kabızlık...

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve goncalove emine tarafından 17 Kasım 2008 başlatılmıştır.

17 Kasım 2008
    Konu Sahibi : goncalove emine
  1. goncalove emine

goncalove emine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar kızım 8 aylık ne yaptıysam şu kabızlığının önüne geçemedim.nasıl zor yapıyor ağlıyor anlatamam resmen çocuğun nefesi kesiliyor.kompostolar armutlar nelerneler verdim.fitille bile zorlanıyor kaskatı yapıyor.bide koyu yeşil renk..aklınızda daha başka şeyler var mı birde sizlerin bebekleri öyle mi?ne yapcam bilemiyorum.

2. 17 Kasım 2008
  3. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Çınar'da da ara ara kabızlık sorunu yaşıyoruz kimi zaman alevlenen. O durumda doktorumuz bir kaç gün demir damlamıza ara veriyor. Ben son dönemde kara üzüm suyu veriyorum. Bir kaç saate kalmaz yapıyor. Birde su veriyorum dışkısının bağırsağındaki suyu çekip katılaşmasını önlemek için. Geçmiş olsun. Sevgiler..

4. 17 Kasım 2008
  5. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hiç başımıza gelmedi. kayısı ve hurma iyi gelir ama bebekte nasıl verilir bilemiyorum. kayısının kompostosu yapılır ama hurmanın yapılıyormu bilemiyorum ama hurma kayısıdan daha çok işe yarıyor. geçmiş olsun.

6. 17 Kasım 2008
  7. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bızdede oluyor zaman zaman armut verıyorum kayısı kompostosu ıcırıyorum yapıyor bazen yapamıyor glıserın kansuk fıtıl kullanıyoruz hemen yapıyor.su ıcmesıde onemlı tabıı her yemekten sonra ve aralarda su verıyorum 150 cc ıcıyor hemen hemen gunde

8. 17 Kasım 2008
  9. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    bizdede var kızım muzu çok sevdiği halde sırf bu sorundan dolayı veremiyorum kayısı haşlıyorum ben şu güneşte kurutulanlardan muhallebisine falan katıyorum etkili oluyor hurmayı nasıl veriyorlar acaba

10. 17 Kasım 2008
  11. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    aynen ipek de 1 haftadır kabız
    zeytin yağı verdim
    kayısıyı suda haşladım suyunu ayrı posasını ayrı verdim
    ayva haşladım suyunu verdim
    armut püresi armut suyu verdim ama hala kabız
    bir arkadaş aptamil conformil tavsiye etti olmazsa bir de onu deneyeceğim

12. 17 Kasım 2008
  13. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    bu kabızlık mahvediyo yavruları benim efe de kabız aynı şekilde katı ve yeşil yapıyor bende bugün kayısı kaynattım tel süzgeçten geçirdim koyu kıvamlı olarak kaşıkla yedirdim suyunu denemiştim işe yaramamıştı birde ayva demişti acil doktoru ilk verdiğim gün tabiki ayva suyu haşlanmış ama neyse ilk verdiğim gün çok rahatlamıştı şimdi içmek istemiyor başka yollar deniyorum bizimki de ferro demir ilacından oluyor dün vermedim bugün yine verdim çocuk deliriyor mosmor oluyor fitil verince bile çığlık atıyo oysa poposunu yumuşatmadan vermiyorum ama acı çekiyo

14. 17 Kasım 2008
  15. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    demir damlasının kabız yaptığını bilmiyordum
    ben de vermiim 1-2 gün en iyisi

16. 17 Kasım 2008
  17. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bebelac ın bir ürünü varmış kabızlık için. doktorunuza danışarak bi deneyin isterseniz.

Kabızlık Neden olur?
    En sık rastlanılan neden bebeğin, lif bakımından zengin olmayan gıdalarla beslenmesidir.
    Çözümü nedir?
    Bebeğe bol su ve sıvı gıdalar tükettirilmelidir. Özellikle kayısı, erik,üzüm,armut gibi meyveler rahat dışkılamayı sağladığı için kabızlık problemine karşı verilebilecek meyvelerdir. Bebeğe anne sütü veriliyorsa; emzirmeye sık sık devam edilmelidir. Bebeğin beslenmesinde mutlaka tahıl içeren ürünler verilmelidir. Tahıllar doğal lifler sayesinde bebeğin barsak hareketlerini hızlandırır ve rahat dışkılamaya yardımcı olur. Bu amaçla Bebelac İlk Tahıllar Kaşık Maması ve Bebelac Tahıllı Armutlu Muzlu Kaşık Maması tüketilmelidir.

18. 17 Kasım 2008
  19. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben bebeğimin kahvaltılık gıdalarını sarı üzüm , kara üzüm, kayısı(gün kurusu)ve kuru eriği kaynatarak ıslatıyorum bir deneyin isterseniz