Kızlar ACİLLL! Ankara'da doğum için HRS Hastanesi mi, GÜVEN Hastanesi mi?

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve artemissia tarafından 17 Kasım 2009 başlatılmıştır.

17 Kasım 2009
    Konu Sahibi : artemissia
  1. artemissia

artemissia Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Doğumuma sadece birkaç hafta kaldı ve şimdiye kadar doğumu Güven Hastanesinde yapmayı düşünüyordum, doktorum da dışarıdan gelecekti. Ama bir kaç gün önce doktorum HRS Hastanesini de düşünübileceğimi söyleyince kafam karıştı. Aslında ben de Güven Hastanesinin artık çok kalabalık olduğunu ve hastalarla yeterince ilgilenilmediği düşünüyorum ama yine de karar veremedim. Aranızda Ankarada Güven Hastanesi ya da HRS Kadın Doğum Hastanesinde doğum yapan var mı arkadaşlar? Hangisini tercih etmeliyim? Lütfen yardım eder misiniz?
  2. 17 Kasım 2009
  3. ladyDarbanvile

ladyDarbanvile Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben HRS de doğum yaptım ve çok ama çook memnun kaldım. Güven hastanesini bilmiyorum ama HRS tam anlamıyla harikaydı.
    En başta küçük ve kalabalık olmayan bir hastane. Butik otel tarzında. Daha girişde sakinliği ve rahatlığı hissediyorsunuz. Odalar güzel. Standart odada yatak+kanape(koltuk)+banyo var ve oldukça lüks. Suit odaları ise iki odadan oluşuyor. Anne ile bebeğin yattığı oda, birde gele gidenin, refakatçinin kaldığı oda. Bir de vip odası var ama ben bakmadım bile:)) Ben suit odada kaldım ve çok rahattım. Gelen gidenin kalabalığını sıkıntısını çekmeden geçirdim, iki günümü.
    Hastae persoeli çok ilgili ve alakalı. Hemşireler çok yardımcı oluyorlar. Müthiş rahatlatıyorlar. Sezeryanla doğum yaptım ve doktorum ile ekibi dışında oradaki personelde çok iyiydi. Yai ben rahat bir doğum geçirdim. Tavsiye ederim. Hatta ziyarete gelenler bile bu hastaneyi bilmiyorlarmış, konforu ve hizmeti karşısında şaşırdılar ve beğendiler.
    Yalnızca kafeteryası biraz tuzlu. Dışardan yiyecek getirmek yasak dediler diye ilk gün bir şey getirmemiştik ama kafeteryaya yaptığımız ödemeler sonunda ikinci gün dışardan getirdik, suyumuzu falan. Bir şey diyende çıkmadı.

HRS de ilgi konusunda şüphe duyma derim, tabi 5 ayda değişmediyse:)))
    Son düzenleme: 17 Kasım 2009
  4. 17 Kasım 2009
  5. artemissia

artemissia Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canım cevabın için çok teşekkür ederim, rahatladım biraz. Yanlış anlamadıysam sen de genel anestezi olmuşsun. Peki senin de doktorun ve anestezi uzmanın dışarıdan mı geldi, HRS'den miydi? kaydirigubbakcemile3
  6. 17 Kasım 2009
  7. jinjan

jinjan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben doğumum öncesi ankara'daki özel hastaneleri epey araştırmıştım ve hrs de bunların arasındaydı.
    hrs bende biraz amatör oldukları hissini oluşturmuştu ama ladyDarbanvile'in dediği gibi konforlu bir hastane olduğunu doktorum da söylemişti. ama bize özellikle doğum fiyatları, özel sigorta/sgk farki vb. konularda her seferinde farkli ve karisik bilgiler verdiler, biraz amatorce buldum bu taraflarini. ama tabi orada dogum yapan birinden daha iyi bilemem tabi ki.
    biz secenekleri en sonunda guven ve mesa'ya indirdik; bunun temel nedeni de sadece bu iki hastanede yenidogan uzmaninin var oldugunu ogrenmemizdi. en sonunda ulasim acisindan vs. bize daha rahat olmasi nedeniyle mesa hastanesi'ni tercih ettik ve her acidan son derece memnun kaldik.
    guven hastanesinde soyle bir durum varmis: hastanenin sgk'lilara baktigi bir bolumu, bir de ozellere baktigi ayri bir bolumu varmis. sgk'lilara bakilan bolum hem kalabalik hem de kalite olarak digerinden oldukca dusuk duzeydeymis.
    benim bildiklerim bunlar...
    bu arada dogumum temmuz ayinda gerceklesti, doktorum ve ekibi disaridan geldi, epidural sezeryan oldum ve dogum masraflarim ozel sigortam tarafindan karsilandi.
    secenekleri cok yonlu degerlendirmek gerekiyor ve benim sana tavsiyem dogum yapmadan gidip hastaneyi, dogum odalarini, yatan hasta odalarini ziyaret edip ozellikle de dogum hemsireleriyle gorusmen.
    kolay gelsin simdiden...
    Son düzenleme: 17 Kasım 2009
  8. 17 Kasım 2009
  9. artemissia

artemissia Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Teşekkür ederim jinjan. Tavsiyene uymaya çalışacağım canım:)
  10. 18 Kasım 2009
  11. ladyDarbanvile

ladyDarbanvile Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Benim doğum yaptığım doktorum Medicana'dan ayrılan Burak Bey'di. Doğum zamanı onun ayrılışına geldi ve Burak beyi takip ettik bizde:) HRSde doğumu yaptırdı. Epidural sezeryan oldu doğumum. Anestesi uzmanı doktor ile Burak bey ve doğuma gelen Ömer bey dışarıdan ekip olarak geldiler. Ödemeye gelince, biz doktorumuza yaptık. Hastaneye sadece suit oda farkı ile bebişe uygulanan istisna bir kaç durumun farkını verdik.
    Sein doktorunda dışarıdan geleceğine göre fiyat konusunda o yönlendirir.