kabızlık problemi..

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve NAZEYCEM tarafından 27 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : NAZEYCEM
  1. NAZEYCEM

NAZEYCEM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    daha öncede yazmıştım kızımdaki kabızlık konusunda söylediğiniz bi çok şeyi yaptım erik kayısı ne bilim herşeyi oturma banyosu dediler onuda deniyoruz ama kızım bunların hiçbirini yemiyo ve yaptıramıyoruz bi ağlama tutturuyor ağladığı zaman bu sefer huyudur istifar eder napacağız biz bunları nasıl alıştırabiliriz psikologdanda anlamazki 3 yaşındaki çocuk nasıl alıştırcaz yardım nolur yapmıyor yapmıyor diye olumsuz olmak istemiyorum ama gerçekten böyle offf offf

2. 27 Mayıs 2010
  3. ronyam

ronyam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cok uzuldum arkadasim gecmis olsun ilaclari yokmu kabizligin yag iceren suruplari var,benim kizimda az cekmedi istahsizdi cok, genelde istahsiz cocuklarda oluyor, 3 aydir kizimda kabizlik problemi sona erdi, iceceklerden cok ver,yapmasi icinde zorlama, ben yurtdisinda yasiyorum doktorum saft ver dedi eskiden vermiyordum saglikli bulmuyordum, ama faydasi oldu sanirim hergun severek bir bardak iciyor, insallah en kisa surede bu kabizlik belasindan kurtulursunuz aklima bir sey gelirse yazarim ...kolay gelsin

4. 27 Mayıs 2010
  5. NAZEYCEM

NAZEYCEM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim saft nedir ?

6. 30 Mayıs 2010
  7. Chitlenbik

Chitlenbik Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    Saft meyve suyu demek... Şeftali yada kayısı ver bence aç karnına....

8. 1 Haziran 2010
  9. sirga

sirga Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kayısı kabızlığa mutlaka iyi gelir ama sakın şeftali verme kabız yapar şeftali

10. 1 Haziran 2010
  11. melekce

melekce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canim benim bir arkadasimin kizindada vardi kabizlik sorunu doktor 7 yasina kadar ilac kullanmasini onerdi.sakin zorlama bol bol su ve arkadaslarib dedigi gibi meyve suyu ver ve asla zorlama bu yastaki cocuklar cok inatci oluyorlar.

12. 1 Haziran 2010
  13. balperisi

balperisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    775
    Ödül Puanları:
    153
    ayni sorunu kiz kardesimde yasadi.3-4 yasalrindayken tuvalete gidiyor ama bir turlu yapamiyordu.
    Klozette dakikalarca beklerdi ikindikca ayaklari titrerdi. Sonra da midesi bulanmaya baslardi.
    Kuru kayisi,erik hosafi vs. hepsini denemistik.Karni cok siskin oldugunda acile goturup lavman yaptirdigimiz bile olmustur. Su anda 6 yasinda ve yaklasik 1 yildir duzenli olarak tuvalete gidebiliyor.(sonradan surpriz kardesim, elimde buyudu cadi:asigim:) Annem muz yedirmezdi fazla..

Eger kuru kayisidan tiksiniyorsa hic bu bahsi etmeden kabizliga iyi gelen farkli bir gida bulup, ornegin meyve yerken, hep birlikte yiyebilirsiniz.Farkinda olmaz boylelikle

Son düzenleme: 1 Haziran 2010
  14. 1 Haziran 2010
  15. zehra61

zehra61 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    kuru gıdalardan abur cuburlardan uzak tutun çorba ve sulu yemekler yedirin
    armutta kabızlığa iyi gelir meyve suyundan çok meyvenin kendisini yedirin daha iyi geliyormuş o zaman

16. 1 Haziran 2010
  17. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.501
    Ödül Puanları:
    238
    Çocuk cerrahına götürmelisiniz. Kabızlık durumu psikolojik mi fizyolojik mi saptansın. Vereceği ilaçları düzenli kullanmanız gerekiyor. Merak etmeyin barsak düzenleyici ilaçları çocuk 1 yıl kullansa da bir zararı yokmuş. aynı sorun bizde 1 yıldır mevcut 3 aydır çocuk cerrahına gidiyoruz. Benim oğlumda kayısı meyve falan yemez. Kompostu içiyorsa öyle deneyin. Hazır meyve suyu seviyorsa içine katın. Bol bol su içmeleri gerekiyor,içmiyorsa meyve suyu vermeye çalışın.

Bizdeki durum psikolojik olduğu için psikoloğa da götüreceğiz. Psikologtan anlamaz demeyin. Bir çok çocuğun yeme bozuklukları psikologların uyguladığı davranış terapileriyle düzeliyormuş. Çocuk cerrahı bu şekilde düzelen bir çok hastası olduğunu söyledi. Biz ilaç kullanmamıza rağmen yine kabız oluyor. Çünkü psikolojik acıdığı için kendini sıkıyor. Beslenme düzeni de berbat olduğu için hep kabız oluyor.Biz de sürekli anlatıyoruz bir yıldır, ama anlamıyorlar işte. Böyle çocuklar kaka olayını çok saplantı yapıyorlar.

18. 2 Haziran 2010
  19. cenoy

cenoy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kabızlık problemi bazen psikolojik olabiliyor, yeme alışkanlıkları ile ilgili de olabilir. Doktor en doğruyu size söyleyecektir muhakkak ama ben daha önce yazmıştım, tamamen doğal bir lif takviyesi olan dulcofibre var, doğal bir ürün olduğu için hamilelerin kullandığını biliyorum, çocuklarda kullanabiliyormuş, deneyebilirsiniz tabi doktorunuza danışarak. Geçmiş olsun.