duygusunun içinizde sönmeye başladığını hissedeceksiniz.

  Soluk soluğa, heyecanla, korkuyla, dehşetle, olayların bağlantısıyla... kendinizi ülke ülke dolaşırken bulacaksınız. Leyleklerin uçuşunun normal görüntüsü arkasındaki sırlar, insanı ölümle karşılaştırıyor.

  "Leyleklerin Uçuşu"nda okuyucu, adrenalin hapı yutmuş gibi, kitabın ilk sayfalarda tutulduğu heyecan fırtınasından, sonuna kadar kurtulamıyor.