Jel içerikli protezler

Konusu 'Meme Estetiği' forumundadır ve panedlla tarafından 26 Mart 2009 başlatılmıştır.

  26 Mart 2009
  Konu Sahibi : panedlla
 1. panedlla

  panedlla Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Mart 2009
  Mesajlar:
  134
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Arkadaşlar merhaba,,,

  Foruma yeni üye oldum. Göğüs büyütme ameliyatlarını önce doktorların sitelerinden, sonra da kadınlar kulübü sitesinde sizlerin yazdıklarınızdan tek tek okuyarak araştırıyorum.
  Pek çok bilgi var. Ancak forumda jel protez çeşitlerinden ve dokunma hissinin en doğal hangisiyle yakalanabileceğinden pek bahsedilmemiş.

  Yaklaşık 2 yıldır göğüs büyütme ameliyatını araştırıyorum. Yoğun çalışma temposu içinde 4-5 doktorla telefonla görüştüm. Kas altı, yuvarlak ve pütürlü yüzey silikonlar aklıma yattı. Ancak benim için en önemlisi protez takılan göğüslerin meme dokusu kıvamına ulaşması. Bunun için de doktorlar 1. tip jel protezlerden bahsetti. Yani yumuşak ve akışkan jeller ile dolu protezler. Tam meme dokusu ve hissi yakalanabiliyormuş. Cohesiv jel ise 3. tip jel grubuna giriyormuş ve sertmiş. Yani doğal meme dokusundan daha sertmiş. Doktorlardan en önemli ricam doğallığı yakalamaları. Görüştüğüm isimlerden biri Yeditepe Üniversitesi Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar ve Haydarpaşa Numune Hastanesi Esstetik Cerrahi Birimi Klinik Şefi Doç. Dr. Mustafa Tercan. Doktorlar bana cohesiv jeli değil 1. tip dedikleri jel protezleri önerdiler. Ancak tek sorunu araştırdığım kadarıyla Allah korusun kazada yaralanmada ya da dışındaki silikon kılıf zarar gördüğünde içindeki jel göğüs dokularına akıp yayılabiliyormuş ve bu da ancak cerrahi bir müdehaleyle temizlenebiliyormuş.

  Arkadaşlar öncelikle aranızda cohesiv jel değil, normal jel protez taktıran var mı? ıkincisi bu konu hakkında bildiklerinizi benimle paylaşır mısınız?

  a.s.
   
  Son düzenleme: 26 Mart 2009