Kabızlık için activia, yovita yoğurt yiyenler!!!!

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve ebuka tarafından 6 Haziran 2008 başlatılmıştır.

6 Haziran 2008
    Konu Sahibi : ebuka
  1. ebuka

ebuka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben doktoruma sormadım ama bir arkadaşım 6 aylık hamile, dün onunla konuşurken İstanbula geldikten sonra düzenli activia yoğurt yiyemediğimi, bu yüzden de yeniden kabızlık çektiğimi söylediğimde bana çok kızdı.
    O da yemek isteyip sormuş doktoruna. Doktoru bu yoğurtların normal yoğurt olmadığını, içindeki bir maddenin de bebeğe zarar verdiğini söylemiş. Sadece bilgi vereyim dedim. İsterseniz doktorunuza danışın. Ama benim gibi sormadan yiyenler ve de yiyin die arkadaşlarına da söyleyenler yemesinler. Ben de iyi gelio diye herkese yiyin diyodum benneyaptımki
    Herkesten özür dilerim benneyaptımki a.s.

2. 6 Haziran 2008
  3. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sımdıye kadar hıc yemedım ama doktorum her yedıgın naturel olsun demıstı

kabızlık sorunu cok yasıyorum ama allahtan taze kayısı cıktı rahatladım
    hergun 3-4 tane yıyorum sorun olmuyor

4. 6 Haziran 2008
  5. sweet curse

sweet curse annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    88
    canım merhaba.bende eylül annelerindenim.gezerken yazını okudum.öncelikle sorunsuz bi hamilelik ve hayırlı doğumlar dilerim.
    bende folik asiti bırakıp kan ve vitamin ilaçlarına başladığımda kabızlık sorunu yaşamıştım.hatta çok aferdersiniz 4 gün tuvalete girememiştim.dr.um tabiki ilk önce lifli gıdalar yememi ve bol su içmemi önerdi.eğer devam ederse activia yoğurtlardan yiyebileceğimi söyledi.hatta ben yinede activianın sitesine girip inceledim.orada hamilelerin yiyebileceği yazıyordu.ama tabiki siz dr.nuz ne söylerse onu yapın.çünkü her dr.un söyledikler ve yaptıkları farklı olabiliyor.

6. 6 Haziran 2008
  7. ebuka

ebuka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Çok çok teşekkür ederim ya. Duyduğumda nasıl üzülmüştüm anlatamam. Bu doktorların işine de akıl sır ermiyorfisfisfis. Benim başka çarem kalmamıştı. Herşeyi denemiştim, doktorun verdiği ilaç dahil.
    4-5 gün değil, 1 haftayı geçiyordu. Ben de siteye bakıp karar vermiştim ama o arkadaşımın doktorunun söylediklerini duyunca panikledim biraz. Demek her doktor farklı düşünüyo. Bu da bi ilginç yani. En azından rahatladım. Tekrar sağol.a.s.

8. 7 Haziran 2008
  9. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    hiç yemedim allaha şükür ki hiç kabızlık sorunu da yaşamadım

10. 11 Haziran 2008
  11. yesimexpo

yesimexpo facebook/nsnbaby Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    ben yovita yiyordum 8 kutu bitirdim walli iyi gelmişti
    dr a sormuştum almadan olur yiyebiirsin demişti
    ama şimdi içime kurt düştü yaaa...

12. 14 Ocak 2009
  13. cesurveguzel

cesurveguzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bende bi süre yedim iyi geldi. ama söylendiği gibi 2 hafta sonra başlıyor etkisi. ve epey bi iyi geliyor. ama bırakınca gene aynı. belki 2 ay falan devam edilirse bağırsaklarda alışır ve düzenlenir. malüm kış ayında kabızlık biraz normal galiba birde meyilli olunca. havalar ısınınca gevşemede oluyor. bu aylarda bu tarz zararsız maddelerle kabızlıkla mücadele edebiliriz. sonrası allah kerim...

14. 14 Ocak 2009
  15. siarfim

siarfim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ebukacım doktor görüşleri ve tavsiyeleri arasında fark olabiliyo, benim doktorum hamileyken ara öğünlerde yememi tavsiye etmişti, ben yemedim gerçi hiç kabızlık için kuru kayısı iyi geldi bana..

16. 30 Ekim 2011
  17. gamzeli1986

gamzeli1986 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde kabızlık sorunum var:KK14:Yeni konu açamak istemedim.Bende activia yoğurt yemek istiyorum sanırım bu soruna çare oluyormuş.Fakat ben meyveli yoğurt yiyemiyorum.Bu yoğurdun sadesini almam lazım ama sade yoğurduda yanlızca yemeklerin yanında tüketebilirim. Activia yoğurdu yemeklerin yanında tüketsem yinede faydasını görürmüyüm acaba?:26:

18. 30 Ekim 2011
  19. ekim.29

ekim.29 Allahumme Ya Mübdi Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    148
    ben ocak annesi olcam ama kazbızlık başlıkğını görünce daynamdmm size tavsiyemm günde mutlakaa 1 2 tane yeşil elma 1 2 tane mandalina birde en önemlisii FISTIK GERÇEKTEN ÇOK GÜSEL BAGIRSAK ÇALŞTIRIYOOO SABAH VE AKŞAM 5 6 TANE YEYİNN BENDE SÜPER ÖTESİ İŞE YARADIII