Jinga ve Çözümü

Konusu 'Oda Oyunları' forumundadır ve canavar tarafından 3 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Kasım 2007
    Konu Sahibi : canavar
  1. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
  2. 26 Temmuz 2008
  3. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yanlardaki heykellerin ayaklarindan birer tane küre al. mavi ve yesil.
    tam karsidaki ipi bi kac defa asilinca bi tane tas düsüyo onu al,
    kasayi biraz sallayinca altindan bir kutu daha al.
    sag tarafa git agacin altindan asa gibi bisey al.
    iceriye gir, adam heykelinin üst kisminda kapak var, asayla orayi asil kapak aciliyor yukari cik.
    sol taraftaki tasi it, arkasindan yuvaklak cam parcasi al
    perdeyi ac, tokmak aldim,
    sag tarafta harita lar var,
    asagi in düsen kapagin altindan heykel al,
    soldaki odaya git sandigin altindan kürek al,
    bahceye cik (basladigimiz yer) sag taraftaki 3. tasi ittim, kürekle topragi kaz yay al,
    iceriye gir dolabin sag tarafinda anahtari al,
    soldaki odaya git, anahtar sandigin cekmelerini aciyor,üst cekmeceden bannt gibi bisey cikiyo,
    alt cekmecede harita.
    simdilik bu kadar,

4. 2 Ağustos 2008
  5. Aksi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kilitli cekmeceleri acinca sandigin altini gösteren ok tikla aliniyo.

yayla kapiya benzeyen yere( heryeri acik direkler olan ortasinda yuvarlak bisey var) ok attim, kapi yükseldi,
    aldigim bantlada odada minderin altindaki patlak su borusunu bantladim,
    su kesilince anahtar cikdi,
    boru kapaninca
    bahcenin solundaki cesme akmaya basladi bir anahtar daha buldum cesmeden,
    anahtarin biri girisin ( ilk basladigimiz yer) duvarin sagindaki kutuyu acti dügmeler var,actim. birde cam boru gibi bisey aldim ordan:lepi:
    diger anahtar da ilk kapinin altindan aldigim sandigi acti, yesil kolye gibi bisey cikdi.neyse artik bimiyom simdilik:nazar:
    kolyeyi, icerdeki duvarda duran dolabin icindeki kutuya koydum, yuvarlak cam parcasini da gene kutuya koydum.
    gramaji tutturamadim daha layhayhoy

6. 2 Ağustos 2008
  7. Aksi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kilic buldum, kilici da diger cam parcasi ve kolye koydugum yere koydum,
    dolap yana cekildi yeni bir kapi acildi, roket galiba sanirsam bilmiyom, bahcedekii aslanlardan aldigim iki tane topu taktim oraya,

iki tanede kolllu biseyler buldum, hala dönüyom bakalim,
    kollu seyleride yan odada duvarda karsilikli bulunan kare seylerin icinde taktim.
    cevirdim.
    devamini bulursam yazarim, bulan olursada yazsin litfenlayhayhoy

8. 5 Ağustos 2008
  9. Aksi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kilic bahcede yay aldigimiz yerde, cekicle duvari kirip duvardan aliniyo,
    ayrica 2 tane kol taktim demistim, o kollari cevirince bahcedeki aslan heykellri yukari cikiyor ve ordanda boru gibi bisey ve havuc aliyoruz ama yesil rekli bir havuc, havuc oldugundanda emin degilim aslinda,
    büyük heykelin eline kücük heykeli verdim gözleri parladi, aldigim parlayan taslarlada sag kösede asili duran mumu yakdim , baska bsey bulamadim ya, ama heykelde hala biseyler var bulamadigim deli etti beni
    devamini bulan olursa paylassin litfen:nazar::nazar::nazar:

Son düzenleme: 6 Ağustos 2008
  10. 18 Ağustos 2008
  11. DuRu@--'-

DuRu@--'- HAYALİM, AŞKIM VE BEN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kolları çevirip aslanlardan aldığımız itemleri aslanların üzerinde tıklatınca biri boynuz oluyor biri de aslanın ağzına giriyor, sonra kolları çevirdiğimiz yere çıkıp sağ taraftaki işarete çekiçle vurduğumuzda duvardan silah çıkıyor, silahı mumun üzerine tutuyoruz alev alıyor, silahla vidalı panele ateş edip oradan stick alıyoruz, onuda roket olan odada ki deliğe takıp aktif hale getiriyoruz.... şimdilik bu kadar devamını bulursam yazarım ama bulan yazarsa çoook sevinirim

12. 19 Ağustos 2008
  13. clementines

clementines Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Mumu yakmak için çandan düşen taşları kullanıyoruz.Silahıda mumla ateşleyip vidalı paneli kırıyoruz. İçinden çıkan usb yi gizli bölmedeki lazer makinasına takıyoruz. Heykelin gözlerinden çıkan ışıkların soldak i yansımasınıda çekiçle kırdığımızda altından bir panel çıkıyor. Dışarda tapınağın sağındaki elektrik panelinden aldığımız cam gibi şeyi buraya takıyoruz. Laser makinasının altında yeşil ışıklar çıkıyor. Oraya tıkladığımızda bizden şifre istiyor.

Şifre için kolları tekrar çevirip aslanları yukarı çıkarıyoruz. tapınağın tepesine yansıyan ışık 4 sembolu gösteriyor.Saat şeklinde sıralanmış sembollerden birincisi gizli üst katta gördüğümüz güneş tanrısı figürü. Eliyle bize saat 7 yi işaret ediyor. 2. sembol heykelin ayağında ve bize saat 6 yı işaret ediyor. 4. sembol ok ve kılıcı aldığımız yerde duvardaki figürün sağında bize saat 1 i gösteriyor.3. sembolü bulamadım ama 76-1 şeklinde 3 haneyi bulunca diğerini salladım açıkcası ve şifre 7641 i girerek oyunu tamamlıyoruz.

1 saat 58 dakikamı aldı beynim çatladı valla :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.