jinekolog korkusu olanlar ve tecrübesi olanlar birbirimize destek olalım:)

Konusu 'Jinekoloji' forumundadır ve althea tarafından 10 Ocak 2013 başlatılmıştır.

10 Ocak 2013
    Konu Sahibi : althea
  1. althea

althea 'O'benim dünyam '♥' Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba arkadaşlar evli bir bayanım başlıktan anlaşılacağı gibi jinekolojik muayneden çok korkuyorum:18:.doktora gitmem gerektiğini de biliyorum ama cesaret edemiyorum.bu konuda benim gibi jinekoloğa gitmeye çekinen arkadaşlar birbirimize destek olup bu sorunu aşmaya ne dersiniz?ayrıca tecrübesi olan arkadaşlar da muayne sırasındaki tecrübelerini bizimle paylaşıp destek olursa çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.:KK16:

2. 10 Ocak 2013
  3. elab

elab Çok Mutluyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım güzel bir başlık açmışsın benimde korkularım var hatta ben doğumdan korkuyom ameliyattan da korkuyom yani anlayacağın benim işimde zor

4. 10 Ocak 2013
  5. SevdimSeviyorum

SevdimSeviyorum Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Canim bende 6 aylik evliyim ve gecenlerde ilk defa jinekologa gittimm :) Benim cok bi korkum yoktu aslinda ama yinede tedirgindim sonucta soyunman gerekio fln.. Ama neyseki bayandi doktorum bilerek sectim daha rahat olurum diye, faydasininda oldugunu dusunuyorum.. Muayeneye gelince alttan bakio tabi mecburen, aci falan hissetmiosun ama yinede hos bi his hic deil biraz kasildim diyebilirim.. Ama korkacak bisey yok degisik bir deneyim oldu benim icin :) Ve en onemlisi icim rahat suan..

6. 10 Ocak 2013
  7. althea

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    aynı korkular bende de var çocuk istiyorum ama doğumdan korkuyorum.kaldı ki doğuma gelene kadar hep alttan muayne ediyorlar.ben normalde doktora da gidemem o derece fobim var.bir tek nasılsa dişçiye rahatça gidiyorum,biraz terslik var galiba.vajinismusu atlatmış biri olarak jinekolog öcüüüü gibi geliyor.öte yandan gitmemiz de şart

8. 10 Ocak 2013
  9. althea

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    parmakla muayne ediyor mu ve canın yanıyor mu?ben vajinismustum kurtuldum çok şükür ama tam kurtuldum derken ola ki canım yanar da tekrar başa dönerim diye korkuyorum

10. 10 Ocak 2013
  11. elab

elab Çok Mutluyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    off bizde ne korkağız ya eskiler 9-10 tane çatır çatır doğarmış hep bu hastalıklar çok bilmekten bence :KK9:

12. 10 Ocak 2013
  13. althea

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    benım doktor konusunda vukuatım cok.kan grubumu ehliyet alırken öğrendim,ilk kan tahlilimi evleneceğim zaman oldum hatta sırf bu yüzden evliliği erteleyebilirdim.son popoadan iğnemi 7 yaşındayken oldum zaten psikolojimi bozan da o iğne.gibi gibi gibi sıralanır gider.normal doğumda çatı muaynesi var diye kesinlikle düşünmüyorum.ayağım için doktora gidecektim korkudan 1.5 yıl erteledim durdum,gittiğim gün kapıda beklerken elim ayağım titredi.çok saçma ama elimde değil.bu yüzden jinekolog çookk çook zor benim için

Son düzenleme: 10 Ocak 2013
  14. 10 Ocak 2013
  15. elab

elab Çok Mutluyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben kaç defa kan aldırdım ama halen alınca korkuyorum eşim elimi tutmasa aldırmıyom evlenmeden önce de babam tutardı elimi öyle aldırırdım :KK1::KK1:

16. 10 Ocak 2013
  17. althea

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    evlendiğimden beri şu belden aşağasını kesip atasım geliyor.önce vajinismusla uğraştım,sonra idrar sorunuyla uğraştım,bu esnada geçmek bilmeyen ilişki esnasındaki batmalarım,fazlalaşan akıntım...kadın olmak ne zormuş arkadaş.bir an önce muayne olmamız lazım,ucunda ölüm yok ama vajiyi atlatmış biri olarak boşyere tedirgin olmuyorum.eşimden bile çekinirken yabancı biriyle mahremimi paylaşmak beni tedirigin ediyor.ilk deneyim için doktor da çok önemli ufacık bir tepki dönbaşa olmama neden olabilir.kendime hedef koydum yıllık iznimde(şubatta) mutlaka gidicem.

18. 10 Ocak 2013
  19. yarenka

yarenka KIZ'ım geliyor:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence korkusu olanlar yorum falan okumasınlar çünkü kötü tecrübeleri olanları görünce daha da korkuyorlar. ben de çok korkardım ama gözümü karartıp gittim mecbur, öncelikle iyi bir doktor seçin ona güvenin, masaya uzanınca da derin bir nefes alın:) zaten 1-2 dakika kadar sürüyor hiç hissetmiyorsunuz