Kızıma Alerjik Bronşit teşhisi kondu

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Zeynepsude tarafından 21 Kasım 2006 başlatılmıştır.

21 Kasım 2006
    Konu Sahibi : Zeynepsude
  1. :çok üzgünüm: Arkadaşlar kızıma alerjik bronşit teşhisi kondu.Devamlı öksürüyor.geceleri öksürmekten uyuyamıyor.Ne yapacağımı şaşırdım çok üzülüyorum.Hafta sonu
    alerji testi yapılacak.Böyle bir hastalıkla karşılaşan arkadaşlar var mı bu konuda beni bilgilendirebilirmisiniz.Geçiyor mu bu hastalık kalıcı mı hiç bilmiyorum ama kızım öksürdükçe benim içim gidiyor ne olur bana yardımcı olacak bilgiler verin teşekkür ederim.
  2. 21 Kasım 2006
  3. pamukelf

pamukelf Üye Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    canım çok geçmiş olsun küçükken bendede aynı hastalık vardı ama büyüyünce geçiyor sinüzite çeviriyor geçmiş olun canım korkma cidde bişey değil....öptm
  4. 21 Kasım 2006
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    Geçmiş olsun. Minik kuzucuğun bronşit oldu demek. Benim minik tırtılıma da geçen kış bronşit teşhisi koymuşlardı. Bu sene tekrarladı. 1 aydır uğraşıyorum valla. Ama allerjik bronşit hakkında bilgim yok. Allah şifa versin inşallah.
  6. 21 Kasım 2006
  7. Nar canım çok teşekkür ederim ilgine kızım 5 yaşında okula gitmiyor ama yuvada şuan. Doğal yolda öksürük için beni bilgilendirirsen çok sevinirm.
  8. 21 Kasım 2006
  9. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    zeynepciğim lütfen moralini bozma..küçük yaşta çocuklar bir sürü çeşit hastalıklar geçirebilirler bu doğaldır..ama büyüdükçe hiçbirisinden eser kalmaz..

önemli olan şey senin moralini yüksek tutman ve canını sıkmaman..
    çünkü kızının özellikle de şu aralar sana çok ihtiyacı olabilir..ona yeteri kadar destek olabilmek için moralini ve morale bağlı olarak sağlığını bozmaman yani güçlü olman gerek..

şimdiden geçmiş olsun..
  10. 22 Kasım 2006
  11. çok geçmiş olsun..doğuştan bende de vardı..kalıtsal bir hastalık.benimki biraz ileriydi,haftanın 3-4 günü hastahanelerde oksijen çadırlarındaydık.yün,toz,dumana vardı benim alerjim..test sonuçlarından çıkan maddelerden uzak tutman gerekiyor çocuğunu.aşılarım vardı benim ve 10-11 yaşıma kadar sürdü..bir daha kriz geçirmedim.fakat duyduğuma göre 40 yaşından sonra tekrarlarmış..allah korusun diyorum..ilaçların dışında annemin bana yaptığı bitkisel reçetelerin de büyük faydası oldu sanırım..
    3-4 tane ayva yaprağı,ayvanın kabubuğunu kalınca soy,elmanın kabuğunu da aynı şekilde..2 bardak su koy,hepsini bir tencerede 3-5 dakika kapalı şekilde kaynat.biraz dinlensin.bunu içsin.bu öksürük için birebir.bir kaşık balın ardından ılık ılık içir.
    ve bi'de vicks.akşamları bir güzel vicksle..öksürüğü bu da kesiyor.nefesini açıyor.yaşını bilemiyorum tabi vicks kullanılabilir bir yaş mı?
    tekrar çoook geçmiş olsun..
  12. 22 Kasım 2006
  13. canım geçmiş olsun öncelikle,benimde çocuklarım olmuştu küçükken sonra düzeldiler,dr bir dizi test yapacak ondan sonra ne olduğunu öğrenirsiniz,senin dikkat etmen gereken şeyler ise bulunduğu ortamda sigara içilmeyecek,evin içinde toz kalkmayacak,yattığı odada çiçek olmamalı,hayvan beslememelisiniz bide hergün düzenli bir şekilde temiz havaya çıkarırsan daha iyi olur ,ben hatırlıyorum dışarda lapa lapa kar yağarken bile hava alsın diye dışarıya çıkarıyordum iyi geliyodu temiz hava canını sıkma her şey yoluna girer canım.
  14. 23 Kasım 2006
  15. Hepinize ilgilinizden dolayı çok teşekkür ederim.İnanın içimi rahatlattınız.Allah hepimiznden razı olsun
  16. 23 Kasım 2006
  17. gecmis olsun zeynep..benim oglumada bugun alerji testi yapildi..insallah kolay atlatirsiniz canim..oksurdugu zaman benimde cigerlerim parcalaniyor seni cok iyi anliyorum..tekrar cok gecmis olsun.
  18. 23 Kasım 2006
  19. lale

lale Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşım benim küçük kızımdada vardı atlattık şükür,umarım sizde atlatırsınız temizlikte mutlaka sulu sistemle çalışan alet kullan yastıklarımızda yorganlarımızla yatağımızda mite denilen canlılar var ve bunların kendisinden çok dışkıları zrar veriyor kendi büyüklüklerinin 200 katı dışkı üretiyorlar bunları temizleyen ürünler var onlardan kullan birazda dikkat ettinmi korkma atlatırsın geçmiş olsun tekrar