Kaale alinmamak?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve ..MELEK.. tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

16 Aralık 2009
    Konu Sahibi : ..MELEK..
  1. ..MELEK..

..MELEK.. O artik 3. sinifta =) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Cok sinirliyim su anda. Birilerine bunu anlatip icimi bosaltmam lazim, gercekten icim icimi yiyor.
    Bazi insanlar internet ortaminda ve yuz yuze olunan ortamda cook farklilar. Benim etrafimda bircok ornegi var. Neyse konuya giriyim. Akranim, arkadasim degil, sadece cok sevdigim eski bir ogretmenim bahsi gecen kisi. Kendisini ara ara ziyarete okula giderim, yani senede 2-3 kere filan. Ve her ziyaretine gidisimde uzun uzun konusuruz ve bana hep ona e-mail atmami ve bagimi koparmamami soyler, buraya kadar cok guzel. Ama gelin gorun ki kendisinin berbat bir huyu var, atilan mesajlara cevap yazmamasi gibi! Anlamiyorum ya, gercekten bircok sey dusunuyorum, neden cevap almiyorum diye. Hatta yuzune bile soyluyorum bunu, "mesaj atmami istiyorsunuz ama atinca da cevap yazmiyorsunuz" diye. Birseyler soyluyor iste, unuttugunu, vaktinin olmadigini, mesajin ulasmadigini falan filan. Ama hala da israrla ona yazmami, haberdar etmemi istiyor. Yani beni sevmiyor, gorusmek istemiyor desem, o da tam uymuyor duruma. En son mesaj atip ziyaret etmek istedigimi, benim icin vakti olup olmadigini sordum. Ve tahmin edersiniz ki cevap yok. Inanin cok sinirliyim ve daha kotusu kendimi kaale alinmamis gibi hissediyorum. Bu durum bana kendimi cok degersiz hissettiriyor. :sinifsinif::sinifsinif: Arkadasim filan olsa ciddi bir tartisma gecerdi aramizda eminim, ama ogretmenim diye saygimdan birsey yapamiyorum. Siz ne dersiniz? Sizin de basiniza geliyor mu boyle seyler? Ve en cok merak ettigim sey sizce nicin bana hic geri yazmiyor?

2. 16 Aralık 2009
  3. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.154
    Ödül Puanları:
    488

belki mesaj cekmeyi sevmiyordur...
    birde ara sor bakalım...

4. 16 Aralık 2009
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.639
    Ödül Puanları:
    463
    neden bunları onunla yüzyüze konuşumuyorsun?
    bazı insanlar o kadar kibardır ki, ve o kadar çok nezaketen gidelim gelelim görüşelim vs.. derler ki öyle düşünmedikleri halde,
    karşı taraf yanlış anlayabilir.
    gidilen misafirlikte allah aşkına gene gelin, sakın arayı soğutmayın diye diye misafiri yollayıp, kapıyı kapatınca, öff bıktım bunlardan bi daha gelmeseler keşke diyen ev sahibi gibi.... tabi misafir öyle uğlanınca tam tersini düşünüp tekrar takrar gelir... benim başıma gelse, burdaki ev sahibi gibi bi insan olduğunu düşünür ve aramam, madem maillerini okumuyor, gelmedi diyor, vakit yok falan diyor neden mail atmanı istiyorki, ben olsam aramam sormam düşünmem
    ama tabii sen yinede açıkca bunları konuşup emin ol derim

6. 16 Aralık 2009
  7. evet bazıları boyle oluyor, cevap alamıyorsun bence mesaj yazmakta zorlandıkları icin veya bilmedikleri icin...Bisey sorucam bu ogretmenini o kadar cok mu seviyorsun ki yilda 2-3 kere ziyarete gidiyorsun yani uzun uzun konusuyoruz diyosun, seni bi dost gibi anlayabiliyor mu?

8. 16 Aralık 2009
  9. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    valla maillerime bakmayı ve cevap yazmayı hiç sevmiyorum ben.
    telefon etseydiniz. ben arkadaşlarımla tanıdıklarımla telefonla konuşurum.
    bu arada açılmamış tam 807 iletim varmış. oyyyy

10. 16 Aralık 2009
  11. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.639
    Ödül Puanları:
    463
    bunu söylediğin iyi oldu sana bi daha mesaj atmıyım:roflol:

ama karşı taraf kendisi mail at diye ısrar ediyo arkadaşlar, herhalde maillerini okumasa ısrar etmez, valla bu zamanda mail çok önemli bir hal aldı, ben gün içinde sık sık kontrol ederim şahsen, bizim anaokulunun yönetimi bile velilerle mail yoluyla iletişime geçiyor

Son düzenleme: 16 Aralık 2009
  12. 16 Aralık 2009
  13. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    ben kendisi ile iletişimi toptan koparırdım ...
    çok değer verip,merak ediyorsa da o ulşamyı deneyecektir zaten !
    benimde bunları dile getirebilecak o rahat ortamım olur..

14. 16 Aralık 2009
  15. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cevap alamiyorsam belki bir aksilik olmustur diye 2. sans veririm kisisine gore baktim ses yok.bir daha yazmam..:1ninca:

16. 16 Aralık 2009
  17. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    belki de sorunları vardır. sürekli bana mesaj at deyip cevap vermiyorsa, mesaj kutusundaki bir sürü maili görüp "beni arayıp soran var" diye tatmin ediyordur kendini. insanlar değişik yani...

18. 16 Aralık 2009
  19. ..MELEK..

..MELEK.. O artik 3. sinifta =) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Mesaj diye genelledim ama bahsettigim sey e-mail ve son olarak facebook mesaji idi. Cep telefonu kullanmadigim icin telefon mesaji ve telefon etme imkanim yok.

Boyle de dusunebilirdim, ama sanmiyorum sadece nezaketen soyledigini, cunku birtek e-mail degil, yuzyuze de gorusmek istedigini soyluyordu ara ara, hatta tel. numarami istemisti de, telefon kullanmadigim icin veremedim.

Evet cok seviyorum ve samimiyiz. Beni dinliyor, anliyor. Yilda 2-3 kez okulda ziyaretine gidebiliyorum. Bana kalsa daha sIk bile giderim, ama birbirimize uzagiz, ben okulum dolayisiyla farkli bir sehirde oturuyorum. Benim babam bu sehirde ve babama her gelisimde ogretmenime de ugruyorum.

Yukarida bahsettigim gibi, telefon kullanmiyorum. Ama maillerine hergun bakiyor. Bir arkadasimizin da bahsettigi gibi, burda e-mail kullanmak cok yaygin, bu onun okul e-mail adredi ve hergun birkac kez bakmak mecburiyetinde; cunku iletisimin onemli bir parcasi e-mail burda. Yurtdisindayim ben bu arada.

Arkadasim filan olsa coktan kavga bile eder yol verirdim bunun icin, cunku cok sinir bozucu bir durum. Ama karsidaki ne yazik ki ogretmenim ve benden buyuk, o yuzden ona yuzune karsi oyle sitem filan edemiyorum. Ama bir dahaki yuzyuze gorusmemizde kesinlikle bunun bana nasil kotu hissettirdigini soyleyecegim nazikce. :)

Ben onun e-mailime 1 ay sonra cevap yazdigini da gordum, hic cevap yazmadigini da, 10 dk icinde cevap yazdigini da... Hic de bilemiyorum yani, belki de bana 10 gun sonra cevap verir, belki de vermez. Hala bekliyorum.

Bu arada, kendisi cok unutkandir. Belki de bir ara cevap atarim diye dusunup unutmus da olabilir en iyi ihtimalle. Ignore edildigimi dusunmek istemiyorum. :1no2:

Hepinize ilginiz icin tesekkur ederim. Bu konunun takipcisiyim. Sizden gelecek her fikir benim icin onemli.