Jojoba yagının faydaları

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve sashamia88 tarafından 20 Ocak 2009 başlatılmıştır.

20 Ocak 2009
    Konu Sahibi : sashamia88
  1. sashamia88

sashamia88 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    kızlar aktarlarda cok rastladım jojoba yagına. cok da duydum ama dıkkatımı hıc cekmedı. duyduguma gore aktarlada satılan bu jojoba yagını saç sekıllendırıcısi olarak bıle kullanıyorlar(mıs) nem için cok iyi diye duydum .

yag sonucta bu, sacı yaglı bırakmaz mı ? .

Son düzenleme: 15 Şubat 2013
  2. 20 Ocak 2009
  3. Cahil Peri

Cahil Peri Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    jojoba yağı hakkında bildiğim tek şey cilde çok iyi geldiği. cildi nemlendirmek için kullanılır ama saç için bilemeyeceğim canım. hiç duymamıştım.

4. 21 Ocak 2009
  5. hask

hask HDDES Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende elidorun geçen senelerde raflarda olan şampuanla falan verilen bi bakım yağı vardı onun içeriğine bakmıştım jojoba badem zeytin hint suteresi susam hindistan cevizi yağları vardı yağda susamış kuru saçlar için bakım yağıydı....:nazar:

6. 21 Ocak 2009
  7. Asmin

Asmin en güzel hikayem.. Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    ben kullaniyorum canim cok iyi geliyo sacima. hafif eline surup uclarina suruorsun zaten uclari cok kru olur saclarin ve iyi geliyo.

8. 21 Ocak 2009
  9. sashamia88

sashamia88 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    adalayda cnm bunla bakımmı yapıyorsn hadı dıplere kadar yoksa sadece uclaramı suruluyor,surduktan sonra yıkamak gerekmezmı,yanı senın dedıgın kuru saca fon cektıkten sonra veya cekmeden once sac uclarına az mıktarda bu yagı surup dururlamamak,etkısı nemmı verıyo sadece

10. 21 Ocak 2009
  11. Asmin

Asmin en güzel hikayem.. Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    yok canım ben sadece uclarına suruyorum mesela aksam banyo yapcaksam sabahtan suruyorum aksama kadar duruyor o sekılde kullanıyorum.

12. 21 Ocak 2009
  13. sashamia88

sashamia88 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    yanı bı degısle sekıllendırıcı gıbı kullanıyorsn kuru saca sadece uclarına suruyosn nem ıcın sanırım

14. 24 Ocak 2009
  15. Proserpine

Proserpine Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Saçı nemlendirmek için ilk tercihimdir jojoba yağı.

Jojoba yağı, badem yağı, zeytin yağını sıcak olarak saç diplerine ve saç uçlarına sürmen kırık oluşumunu çok iyi engelliyor.

16. 24 Ocak 2009
  17. sashamia88

sashamia88 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    cnm sen bu ucunu ısıtarak mı kullanıyosn mıktarı kısıye baglı heraldesyse,bıde bısey sorcam bı cok kısı jojoba yagını atıyorm fon cektıkten sonra uclarına cok az suruyorlar yumusak yaptıgı ıcın dogrumu sence bu

18. 15 Şubat 2010
  19. RoJ€k-t€

RoJ€k-t€ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben aynı işlemi hindistan cevizi yağıyla yapıyorum.. hani nası desem saç kremi yerine saç uçlarıma onu sürüyorum şekil veriyorum bırakıyorum öyle durulamıyorum yani.. zaten uçucu bi yağ, yağlı kalmıyo saç bi kaç saatte emiliyo ya da uçuyo.. parlatıyo saçımı, gerçekten çok yumuşatıyo ve uçları kırılmadı çook uzun zamandır.. kokusu da harika! ama bütün saçıma komple hiç sürmedim, hep uçlarına sürerek kullandım en kuru yerler orası olduğu için.. tavsiye ederim..