jinekolog fobisi

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve rutiiin tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

30 Nisan 2010
    Konu Sahibi : rutiiin
  1. rutiiin

rutiiin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    gebe kaldığımda yumurtalığımda kistim olduğunu fak ettik. normal doğum yaptım ve doğumda kistten kurtulduğumu düşündüm. düşündüm diyorum çünkü doktora gidemiyorumbilmiyorumkismile doğum yapalı 1,5 yıl oldu ara ara özellikle ayaklarımı üşüttüğümde bacağımı kastıracak şiddete sağ yumurtalığımda ağrı oluyor. ama ben zaten nefretle gittiğim doktora artık gidemez hale geldim. nasıl yenicem bu fobimi korkmaya da başladım ama sürekli erteliyorum... bana güzel bişeyler söyleyin nolur:eek::çok üzgünüm:

2. 30 Nisan 2010
  3. lal1980

lal1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ne mutlu sana doğum yapmışsın bebeğini kucağına almışsın bak bana 2 yıldır bekliyorum ve devamlı doktora gidiyorum kontrole bebek tedavisi için en azından öyle düşün bizim daha ne kadar gideceğimiz belli bile değil 1 seferliğine git ve ilaçla kistten kurtul.

4. 30 Nisan 2010
  5. poskolo

poskolo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Neden birşey mi yaşadınız da bu şekilde fobi oluştu?

6. 30 Nisan 2010
  7. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Herşey biz insanlar için, doğum yapmak nasıl doğal bir olaysa, rahatsızlığımız için doktora gitmekte o kadar doğal ve normal. Eğer doktorunuzda o güveni hissedemiyorsanız ve size kendinizi rahat hissettirmiyorsa lütfen doktorunuzu değiştirin, bir kadın için jinekoloğu ömrü boyunca çekinmeden gidebileceği biri olmalı.

8. 14 Mayıs 2010
  9. kardelen198792

kardelen198792 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencede doktorunu değiştir bazı doktorlar pek özenli bakmıyo ondanda fobin oluşmuştur

10. 15 Mayıs 2010
  11. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Doğum yapmış biri olarak bu fobinizi yenmiş olmanız gerekmiyor muydu ki. Hala yenmediyseniz, doktorunuzun tavrından olabilir gerçekten. Bayan doktorla görüşmenizde de fayda olabilir, rahatlık açısından. Muayene dediğiniz zaten 5 dakika sürüyor, o kadar büyütecek bir durum yok ki.

ıyi bir doktor bulursanız, zaten sizin sorularınıza, siz sormadan cevap verip, muayeninizi, sizi rahatlatarak yapıyorlar.

12. 15 Mayıs 2010
  13. sumru00

sumru00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Bendede böyle bir fobi var çok küçük yaşta jinekoloğa götürülmemle alakalı oluştu,
    ama gitmek zorunda kalınca gidiyorum, kısa süreceğini düşün bence ve sağlıklı olmak için şart, bayan olması bir etken olurmu senin için bilmiyorum ama ben bayan doktorları genelde çok kaprisli buluyorum beni daha çok geriyorlar sanki... Doktorunu değiştirmen belki yararlı olabilir, ama en mantıklısı beyinde bitiyor bu süreci uzatırsan daha ciddi sorunlar yaşayabileceğini düşün ve o masada geçen süreç sadece 5 dk.

14. 15 Mayıs 2010
  15. hilal83

hilal83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ıhmal etmeden gitmenizi öneririm ben sonra daha ciddi bişeylere ebep olmasın Allah korusun.. Niye korkuyosunuz ki zaten ilaç verecek büyük ihtimalle birkaç ay kullanacksınız ve geçecek...