Jojoba Yağı & Defne Yağı & Sarımsak Yağı

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve Doro tarafından 21 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

21 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Doro
  1. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Aktara gittiğimde hangi yağın ne işe yaradığına dair bi liste gördüm. Aldım bi tanesini okudum.

Biberiye yağı, buğday yağı, ceviz yağı, çam terebentin esansı, hindistan cevizi yağı, hint yağı, susam yağı gibi yağlar sadece saçın bakımı içinmiş.

Saç kepeklerini önlemeleri, yıpranmış saçlar için faydalı oldukları, saçı besledikleri ve güçlendirdikleri falan yazıyor.

Başlıkta yazdığım sadece bu 3 yağın ( jojoba yağı, defne yağı, sarımsak yağı )
    saç büyümesine yardımcı olduğu yazıyor.

Ben yılan yağı ve hint yağı kullanıyordum. Acaba bunların bi etkisi olmayacak mı diye tedirgin oldum. Bu yağları kullanan, bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

a.s.

2. 22 Ağustos 2009
  3. sevinctas

sevinctas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    hint yağı çok etkili, yılan yağı kullanmadım bilmiyorum, ama ben sadece hint yağı kullanmıştım bir ara, o dönemde saçlarım acayip hızlı uzamıştı. birde ben şampuanımın içine bepanthene ampul ve evigen ampul kırıyorum hep. ikisinin birlikte etkisi çok iyidi. şimdide banyodan sonra zencefilli su yapıyorum, yine oldukça hızlı uzuyor bu aralar. birde canım sana tavsiyem beslenmende demir içeren gıdaları bol tüketmeye çalış, saçlara ve tırnaklara etkisini hemen görebiliyorsun...

4. 22 Ağustos 2009
  5. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben de hint yağı badem yağı ve yılan yağını karıştırıp kullanıyorum canım. ama işte katalogdan okudum da sadece bu 3 yağın özellikleri arasında saç büyümesine yardımcı olur yazıyordu. diğerlerinde yazmıyordu. acaba bu yağları kullanan var mı diye yazdım.
    peki sana bişey sorcam bu zencefili saç diplerine mi sıkıyosun yoksa banyodan sonra bi bardak kadarı tüm kafana mı döküyosun? sonra durulamıyosun dimi..

6. 22 Ağustos 2009
  7. EU2

EU2 Guest

sarımsak hariç defne ve jojoba ikilisini kullandım,tabi dier yağlarda vardı,jojoba ve defne hint yağından daha iyi bana göre,ben memnundum..sarımsağı kokusundan sebep kullanmadım:sinifsinif:çünkü kokusu 3 gün geçmedi:bbo:eğer kokuyu sorun etmezsen gerçekten güzel bi 3lü bunlaryerimseniben

8. 22 Ağustos 2009
  9. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    elimdeki yağlar bitsin ben de defne yağı ve jojoba yağı alacağım sanırım.bunların fiyatı da 3,5-5 arası değişir heralde.herkesin 8 tl ye aldığı yılan yağını 5 e almıştım çünkü ben.burada her yerde aynı fiyat.kendime göre olan yağı alsam da sürekli onu kullansam.benim için doğru olan yağı bulana kadar bi sürü yağ alacağım bu gidişle:)

10. 22 Ağustos 2009
  11. talya2000

talya2000 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    113
    arkadasm bende yilan yagini ve badem yagini karistirmistim kullaniyordum cok etkisini gordum saclarim cok hizli uzuyordu simdi yilan yagim bittigi icin sarmisak yagi hint ygi badem yagi susam yagi cam terebentin esansi bunlari kullaniyorum iki haftadir henuz bir seyini gormedim cam terebentin esansi haric hepsini karistirdim sacima surup 2 saat bekliyorum cam terebentin esansinida sampuanima katiyorum bir kac damla

12. 22 Ağustos 2009
  13. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çam terebentin çok kurutuyor dediler o yüzden hiç almadım ve denemedim :1no2:

14. 22 Ağustos 2009
  15. sevinctas

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    yok durulamıyorum,ilk başlarda fısfıslı bi şişeye koymuştum öyle sıkıyodum, sonra uğraşmak zor geldi, 1 bardak zencefil suyunu başımı öne eğip tüm saçlarıma döküyorum. öyle bırakıyorum. 2 günde bir yada fırsat bulursam eğer her gün yapıyorum.

16. 22 Ağustos 2009
  17. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    tamam canım teşekkür ederim ben de fısfıslı şişeye koymuştum artık direk saçıma dökeyim yerimseniben

18. 23 Ağustos 2009
  19. sevinctas

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    rica ederim canım opuyorumnanaktan