JuLieT'in diyet günlüğü

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve JuLieT tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

13 Nisan 2010
    Konu Sahibi : JuLieT
  1. JuLieT

JuLieT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    11 Nisan 2010 Pazar günü yani 2 gün önce sıkı bir diyete başladım. Sağlıklı olmadığını farkındayım ama benim bünyeme diyet programları hiç fayda etmiyor. Zayıflamamın yolu yememekten geçiyor. Başka türlüsüne bünye cevap vermiyor. Bir de evde kendi kendime egzersizler uygulamaya başladım. Ve elimden geldiğince dans ediyorum.. Umarım işe yarar.. Ve tüm bunların yanında zayıflama hapı da kullanıyorum.. benneyaptımki

11.04.2010 Pazar..
    Öğlen: 1 bardak yağsız süt
    Akşam: 1 kase süzme yoğurt

12.04.2010 Pazartesi..
    Sabah: 1 adet zeytin
    Akşam: Kocaman 1 kase yeşil salata (sirkeli ve limonlu), 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 bardak yayla çorbası(çabuk çorbalardan yapıldı)

:nazar: :nazar: :nazar:

2. 13 Nisan 2010
  3. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    sadece bunları mı yedin..
    nasıl dayanıyorsun peki.?

4. 13 Nisan 2010
  5. Cardialgia

Cardialgia Hayallerim gerçek olsun... Pro Üye

Beğenildi:
    653
    Ödül Puanları:
    188
    pazar günü başka birşey yemedinmi?bu şok diyet vücuduna zarar verebilir dikkat et :eek:lmaz:
    bende diyetteyim ama seninki çok ağır canım... :1shok:

6. 13 Nisan 2010
  7. JuLieT

JuLieT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Dün baş dönmesi yaşadım. Ve hiç yememeyi düşündüğüm halde mecburen salata yaptım. Şimdi çok iyiyim. Vallahi iş beyinden geçiyor. Beynimi öyle bir ayarlamışım ki acıkmıyorum.. Çok kararlıyım böyle gideceğim. Ayılsam da bayılsam da za-yıf-la-ya-ca-ğımm!

8. 13 Nisan 2010
  9. Cardialgia

Cardialgia Hayallerim gerçek olsun... Pro Üye

Beğenildi:
    653
    Ödül Puanları:
    188
    ve zayıflama hapı he?onun vücuda verdiği zararları biliyorsun sanırım...

Zayıflamak evet çok istiyorsunuz hızlı olsun demeyin; acele işe şeytan karışır. Aman diyin yok ilaçlar felan bunlarla destekleyip kendinizi ve vücudunuzu zora sokmayın. Doğal yollarla zayıflamayı doğal şekilde sağlıklı yollarla zayıflamayı seçin. Hayatınızı basite almadan zayıflamış olursunuz. Ve siz ne kadar buna özen gösterirseniz; bünyenizde size o kadar iyi davranacaktır ve istediğiniz şeyleri size verecektir.

Birşeye karar verdiyseniz onun sağlam olmasını da isteyin. Bu kararınızı destekleyici davranışlarda bulunun.

Dikkat edin!

�Clinical Thyroidology Dergisi’nde (Kasım 2002) yayınlanan bir yazıda zayıflatıcı veya yağ yakıcı olarak satışa sunulan bazı besin desteklerinde bulunan “TIRATRICOL” isimli maddenin tiroid hormonuna benzer aktivitesi sebebiyle zararlı etkilerinin olabileceği belirtilmektedir. “TIRATRICOL” maddesi hücre düzeyinde tiroid hormonuna benzer etki göstermekte, metabolizmayı aşırı hızlandırarak terleme, titreme, kilo kaybı, uykusuzluk, sinirlilik, yorgunluk gibi toksik guatr belirtilerine yol açmaktadır.

Özellikle Epnedra (Ma Huang) gibi metabolizmayı zorlayan diğer ürünlerle birlikte kullanılan “TIRATRICOL”de bu sorun daha hızlı ve şiddetlidir. Doktorlar tarafından önerilmeyen hiçbir zayıflama ürününü kullanmamanızı öneriyoruz. Sihirli bazı formulasyonlarda kullanılan bu tür zararlı maddeler genellikle gözden kaçmakta ya da kutu içeriğinde çok küçük yazılarak gözden kaçırılmaktadır. Size önerilen zayıflatıcı ya da yağ yakıcı ürünleri kullanmayınız. “TIRATRICOL”e de “Ephedra-Ma Huang” gibi özellikle dikkat ediniz.

ALINTI...

10. 13 Nisan 2010
  11. JuLieT

JuLieT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Farkındayım. Lütfen ağır demeyinn :) Ne yediysem onu yazıyorum. Yedikçe de pişmanlık duyuyorum aslında. Bugün hafif bir kahvaltı ettim şimdi çok pişmanım. İş ciddi yani. Umarım başarırım.. Benim amacım çok kısa sürede vermek zaten. Erkek arkadaşım çok söylenmeye başladı ve işler ciddiye biniyor bu yüzden kısa sürede bir mucize gerçekleştirmem gerek.. Aslında bana yediklerim çok gibi geliyor. Bilmiyorum, sanırım iyice psikolojim bozuldu :KK43:

12. 13 Nisan 2010
  13. kelebekcik

kelebekcik evli ve çook mutlu:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    böyle yaparsan vücudn yememeye alışır canım ve diyeti bırakıp normal yeme düzenine döndüğünde fazlasıyla kilo alırsın..bence yol yakınken kendini aç bırakmaktan(farkındaysen diyet demiyorum) vazgeç..güzel menülerle sağlıklı bi şeklde kilo verirsin zaten bunlara gerek yok

14. 13 Nisan 2010
  15. UfuruktenPrenses

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    arkadaşım zayıflayalım tabi ama bu diyet çok sert
    en azından aralarda salatalık falan ye ne bileyim marul ye domates ye..
    bu vücudunu yıpratır bir süre sonra..

16. 13 Nisan 2010
  17. JuLieT

JuLieT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Aldığım aslında doğal, sadece meyve içerikli bir tablet. Gerçi onun içinde de katkı maddesi vardır mutlaka. Amacı sadece zindelik vermek ve iştah kapatmak. Sanırım işe de yarıyor bi nevi. Ne yapayım gerçekten psikolojim çok bozuk. Çok mutsuzum.. senağlama

18. 13 Nisan 2010
  19. UfuruktenPrenses

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Olur mu öyle şey..
    hem bu tarz bir diyeti en fazla bir hafta uygularsın bir süre sonra hiçbirşey yapamaz hale gelirsin.
    hüsran olur ve vücut bu tip diyetlerde kıtlık psikolojisine giriyor ve her yediğini stokluyor
    .