jinekoloğa gitmeye utanıyorum:(

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve tatlxixaxsxxixk tarafından 24 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : tatlxixaxsxxixk
  1. tatlxixaxsxxixk

tatlxixaxsxxixk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb,jinekoloğa gitmem lazım,(doktor tavsiyesi üzerine)

ama çoook utanıyorum çünkü hiç gitmedim,bu ilk olacak...

ne yapcm ya,yardım edinn.....

2. 24 Mayıs 2008
  3. ben de çok utanıyordum ama apse çıktı gitmek zorunda kaldım.agrıdan ölüyordum nerdeyse.3 kez gittim şimdiye kadar ve alıştım.korkulcak bişey yok.doktor sana öyle iyi davranıyo ki,korku kalmıyo.sonuçta vajinamız da bir organ.utanılcak bişey yok.

4. 24 Mayıs 2008
  5. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Bun da utanacak ne varki? senin neyin var?Eğer bakireysen alttan bakmıyo zaten,hiç korkulacak bişet degil.Geçmiş olsun:)

6. 24 Mayıs 2008
  7. tatlxixaxsxxixk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet bakireyim,
    kesinlikle bi bayan doktora gideceğm,
    ya tabiki normal bişey ,sonuçta doktorun görevi,mesleği bu,
    hergün yaptığı,seçtiği iş bu
    fakat işte ilk kez olacağı için ve daha önce böyle bi tecrübem olmadığı için utanıyorum

8. 24 Mayıs 2008
  9. tatlxixaxsxxixk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sorun da zaten bununla alakalı.alttan bakılması gerekiyo.

10. 24 Mayıs 2008
  11. türkiyede gerekli egitim verilseydi insanlara böyle sorunlarla karşılaşmazdık.aklı basında biri okullarda ders koyardı ve vajinanın da bir organ oldugunu anlatırdı.ama biz türk kızları baskı içinde büyüdük.utandırıldık,yasaklandırıldık.sonucu ise bir sürü hastalık.okullarda ders verilse bir çok hastalıgı ögrenebilirdik ama biz basımıza bi hastalık gelince yeni duymuş oluyoruz o hastalıgı.cahil bi ülkedeyiz ne yazık ki.egitime verilen önem sıfır.egitim sistemi berbat.her neyse.geçmiş olsun sana.korkma jinekologdan,utanma.

12. 24 Mayıs 2008
  13. satine0926

satine0926 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende herpes kapınca gıtmek zorunda kalmıstım.. sadece tek doktor gırer ya aslında.. zaten ılk kez gıdıyorum,kadın baktı "hmmm bı de dermatolog cagırmalıyım" dedı bı tane daha doktor geldı yanındakı hemsırelerde herlade yenı onları da yaralarla tanıstırmak adına kızlar bakın falan dedı oluyodum utancımdan.. ama aslında bogazına nasıl baktırıosan kulak burun bogazcıda bunun da ondan pek bı farkı yok aslında boyle dusun

14. 24 Mayıs 2008
  15. tatlxixaxsxxixk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bunu cahillik diye etiketlendirmenin doğru olmadığını düşünüyorum.neyin ne olduğunu,oluşabilecek rahatsızlıkları biliyorum,gitmeyeceğim de demiyorum gitmem gerekiyo,gitmeliyim
    ben sadece bundan biraz çekindiğimi belirtiyorum.

saol,tşk ederim.

16. 24 Mayıs 2008
  17. biopelin

biopelin Hayat akan bir sudur.. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Tatlıaşık korkacak hiçbişey yok canım..ay ben bundan mı bu kadar korkmuşum diyceksin inan ...

18. 24 Mayıs 2008
  19. tatlıaşık,beni yanlış anlamışsın.inan yazıyı yazarken aklıma seninle ilgili bişey gelmedi.ama üstüne alınmışsın.yine de özür dilerim.o zaman kendi adıma konuşayım, benim mantardan, apseden vs den önceden hiç haberim yoktu.ama okulda böyle bi ders olsaydı agrı yasadıgımda anlayabilirdim ne oldugunu.bence cogu insanda da böyle oluyo.
    benim bildigim tek hastalık adet düzensizligiydi.bu foruma üye olunca gözlerime inanamadım.meger ne çok hastalık varmış dedim, korktum.
    küçükken erkek çocuklarına göster amcalara pipini derlerdi.kızlara da düzgün otur onu yapma sunu yapma gibi şeyler söylerlerdi hepiniz hatırlarsınız.tabii ki kızlara da göster denmez ama erkeklere hep daha çok imtiyaz tanındı.onlar cinsellik yaşayınca çapkın oldu,erkek oldu,bizlere yaşamamamız gerektigi konusunda uyarılarda bulunuldu.nerde kadın erkek eşitligi? konudan saptım farkındayım ama bunları beynimde taşımaktan sıkıldım artık.
    geçmiş olsun tatlıaşıka.s.