Kızlar hamilelikte sarımsak yemek bebek için yararlı mı zararlı mı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve glupglup tarafından 11 Ocak 2010 başlatılmıştır.

11 Ocak 2010
    Konu Sahibi : glupglup
  1. glupglup

glupglup Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    İnternette araştırdım ama ne zararlı ne zararsız olduğuna dair herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Ben hamileliğimin başından beri bol sarımsaklı yiyecekler yiyorum grip yada hasta olmamak için. Acaba iyi mi yapıyorum kötü mü bilemiyorum. Yorumlarınızı ve bildiklerinizi paylaşmanızı bekliyorum
  2. 11 Ocak 2010
  3. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    bişey olacağını sanmam ama abartma fazla yine de herşeyin fazlası zarar çünkü
  4. 11 Ocak 2010
  5. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sarımsağın içindeki allicine maddesi çok etkili bir maddedir fazla tüketme tabiki herşeyin fazlası zarar ayrıca senin yediğin besinler amnion sıvısının tadını değiştiriyor bunu unutma ona göre beslen çok acılı çok ekşi çok baharatlı yeme dili yanmasın tatlı kuzucuklarımızın
  6. 11 Ocak 2010
  7. nilse1978

nilse1978 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kuzucum hamilelikte sarımsak yemek çoook faydalıdır hatta hergün bir diş mutlaka yutun derler banada hep diyolar ama unutuyorum yemene devam et afiyet olsun :)
  8. 11 Ocak 2010
  9. nacize

nacize Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    uyy aklıma mantı geldi gidip yapameyvahedigeldismile
  10. 27 Şubat 2013
  11. 2000dnf2000

2000dnf2000 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Arkadaslar ben 5 haftalık hamileyken boğazlarım kaşiniyordu ve hap yutamadığım icin sarmisak yutayım dedim. 3 dış yuttum. Gerçi bende abarttım biraz ama. Ertesi gun kasıklarımda bir agri anlatamam. Disaridayim o ara. Hemen oturdum bir yere. Gözlerim karardı, soğuk ter döktüm. Sanırım tansiyonum yerlerdeydi. Eve bi gittim kanamam olmus. Doktor igne yaptırdı hemen. O gece kanamam devam etti. Ayağa kalktıkca kanamam geliyordu bu sefer koyu kirmizi. Sanki adet oluyordum. Kendi kendime acaba hamile degilmiydim de adet oluyorum diye düşündüm. Aklımdan bin bir şey gecti. Bir daha kanamam olmadı cok sukur. Hamileliğim devam ediyor. Dr dedi ki gerekirse antibiyotik veririz ama sakın bitkisel birşeyler alma. Çünkü onların etkisini bilmiyoruz. Ahududu cayı falan içiyordum onu bile içme dedi. Sarmisagin soğanı yemeklere bol bol koyun arkadaslar. Ama sakın yutmayın. Sarmisagin sokturcu etkisi var sanırım. Beni mahvetti anlayacağınız.
  12. 28 Şubat 2013
  13. Thcee

Thcee Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Hergün 1diş yutmak tavsiye ediliyor rahmi güçlendirdiği için.ben faydalı biliyorum ama çiğnemeden yutmak faydalı sanırım diğer türlü pişirmeden yemeklere katmak değil
  14. 4 Mart 2013
  15. 2000dnf2000

2000dnf2000 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canım ben çığ yuttum 3 diş. O yüzden artık korkuyorum. Yutmam herhalde hamileliğim süresince.