Kabanları kuru temizlemeye vermektese...

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve marjinalfaydali tarafından 28 Eylül 2009 başlatılmıştır.

28 Eylül 2009
    Konu Sahibi : marjinalfaydali
  1. marjinalfaydali

marjinalfaydali http://www.ispanak.com.tr Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
    Selam herkese. Az önce günlerce kuru temizlemeciye verip vermemeyi düşündüğüm taşındığım, en sonunda kendim yıkamaya karar verdiğim kaşe kabanımı yıkamış bulunuyorum. zemuszemus

Sonuç süper. Küvetin içine ılık su ( 30 derece civarı) doldurup yün şampuanıyla köpürttüm ve kabanı içine düzgünce serip biraz beklettim. En çok kirlenmiş olabilecek yerlerini( yaka, kol ağzı, koltuk altları) elimde bastırarak o bölgelere su giriş çıkışını artırdım.Sapsarı bi su aktı .1senede oluşan kir bu .Kendimden utandım :kedi: naniknanik

Sonra, hiç sıkmadan, çamaşır askılığına sererek kuruttum. Böylece sadece suda bekletip sererek hem neredeyse montun 1/4ü kadar olan kuru temizleme parasını vermedim, hem de kuru temizlemecilerin kimyasal ilaçlarını kabanımda taşımaktan kurtuldum.

Tavsiye ederim. kaydirigubbakcemile5

2. 30 Eylül 2009
  3. EU3

EU3 Guest

Bende denesemmi acaba :)))korkiyorumm ama kırışmadımıı pekii.Gerçii hiç sıkmam yapmamışsınn..Ütülerken falan çekme hissettinmii.Dur bende yarın deneyim :roflol:

4. 30 Eylül 2009
  5. EU3

EU3 Guest

Hadi bakalım kolları sıva ball yarın :)))bakalım kaban ne hal alıcak :roflol:

6. 1 Ekim 2009
  7. ysl_cinema

ysl_cinema ATATÜRK'ümü çok seviyorum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bence cok kaliteli montlarinizi denemeyin ne olur ne olmaz sonradan uzulmeyin:eek:

8. 1 Ekim 2009
  9. EU3

EU3 Guest

Aslında benimki kaliteli ama :))kafaya koydumm birkere şimdii kabanımı çıkardımm bugün yıkıycam onu havada güzell hemencik kurur:roflol:aslında içini okudum su ile yıkama yapmayın diyorlar :roflol:aman hiçbişi olmazzzz benceşakkıdıBenim kuzenimm krem rengi kabanını çamaşır makinasına atardıı şmdi aklıma geldi:smiley-cool:

10. 1 Ekim 2009
  11. EU3

EU3 Guest

Benim şansıma ne deyim ben şimdii hava yağmaya başladıı dün yaz havası bugün kış havası :))))kabanı yıkadımm yumoşladım:roflol:şimdii çamasırlıga serdım ıslak ıslak sizmeye başladııı

12. 1 Ekim 2009
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    bende denemeye cesaret edemem..
    o su birikintisiyle kuruyan bir kabanıda giyemem açıkçası.
    herşeyden sıkıp yılda bir bu tür şeylerin kuru temizlemeye verilmesi taraftarıyım.

14. 1 Ekim 2009
  15. EU3

EU3 Guest

Bocuğumm ama su birikintisi temiz su kii :))

16. 1 Ekim 2009
  17. papatya16

papatya16 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Kaşe kabanımı bende yıkamaya güvenemem birşey olur falan diye...
    Aslında sen kendin uğraşırken de aynı masrafı yapıyosun bence...
    Emeğin,uğraşman,su parası aynı hesaba denk geliyor....
    Bende kuru temizlemeye verilmesi taraftarıyım en azından aklım kalmamış oluyor...

18. 1 Ekim 2009
  19. EU3

EU3 Guest

VALLA mis gibi oldu kaşe kabanım :icecream: