Kabarık, tülenen, çabuk uzamayan, inatçı saçı olanlar!

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve BENRUYARUYA tarafından 2 Kasım 2010 başlatılmıştır.

2 Kasım 2010
    Konu Sahibi : BENRUYARUYA
  1. BENRUYARUYA

BENRUYARUYA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar saçlarım kalın telli, çok gür, iri dalgalı, kupkuru, jöle sürmezsem tülü tülü ve katır kutur olan, çabuk uzamayan ve inatçı bir saçtı taaki iki hafta öncesine kadar! İki hafta belki çok kısa gibi görünebilir ama benim saçlarımın teslim olması için yetti. Saçlarım yaptığım kür ve şampuanın etkisiyle kendini bıraktığı için mi uzadı gibi oldu yoksa gerçekten mi uzadı bilmiyorum ama boyunda belirgin bir değişiklik oldu iki haftada. Geçenlerde kuaförüm bile farketti, hatta kaşlarımı alan bayan şaşırdı sen jölesiz dışarı çıkmazdın nasıl oldu dedi. Saçlarımın rengi jöle sürmediğim için daha belirgin oldu, artık saçlarım kazık gibi olmuyor, saçıma her banyodan sonra yarım ton jöle sürmüyorum artık :KK64:

1. olarak sinamekili kürü yapıyorum haftada bir defa.
    2. olarak da sarımsak ve çeşitli yağlardan hazırladığım şampuanımı kullanıyorum. Şampuanı bir kere hazırlıyorum sonra bir daha uğraşmıyorum, pratik oluyor.

Sinamekili kürü bilmeyen yoktur artık ama sarımsaklı ve çeşitli yağlardan oluşan şampuanımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım dener ve siz de memnun kalırsınız. Ayrıca tarifi vermeden önce şunu belirteyim kesinlikle sarımsak kokmuyor, aksine harika bir kokusu oluyor şampuanın, gün boyunca hareket ettikçe karanfilli güzel bir koku geliyor.

400 gr bir şampuan için tarifim. 6-7 diş sarımsağı ayıklayıp üstünü geçecek kadar sütte 3-4 dakika kaynatın, sonra sütten alıp ince ince doğrayın ve şampuanızın içine atın, daha sonra içine yarım küçük şişe çam terebentin, yarım küçük şişe çamterebentin yağı, menekşe yağı, üzüm çekirdeği yağı ve çörek otu yağı katıp, avcunuzun ortasıyla aldığınız karanfilleri bir poşete koyup bardağın arkasıyla ezip şampuanın içine onları da katın, iyice çalkalayıp kullanabilirsiniz. Her kullanmanızdan önce kesinlikle çalkalamayı unutmayın. Ben banyodan çıktıktan sonra saçıma elidorun 7/24 durulanmayan saç kremlerinden sürüyorum (önceden jöle ve köpüğün dışında ne kullanırsam kullanayım bonusa dönüyordum) saçlarım harika oluyor. Bu formül içindekiler itibariyle hem dökülmeyi önlüyor, hem çabuk uzatıyor hem de içindeki çamterebentin sayesinde saçın yatışmasını sağlıyor. :KK12:
    Beni tanıyan herkes saçımdaki olumlu değişimi hemen farkediyor, umarım sizde de işe yarar. :KK12:

2. 3 Kasım 2010
  3. simeron

simeron TATLIŞ'yla çok mutlu :)) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    uzattı derken saç boyun nerdeydi cnm? Ve şuan nerde?

4. 3 Kasım 2010
  5. BENRUYARUYA

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Canım saçım kat kat ve arkadaki en uzun nokta sütyenimin arkasındaki kopçaya değmiyordu bile, şuanda kopçanın altında boyu. 2 cm den fazla uzamış ya da kendini mi bıraktı bilmiyorum ama her gören saçların iyi uzadı bu aralar diyor, kalemi kağıdı kapan yanıma geliyor işyerinde :))) :KK66:

6. 11 Kasım 2010
  7. BENRUYARUYA

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Saçlarımı merak edenler herkese açık albüm yaptım bakabilirler, bir ay önceki hali diğer albümlerimde var ama onlar herkese açık değil.

8. 12 Kasım 2010
  9. nilsolt

nilsolt [o8.o9.2012]....<3 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bilgiler için çok teşkkür ederim benimde saçlarım acayip döküülüyo :S çok üzülüyorum bunaa çok boyamıştım bundan 6 7 ay öncesine kadar dediklerini uygulcam ilk fırsatta

10. 13 Kasım 2010
  11. BENRUYARUYA

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Canım inşallah sende de işe yarar. Arkadaşlarımdan kullanıpta memnun kalmayan olmadı. Hele bir tane arkadaşım varki, zavallımın saçını kuaför yaktı, kızın o güzelim saçları çalı süpürgesi gibi oldu, sonra o upuzun dalgalı saçlarının yarısını kestirdi, saçları ne düz duruyor ne dalgalı, fön çekiyor tiftik tiftik bir tuhaf duruyor, fön bile doğru dürüst tutmuyordu, o yılan yağıyla da ayrı bir kür ekledi benim bakımlara, ikinci haftası ama saçı fön çektiğinde düz duruyor, eskiden banyoda sanki kafama çamur sürmüşüm gibi bir tuhaf oluyordu diyordu şimdi akışkan oldu farkediyorum diyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum, ışıl ışıl bakımlı duruyor saçlar, bir de o kadar hızlı uzuyor ki, banyoda eskisi gibi dökülmüyor saçlarım.