Kaş kaldırma

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve Elif tarafından 14 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2006
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Aktif Üye Yönetici Editor

Beğenileri:
    232
    Ödül Puanları:
    63
    Özel Mesaj At
    Kaşlar yerçekimi etkisiyle ya da yaşın ilerlemesiyle dokularda oluşan gevşeme ile birlikte normal pozisyonundan daha aşağı doğru sarkabilir. Kaşların sarkması sonucunda yüzde yorgun, üzgün ya da başka istenmeyen ifadeler oluşabilir. Bunlar dışında bazı hastalıklara bağlı olarak da kaşlarda sarkma görülebilir. Bunlar arasında, yüz felci, tümörler sayılabilir. Bazı ileri durumlarda hastanın görüşünü engelleyecek derecede sarkma olabilir.

Kaş kaldırma ameliyatları, üst yüz ya da alın germe ameliyatı ile birlikte, blefaroplasti (göz kapağı torbalarının alınması) ameliyatı ile birlikte ya da tek başına uygulanabilir. Kaşlarda sarkma veya düşüklük söz konusu olan durumlarda alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir.

Kaşlarda herhangi bir sarkma söz konusu olmayıp sadece dış kenarlarının kalkması arzu edildiğinde alın germe işlemine gerek yoktur. Tek başına kaş kaldırma girişimi lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyat, saçların arasından yapılan birkaç santimlik kesi içinden girilerek kaşların altındaki dokuların yukarıya doğru asılması şeklinde yapılır. Ameliyattan sonra rahatsızlık verecek derecede ağrı oluşmaz, kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Ameliyatı takiben 2 gün sonra banyo yapılabilir. Ameliyat, saçlı deri içinden girilerek yapıldığı için izler dışarıdan bakıldığında gizli kalır ve görünmez.

kaynak:kutlusevin.com
  2. 3 Ekim 2007
  3. xxbademxx

xxbademxx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende kaşımı kaldırmak istiyorum yorgun ve üzgün halde görünüyorum kaça patlıyo acaba ve daha sonra sarkmalar meydana geliyomu ????
  4. 16 Kasım 2007
  5. extra

extra Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At

Merhaba sana '' iple kaş asma'' yöntemini önerebilirim. Ağrı yok acı yok, üstelik 1000-1500 ytl arasında. daha sonra sarkma derken de, en kötü ihtimal operasyon geçirmeden önceki haline dönersin... Üstelik 15-20 dk. sürüyo, sosyal yaşamını etkilemiyor.........şakkıdı
  6. 18 Kasım 2007
  7. angel-24

angel-24 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    yaa aslında bu kaş kaldırma olayını bende düşünüyorum ama ufakta olsa emeliyatlar beni hep korkutmuştur.. bu arada ben çok kalkık kaşın ifadeyi sinirli gösterdiğini düşünüyorum o yüzden yaptırırsam hafif bir şekilde kaldırtırım..sengözlerimebaksanab

bide yaptırıp memnun kalan varmı aranızda . hangi doktoru tavsiye edersiniz.???:uhm:
  8. 18 Aralık 2007
  9. rosenoire

rosenoire Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    canım iple asma yönteminde kalıcılık birkaç ay sürüyor ,ikinci yöntem saçlı derinin içinden kesi yapılıp kaşlar yukarı çekiliyor yöntem kalıcı ama kesilen bölgede muhakkak kellik oluşuyor birde endoskopik kaş kaldırma var bu hastanede yapılıyor saçlı deride birkaç delik açıp kasları yukarı alıyorlar en iyisi bu ama bana kalırsa bu yöntemler için çok gençsin ilerde yaptıracak birşey kalmaz bence 40 yaşına gel ihtiyacın olursa yaptır .Canım inan estetik operasyonlar ancak çok gerekli olunca güzel sonuç verebiliyor yoksa en küçük birşeyi kafaya takıp yaptırdın mı asla memnun olmuyorsun mesela göz kapağı operasyonu çok basit gibi görünsede geri dönülmeyecek korkunç sonuçlar doğurabiliyor göz yuvarlaklaşıyor,altı aşağı çekiyor,sonra bunları düzeltmek için uğraşıyorsun bütün psikolojin bozuluyor ancak gerekli ise kişiyi çok rahatsız ediyorsa yapılmalı birde genç yaşlarda ancak burun ameliyatı, dudak dolgusu olabilir tabi canım bunlar benim fikrim ve tabiki tecrübelerim.:1no2:
  10. 25 Aralık 2007
  11. ESPRIT

ESPRIT Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende istiyorum ve bugün bir drla iletişime geçtim..kaş asmanın kalıcısı da varmış ve fiyatı 1,500 dedi..bence operasyon olarak gayet uygun fiyatı ve ben hemen yaptıracağım ..paylaşırım sizinle
  12. 19 Ocak 2008
  13. rosenoire

rosenoire Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    canım ne oldu kaş astırma yaptırdın mı merak ediyorumfisfisfis
  14. 25 Ekim 2008
  15. aysima01

aysima01 kaf-kef Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At

yaptırdıysan paylaş hadihihoyyyt
  16. 10 Kasım 2008
  17. daylight

daylight Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    hanımlar ehil ellerde yapılan botoksla çok güzel kaş kalkıyor hani operasyona ciddi nakit lazım bir de geri dönüşü yok bence ip germe ve botoks derim lütfen yaptırın düşük kaş cok yaslı ve mutsuz bir yüz ifadesi veriyor
  18. 11 Kasım 2008
  19. swet2006

swet2006 ÇOK FİKİR, TEK ÇÖZÜM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    daylight ciğim sen yaptırdın mı? eğer yaptırdıysan tecrübeni bizimle paylaşırmısın?