Kabızlık Sorunu! Yardım Edin Lütfen

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve helinasli tarafından 23 Eylül 2008 başlatılmıştır.

23 Eylül 2008
    Konu Sahibi : helinasli
  1. helinasli

helinasli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kizlar ben ilk ay gunde bazen 15 kere kaka temizliyodum. Her gaz cikardiginda kaka kacirirdi. sonra gunde 1 keze dustu ama simdi 3-4 gunde 1 kez yapiyor. 1 hafta sonra iki aylik olucak.. anne sutu icen cocuklar kabiz olmaz derler birde ama kati yapmiyor kaka. cok seviniyorum kakadan sonra..cok rahatliyor cunku..doktor baska destek vermiyor, bagirsak tembelligine alisir diyor. o yuzden hic mudahele etmiyorum. ben kayisi filan yiyip su iciyorum boyuna ama afedersiniz ben cikamiyorum wc den bebemde tik yok..sizlerde boyle sorunlar var mi?? ozellikle emziren annelerde var mi? yardim lutfenn..:KK43:(((

2. 23 Eylül 2008
  3. yexsxilxoxzen

yexsxilxoxzen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım karnını ov bide ayaklarından tut karnına dogru it 10 kere say bu hareket bagırsaklarının çalşmasını saglıyo günde 3 kere tekrarla ben faydasını görüyorum böyle yapınca bi de sen dene bakalım inş işe yarar

4. 23 Eylül 2008
  5. helinasli

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canim valla karin masaji da yapiyorum jimnastik de yaptiriyorum. Bana misin demedi..Ama saol gene de...

6. 24 Eylül 2008
  7. cicek35

cicek35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eğer sadece anne sütü vericem diye bir düşüncen yoksa biraz ıhlamur demleyip çay kaşığı ile ver bebeğine rahatlatır bağırsaklarını çalıştırır . ben uyguluyorum bunu faydasını görüyorum. geçmiş olsun.

8. 24 Eylül 2008
  9. nil1299

nil1299 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    canım eger bebegin kakasını katı yapmıyorsa zaten kabız deildirki ilk zamanlarda benimkide her bezine kakasını yapıyordu bizde 1 ay 21 gunluguz ama artık bi kac haftadır 4gunde 5gunde bir yapıyor dr sordugumda hergun yapmasıda normal 6gune kadar 1kere yapmasıda normalmis

10. 24 Eylül 2008
  11. bamboo

bamboo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslıcım selam arkadaşım benim kızımda olmuştu bu sorun çokkk sıkıntı çektim . ne yazıkki 3.5 yaşında hala uğraşıyoruz ((( . doktora götürdüğümde makat çatlağı demişti. çünkü kakası katı değildi. 4 günde bir kez yapıyodu. çok ilginçti ama rahatsızda olmuyodu sonra doktora tekrardan gidince bünyesinin böyle olduğunu mamadan da kaynaklanabildiğini söyledi şimdi kayısı falan yiyo zorla çııkıyo işte umöarım senin bebişin hemen atlatır düzene girer mama kullanmadığın için çabuk düzen alır çok öptüm bebeişide kokla benim için...

12. 24 Eylül 2008
  13. Diloxsxum

Diloxsxum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aslı cım merhaba
    senın yukarda yazdıklarını aynen ben de bugun yazmayı düşünüyordum ve aynı sekılde bır yazı olacaktı.
    zıra dogumundan ıtıbaren kakasız bezı hıc olmazdı kızımın. ama sımdı günde 1 kere yapıyor ve onu da benım zorumla yapıyor
    bezını acıyorum ve poposunu bıraz havaya kaldırıp bıra gıdıklıyorum ugrasınca bazen yapıyor
    yapınca da sulu ypıyor allahtan.
    ama sık yapmadıgı ıcın sıkıntı cekıyor dıye dusunuyorum
    dr. a sordugumda gunde 1 defa da yapsa 10 defa da yapsa normaldır demıstı
    mamadan olacagını sanmaıyorum zıra 2 gunlukten berı mama takvıyesı alıyor kızım
    uzerınde durmamız gerekıyor mu veya normel mı bılmıyorum ama durumumuz boyle

14. 24 Eylül 2008
  15. zeseze

zeseze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum günde 4 5 kez kakasını yapıyor. mama ağırlıklı besleniyor şu an 47 günlük. arkadaşlar tavsiyem(dr. onaylıdır) mamasının içine 4 5 damla zeytinyağı damlatın. helinaslı sen emziriyorsun gerçi anne sütünde durum ne bilemiyorum. eğer kabızlık varsa poposuna zeytinyağı sürmek faydalı.
    allahıma şükür ne gaz ne de kaka sorunu yaşamıyorum ben. zyağı mucizesi midir bünyesiyle mi ilgilidir artık bilemiyorum:nazar:

16. 24 Eylül 2008
  17. ceko

ceko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar benim oğlumda da var.hergün çıkıyoruz amayaparken artık kırmızı ötesi mor olur çocuk ıkınmaktan ben hep ayaklarını havaya dikim karnına bastırıyorum ancak öle yapıoama çoğu kezde yoruluyo çocuk feryat figan gdiyoruz gerçekten neden olduğunu ne yapmam gerektini bilmiyourm anne sütü ile besleniyor ve kakası katı değil ama bariz çocuk zorlanıyor...

18. 25 Eylül 2008
  19. helinasli

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Benim doktorda mudahele etmeyin diyor ama senin bebisin nasil bilmiyorum..Benimki surekli bir ikinma ve kasilma halinde..Yani surekli yapmaya calisiyor gibi bir goruntusu var ozellikle 3.gunden sonra..Sen de yalnizca anne sutu mu veriyosun? yoksa mama mi?
    Doktor bize 10 gun mudahele etmeden bekleyen hastam var dedi..Yani kabizlikta mudahele etmek iyi degil diyip durdu..ama oglum sanki aci cekiyomus gibi geliyor bana :KK43: