kürtaj sonrası gebelik?

Konusu 'Kadın Hastalıkları' forumundadır ve pissa tarafından 6 Kasım 2012 başlatılmıştır.

6 Kasım 2012
    Konu Sahibi : pissa
  1. pissa

pissa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kızlar kürtaj sonrası 3 ay gebelik istemmiyor ya bu şekilde hamile kalan var mı sonucunu merak ediyorum.
  2. 7 Kasım 2012
  3. mehtap61

mehtap61 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Doktorlar 6 aylık gibi bir süre beklenmesi gerektiğini vurguluyorlar.Tabiki daha kısa süre içinde kalanda var ama ne kadar sağlıklı tartışılır.
  4. 7 Kasım 2012
  5. pissa

pissa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bana 3 ay dedi doktorum.bende daha erken hamile kalan var mı onu merak ediyorum. ne zararı olur acaba diye
  6. 9 Kasım 2012
  7. SerHatice

SerHatice Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    bana da öyle dedi dr.um... vücudun kendini topalaması gerekiyor bence ondandır çünkü kolay değil kürtaj geçiryorsun gerekli vitaminleri alalım bu 3 ay içinde folik asit özellikle ... sonra kansızlık varsa onu yenelim sonrası Allah'a bırakalım... bir de tekrar düşük ihtimali olduğu için izin vermiyorlar genelde dşükten hemen sonra hamielik hüsranla sonuçlanıyor sanırım :2:
  8. 11 Kasım 2012
  9. pissa

pissa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim kalp atışlarını duymdığım için alındı birincisi. reglim düzene girdi 2.reglimi oldum.folik asiti kullanmayada başladım.bu aymı önümüzdeki ay mı başlasam karar veremedim
  10. 11 Kasım 2012
  11. yeliz035

yeliz035 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    geçmiş olsun canım. bende 2. hamileliğimde 5-6 haftalıkken düşük yaptım sonrada içerde kalanları temizlemek için kürtaj oldum. dediğin gibi doktorun önerisi 3 ay bekleyip 4. ay yeniden başlamaktı. ben 2 ay geçtikten sonra tekrar hamile kaldım. ilk başlarda düşük tehlikem vardı ilk 3 ay dinlenerek geçirdim. bi de çok kan kaybetmiştim düşükte kürtajdan beri düzenli kan hapı kullanıyorum. şuan herşey yolunda şükür ki. umarım seninde hayırlısı nezamansa o zaman gelir bebeğin.
  12. 14 Kasım 2012
  13. pissa

pissa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sana doktor 3 ay beklemeni söylemiş miydi. benimki düşük değil kendim direkt kürtaj oldum. bilmiyorum bi farkı olur mu.bana doktor bekle dedi ama ben beklemek istemiyorum:KK43: acaba bu ay denesem ve ola ki hamile kalırsam bi zararı olur mu
  14. 14 Kasım 2012
  15. pissa

pissa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    yazdğım mesaj gelmemiş:KK43:( sende benim düşündüğüm gibi olmuşsun.bende 2 ay bekledim vw 3.ayda başlamak istiyorum.acaba senin düşük tehlikesi bu erkenden hamile kalmakla mı alakalıdır. bana kürtajdan sonra hiçbirşeyde vermedi.sadece folik asiti hamilelik düşünmeye başladıktan 1ay önce kullan dedi
  16. 26 Kasım 2012
  17. bendendeli

bendendeli Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    İstanbul'da kurtaj oldugum doktor kurtajdan 40 gun sonra ilk adetimi gorecegimi, bir sonraki duzenli adetimi gordukten sonda da hamile kalmamda bi sakinca olmadigini soylemisti. Yalniz bu doktor rahmimde parca birakmis, bunu bilemedim, aylarca ara kanamam deva etti, 3 ayin sonunda baska bir doktora gittim tekrar kurtaj olmak zorunda kaldim. İinci kurtajimdan sonra 2 ay korundum sonra hemen hamile kaldim :) simdi hersey yolunda cok sukur. Allah kimseyi evlat yokluguyla ve acisiyla sinamasin.
  18. 26 Kasım 2012
  19. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim görüştüğüm dr lar 3-4 ay bekle dediler. arayı daha fazla uzatmaktan yana değiller, daha kısa süreli de olmasın...